Być może paznokcie nie są najważniejszym elementem naszej stylizacji, ale mimo wszystko świadczą o nas samych. Dlatego też każda kobieta pragnie, aby były zadbane i piękne. Istnieją specjalne sztuczki, ułatwiające ich malowanie. Jakie to triki?


Jak pomalować paznokcie - krok po kroku

Aby przedłużyć trwałość lakieru, należy przede wszystkim odtłuścić płytkę paznokcia. Dzięki temu lepiej przywrze on do jego powierzchni i nie będzie tak szybko odpryskiwał. Aby paznokcie wyglądały jeszcze lepiej, przedtem warto je wyrównać - i to nie tylko jeśli chodzi o długość, lecz również o równość płytki. Wszystkie rowki i pęknięcia powinny zostać usunięte, ponieważ są potencjalnym miejscem odpryskiwania lakieru. W jaki sposób to zrobić? Polerując je!


Przed odtłuszczeniem, paznokcie i skóra wokół nich powinny zostać dobrze odżywione i nawilżone - warto wetrzeć w nie nawilżający krem. Później jednak trzeba przemyć powierzchnię paznokcia delikatnym zmywaczem - usuwając tym samym tłustą warstwę. Pozostając na skórze wokół paznokci, sprawi ona, iż łatwiej ją będzie zmyć, jeśli przypadkiem wyjdziemy lakierem nieco dalej.


Co później? Na odtłuszczone w ten sposób paznokcie należy nałożyć jeszcze jakąś odżywkę - aby zabezpieczała przed ewentualnymi przebarwieniami, jakim mogłaby ulec płytka paznokcia. Później można już zabierać się za właściwe malowanie. Rzecz jasna, przed wszystkimi tymi czynnościami można jeszcze usunąć skórki - warto tak postąpić, ale nie jest to niezbędnie konieczne.


zadbane paznokcie to podstawa


Paznokcie pięknie pomalowane

Istnieje wiele sposobów i wiele technik malowania paznokci - można je malować na jeden kolor, dwa czy cztery, można używać lakieru z brokatem, matowego bądź błyszczącego, można je zdobić pędzelkiem, a nawet posłużyć się w tym celu gąbką. O czym jednak najbardziej trzeba pamiętać?


Jeśli chcesz wiedzieć, jak idealnie pomalować paznokcie, sekret tkwi w nakładaniu na płytkę cienkich warstw lakieru - dla uzyskania pożądanego efektu rzadko bowiem wystarczy jedna. Cienkie a liczne warstwy dadzą właściwy kolor, a przy tym zapobiegną powstaniu nierówności, spękań i wgnieceń. Jedna, gruba warstwa zazwyczaj od góry jest już twarda i sucha, gdy nie zastygła jeszcze dobrze w środku - i najczęściej jeszcze długo po malowaniu może ulec brzydkim odkształceniom.


Triki po malowaniu

Po pomalowaniu paznokci kolorowym lakierem, warto jeszcze nałożyć na nie utwardzacz - dzięki temu kolor dłużej się utrzyma. Szczególną uwagę należy zwrócić na końcówkę paznokcia - i to nie tylko wówczas, gdy są one długie. Zahaczając o jakąkolwiek rzecz, narażamy nasze paznokcie na powstanie brzydkich odprysków. Utwardzacz zmniejszy to ryzyko.


Jeśli nie kupiłaś szybkoschnącego lakieru, a musisz się naprawdę prędko zbierać do wyjścia, paznokcie tuż po wymalowaniu można włożyć do zimnej wody z lodem (rzecz jasna tak, by lód nie uszkodził paznokcia). Już po kilku sekundach w wodzie i kilku na powietrzu (aby wyschły), lakier powinien stwardnień i dobrze przyczepić się do paznokcia.

Triki ułatwiajace malowanie paznokci Ocena: 5/5 Ilość głosów: 2