Wazelina kosmetyczna to popularny i bardzo tani kosmetyk, który posiada wiele zalet. Większość osób używa jej wyłącznie do pielęgnacji ust, warto jednak wiedzieć, że wazelina posiada znacznie więcej zastosowań w zakresie codziennej pielęgnacji ciała.


Czym jest wazelina?

Wazelina to niezbyt gęsta, mazista substancja, która rozpuszcza się pod wpływem ciepła, nie jest natomiast rozpuszczalna w wodzie. Preparat ten jest bardzo dobrze wchłaniany przez ludzką skórę.
W dobie innowacyjnych rozwiązań kosmetycznych stosowanie wazeliny często odchodzi do lamusa. Fakt ten wynika przede wszystkim z tego, że jest to kosmetyk mało popularny i niezbyt efektowny pod względem wizualnym, nie mniej bardzo skuteczny i pożądany przez naszą skórę.


Warto więc bliżej przyjrzeć się wazelinie, stosowanej regularnie przez nasze babcie i prababcie.


Niepodważalną zaletą wazeliny są jej właściwości natłuszczające i ochronne. Wazelina doskonale wchłania się w skórę i pozostaje w niej przez długi czas. W efekcie skóra staje się optymalnie nawilżona, natłuszczona i odżywiona, a co za tym idzie, gładsza, bardziej jędrna i elastyczna.


Kosmetyk ten skutecznie chroni dłonie, zwłaszcza wierzchnią część, przed zimnym wiatrem i niską temperaturą, dlatego też przydaje się przede wszystkim w okresie jesienno-zimowym.


Jest to także doskonała baza, by stworzyć doskonały peeling do ust. Wspomniany peeling jest bardzo prosty w przygotowaniu, a przy tym niezwykle skuteczny, dlatego też warto skorzystać z tej alternatywy. Niewielką ilość wazeliny należy wymieszać z białym lub brązowym cukrem i wmasować w usta. Jeśli do peelingu dodamy kilka kropel barwnika spożywczego, np. czerwonego, kolor ust będzie bardziej wyrazisty i ciekawy.


wazelina


Sposób na zaskórniaki i demakijaż

Wazelinę można wykorzystać jako środek, który pozwoli pozbyć się niechcianych zaskórniaków, najczęściej pojawiających się na nosie lub brodzie. Miejsca, w których znajdują się zaskórniaki należy posmarować wazeliną, a następnie owinąć poszczególne części twarzy folią spożywczą. Wytworzone w ten sposób ciepło spowoduje otwarcie się porów, dzięki czemu możliwe będzie pozbycie się zaskórniaków za pomocą gorącej wody i bawełnianego ręcznika.


Wazelina sprawdza się także jako skuteczny preparat do demakijażu. Wazelina wykazuje działanie takie samo jak płyn do demakijażu lub płyn micelarny. Wynika to przede wszystkim z tego, że jest to środek bardzo tłusty, dlatego też bez problemu radzi sobie z podkładem, cieniem do powiek, a nawet wodoodporną mascarą. Dodatkową zaletą tego zabiegu jest optymalnie nawilżona i natłuszczona skóra.


Wazelina – skuteczne dopełnienie działań kosmetycznych

Wazelinę warto także wykorzystać jako bazę odżywki do rzęs. Kosmetyk ten posiada wręcz zbawienny wpływ na delikatne rzęsy, wspomagając i wzrost i optymalnie wzmacniając cebulki.


Jest to także doskonałe rozwiązanie na suche i popękane pięty, a także łuszczącą się skórę łokci oraz kolan.


Można ją również stosować jako maseczkę na suche i zniszczone włosy, zastępując w ten sposób modne i drogie oleje. Należy jednak pamiętać, że wazelina może być aplikowana wyłącznie na zniszczone końcówki, w dodatku w niewielkiej ilości.


Każda kobieta ma swoją ulubioną nutę perfum. Dzięki wazelinie można wydłużyć czas uwalniania się zapachu oraz optymalnie zwiększyć jego intensywność. W tym celu przed użyciem perfum należy wmasować w miejsca, które spryskujemy zapachem, niewielką ilość wazeliny.


Jest to także doskonała baza pod cienie do powiek – wystarczy nałożyć niewielką ilość wazeliny na powieki, a po jej wchłonięciu wykonać makijaż. Kolor będzie bardziej nasycony i dłużej utrzyma się na powiekach.


Reasumując, popularna i często traktowana po macoszemu wazelina to kosmetyk, który sprawdza się w wielu sytuacjach, przynosząc wiele korzyści.

Ukryte zalety wazeliny kosmetycznej Ocena: 4.2/5 Ilość głosów: 4