Doświadczenie porodu, upływ czasu i zmiany hormonalne w trakcie menopauzy mają wpływ na kondycję skóry i tkanek, także w miejscach intymnych.


Chciałabyś znów cieszyć się młodością? Cofnąć czas do chwili, kiedy wszystkie doznania były intensywne i świeże?


ThermiVa to nieinwazyjny zabieg głębokiej regeneracji waginy w środku i na zewnątrz. Jest tak łagodny, że nie powoduje żadnych podrażnień, za to efektami możesz cieszyć się od razu po pierwszej sesji. I długo, długo po niej.


ThermiVa zosało nagrodzone za najlepsze kobiece urządzenie odmładzające The Aesthetic Industry Awards 2016
 
30 minut – czas trwania zabiegu


1-3 sesje – tyle wystarczy, by osiągnąć maksimum efektów


45 stopni Celsjusza – najwyższa temperatura odczuwana przez pacjentkę


12 miesięcy – w tym czasie narastają efekty zabiegu

 

THERMIVA. Łagodna regeneracja

THERMIVA to zupełnie nowe, kobiece podejście do medycyny estetycznej miejsc intymnych. W przeciwieństwie do laseroterapii nie powoduje oparzeń, podrażnień i blizn, nie wymaga znieczulenia ani rekonwalescencji. THERMIVA to nieinwazyjny zabieg głębokiej regeneracji waginy – w środku i na zewnątrz. Jest tak łagodny, że nie powoduje żadnych podrażnień, i tak mocny, że efektami możesz cieszyć się z parterem od razu po pierwszej sesji.


Jak to działa?

Do regeneracji tkanek wykorzystuje się energię radiofrekwencji. Do pochwy wprowadzana jest ciepła, ergonomiczna końcówka o średnicy zaledwie jednego centymetra. Wyprofilowano ją  tak, by równocześnie zadbać o estetykę wejścia do waginy i jej wewnętrznych ścianek. Już 42-45 stopni Celsjusza wystarczy, by obkurczać włókna kolagenowe i stymulować jego produkcję. Temperatura regulowana jest w trakcie zabiegu, pod podwójną kontrolą kamery termowizyjnej i stałego pomiaru temperatury tkanek. Ta rewolucyjna technologia pozwala pacjentce na zachowanie poczucia kontroli i maksymalny relaks. Efekt zabiegu - fachowo nazywany remodelingiem, czyli przebudową leczonych tkanek - jest natychmiastowy.


Już po 30 minutach zabiegu odczuwalne są takie zmiany jak:

- ujędrnienie i uelastycznienie waginy;
- zwężenie wejścia do pochwy i jej ścianek;
- poprawa wyglądu warg sromowych;
- poprawa nawilżenia pochwy;
- zwiększona wrażliwość na bodźce.Dodatkowe korzyści dla Ciebie

Badania wykazały, że THERMIVA może wspierać leczenie anorgazmii.


Poprawa ukrwienia i unerwienia ścianek pochwy sprzyjała intensywniejszym orgazmom,
także u tych pacjentek, które wcześniej ich nie doświadczały.


Zabieg poprawia napięcie mięśni dna miednicy, zmniejszając problem nietrzymania moczu lub odsuwając w czasie bardziej inwazyjne metody leczenia. Pacjentki deklarowały także zmniejszenie uczucia parcia na pęcherz.


THERMIVA sprawdziła się również u pacjentek cierpiących na wypadnie odbytu.


A prawdziwe skutki uboczne?

Mimo rygorystycznej kontroli nie zanotowano do tej pory żadnego przypadku oparzeń, uszkodzeń tkanki lub blizn.


Porozmawiajmy o seksie

Brak satysfakcji z wyglądu okolic intymnych, życia seksualnego, czy nietrzymanie moczu to tematy, o których pacjentkom trudno rozmawiać, nawet z lekarzem. Aż 84% lekarzy należących do Międzynarodowego Towarzystwa Uroginekologicznego (IUGA) uznało, że problem utraty napięcia waginy jest niedoszacowany, 95% lekarzy jest przekonanych, że to czynnik mający ogromny wpływ na jakość życia seksualnego, a ponad połowa łączy go ze spadkiem ogólnego zadowolenia z życia kobiet.


Tymczasem badania dr Red Alisond* wykazały, że już jeden 30-minutowy zabieg przynosił zadowalającą poprawę napięcia pochwy i warg sromowych. Pacjentki oceniały efekty jako najbardziej spektakularne do 10 dni po pierwszym zabiegu, odczuwając wcześniej luźną pochwę jako „raczej ciasną”, i deklarując poprawę satysfakcji z życia seksualnego. Kolejne sesje (2-3) stabilizowały efekt aż do 12 miesięcy później. Po zabiegu pacjentki mogły od razu wrócić do codziennych zajęć i życia seksualnego.

 
Zabieg THERMIVA można stosować: 

- nawet 6 tygodni po naturalnym porodzie, a także później, by wrócić do formy sprzed ciąży;
- aby poprawić intensywność doznań seksualnych;
- aby poprawić estetykę waginy – na zewnątrz i wewnątrz;
- do poprawienia napięcia mięśni dna miednicy lub złagodzenia problemów z nietrzymaniem moczu; 
- aby zminimalizować suchość pochwy i związane z tym częste infekcje.


Przed zabiegiem wymagana jest wizyta u ginekologa i aktualne badanie cytolologiczne. Przeciwwskazaniem do zabiegu są infekcje i stany zapalne pochwy, a także miesiączka.


dr Katarzyna Jasiewicz
CONSENSUS MED
Instytut Piękna dr Jasiewicz
Kraków, Plac Szczepański 3
www.consensusmed.pl


*Dr Red Alinsod, „Radiofrekwencja kontrolowana temperaturą na problem rozluźnionej pochwy” PRIME, International Journal Of Aesthetic and Anti-Agening Medicine (July 2015): 16-21. Print

THERMIVA – zdrowie i estetyka narządów kobiecych Ocena: 3.2/5 Ilość głosów: 10
Komentarze(1)
    • ~Ula
      22 luty 2019

      Dobrze, że coraz więcej mówi się o tego typu problemach u kobiet, to bardzo ważne, aby wiedzieć, że nie trzeba żyć z tym defektem, że jest ktoś, kto pomoże. Znam Panią dr Jasiewicz, uczęszczam regularnie do ConsensusMed na zabiegi z zakresu medycyny estetycznej i jestem pod wrażeniem Jej wiedzy.