Białe zęby świadczą o naszym zdrowiu i higienie osobistej. Jeżeli denerwuje cię odcień twojego uzębienia, a nie masz czasu lub pieniędzy na wizytę u specjalisty, przeczytaj ten artykuł i poznaj domowe sposoby na białe zęby.


Domowe sposoby na białe zęby

Jeżeli chcesz mieć białe zęby, unikaj napojów, które zawierają substancje barwiące szkliwo. Jeżeli palisz, ogranicz nałóg. Powinnaś zmniejszyć spożywanie kawy, czerwonego wina oraz innych produktów z garbnikami. Jeśli jednak spożywasz napój, który prawdopodobnie może przebarwić zęby - rób to przez słomkę. W ten sposób ograniczysz bezpośredni kontakt produktu ze szkliwem.


Sposób na białe zęby – odpowiednie odżywianie

Jeżeli chcesz, aby twoje żeby były zdrowe, mocne i piękne, jedz dużo warzyw i owoców. Powinnaś często spożywać jabłka, selery, marchewki i truskawki. Przekąski tego typu działają na twoje zęby niemalże jak szczoteczka. Usprawniają funkcjonowanie ślinianek, które produkują ślinę oraz usuwają płytkę nazębną. Ponadto witaminy zawarte w świeżych warzywach i owocach wzmacniają zęby, działają antywirusowo - dzięki czemu możesz utrzymać białe zęby domowym sposobem. Jedz dużo truskawek. Możesz zetrzeć je i wykorzystać jak pastę do zębów. Ten domowy sposób likwiduje przebarwienia.


Od niepamiętnych czasów ludzie wykorzystując cytrynę, aby uzupełnić niedobór witaminy C. Ale czy wiesz, że ten cytrus stanowi jeden z najefektywniejszych wybielaczy do zębów? Raz w tygodniu wyciśnij sok z połowy cytryny i wymieszaj z połową szklanki wody. Powstałym roztworem płucz zęby raz w tygodniu. Efekt gwarantowany.


białe zęby uzyskasz dzięki odpowiedniej pielęgnacji


Odpowiednie kosmetyki do higieny jamy ustnej

Wielu kobietom nie wystarczą domowe sposoby oparte na diecie i nadal poszukują odpowiedzi na pytanie – co zrobić żeby mieć białe zęby? Otóż odpowiedź jest prosta. Należy dobierać odpowiednie kosmetyki do higieny jamy ustnej o działaniu wybielającym.


Powinnaś kupić paski stomatologiczne do wybielania zębów z zawartością dwutlenku chloru. Stosowanie ich przynajmniej raz dziennie na pół godziny rozjaśni twoje uzębienie. Zwróć uwagę na tworzywo z jakiego wykonany jest produkt. Najlepiej wybierz te z polietylenu. Inne paski mogą wybielać zęby, ale ze względu na materiał z jakiego są skonstruowane, jednocześnie spowodują uszkodzenia szkliwa. Tego typu produkt jest dostępny bez recepty w każdej aptece oraz w większości drogerii na terenie całego kraju.


Jeśli chcesz, aby twój uśmiech był bielszy, codziennie używaj nici dentystycznych. Ten stosunkowo błahy dodatek uniemożliwia gromadzenia się kamienia nazębnego w szczelinach między zębami. Stosując te nici, wpłyniesz na odcień zębów w miejscach niedostępnych dla szczoteczki.


Do codziennej higieny zębów zastosuj pastę lub żel o właściwościach wybielających. Twoje zęby powinny być czyszczone przynajmniej dwa razy dziennie. Najlepiej szczotkuj je po każdym posiłku. Czynność powinna trwać nie krócej niż dwie minuty.


Aby rozjaśnić kolor zębów, możesz również płukać je specyfikami z nadtlenkiem wodoru. Najpowszechniejszym produktem, który zawiera ten związek jest woda utleniona. Wymieszaj łyżeczkę wody utlenionej z połową szklanki wody, w ten sposób powstanie łagodny roztwór do płukania jamy ustnej. Wypłucz nim zęby przed szczotkowaniem. Dzięki temu odkazisz jamę ustną i naturalnie wybielisz zęby.

Triki na białe zęby. Poznaj i zastosuj! Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1