Piękne, zadbane i idealnie pomalowane paznokcie to marzenie każdej kobiety, jednak wykonanie idealnego manicure nie jest proste. Do tego większość lakierów do paznokci już po dobie wygląda bardzo źle, więc prawie codziennie trzeba poświęcić czas na poprawki, co potrafi być bardzo frustrujące. Na szczęście istnieją alternatywy dla zwykłych lakierów – są nimi lakiery utwardzane lampami LED lub UV.


Idealny manicure przez dwa tygodnie

Lakier hybrydowy i striplac to metody, które dają idealny manicure na dwa lub nawet trzy tygodnie! Do tego wzmacniają płytkę paznokcia, idealnie się błyszczą i nie odpryskują. Wykonanie zabiegu trwa około godziny, ale bezpośrednio po nim można umyć naczynia, posprzątać w domu czy po prostu zapiąć dżinsy bez obawy o to, że lakier się rozmaże.


Lakier hybrydowy – krok po kroku

Jak nakładać lakier hybrydowy? Dokładnie tak samo jak zwykły lakier. Zabieg zaczyna się od odpowiedniego przygotowania paznokci – należy odsunąć skórki, zmatowić całość bloczkiem polerskim, usunąć pył i przemyć odtłuszczaczem. Na początek nakładana jest specjalna baza, która jest utwardzana w lampie UV lub LED. Następnym krokiem jest nałożenie wybranego koloru lub kolorów, każda warstwa jest utwardzana w lampie. Na koniec nakładany jest top coat, który zapewnia błysk i trwałość. Top coat jest przemywany odtłuszczaczem, aby usunąć lepką warstwę dyspersyjną. Manicure jest gotowy. Jak usunąć lakier hybrydowy? Należy paznokieć odmaczać przez 10–15 minut w acetonie i całość usunąć przy pomocy drewnianego patyczka.


Cena lakieru hybrydowego dla pięknego manicure

Cena jednorazowego zabiegu waha się od 50 do 100 zł, w cenę wliczane jest ściągnięcie lakieru. Wiele kobiet decyduje się na zakup lampy oraz lakierów hybrydowych i samodzielnie wykonuje manicure. Jest to proste, wystarczy tylko uważać na to, aby paznokcie pomalowane były dokładnie.


dobry manicure to trwały manicure


Striplac – pomiędzy zwykłym lakierem a hybrydą

Striplac dopiero zaczyna być popularny, a zestaw do wykonywania tego manicure znaleźć można w dobrych drogeriach i sklepach internetowych. Do utrwalania lakierów używa się lampy LED, a zestaw zawiera bazę i top w jednym. Poza tym proces malowania nie różni się od wykonywania hybryd. Trwałość wynosi mniej więcej dwa tygodnie, a paznokcie w wyglądzie są równie idealne, co hybrydy. W czym więc leży różnica? W sposobie zdejmowania manicure! Lakier do paznokci hybrydowy daje się usunąć tylko przy pomocy acetonu, który nie tylko osłabia płytkę, ale także wysusza skórki. Lakiery striplac usuwa się, zdzierając je z paznokci. Spokojnie – ściąganie zupełnie nie niszczy płytki, właśnie w tym tkwi ich sekret. Lakier wystarczy podważyć i lekko pociągnąć, a w całości odejdzie on od paznokcia. Kobiety z bardzo suchą skórką mogą mieć problem ze ściągnięciem w jednym ruchu, więc mogą nałożyć na płytkę olejek lub zastosować specjalny aktywator.


Co wybrać do swojego manicure?

Zarówno hybrydy, jak i striplac mają swoje zwolenniczki i przeciwniczki. Jeżeli masz czas, aby co 2–3 tygodnie iść do kosmetyczki na zabieg albo możesz poświęcić sporo czasu w domu na to, aby usunąć hybrydowy lakier, to wybór jest oczywisty. Jeżeli jednak masz wrażliwe na aceton paznokcie i dłonie, a także chcesz w każdym momencie szybko usunąć manicure, to striplac będzie lepszym rozwiązaniem.

Trwały manicure – lakier hybrydowy i striplac Ocena: 5/5 Ilość głosów: 2