Każda kobieta marzy o tym, by jak najdłużej zachować młody wygląd i zniwelować oznaki starzenia. Możliwości na tej płaszczyźnie jest bardzo wiele, nie mniej jednak rozwiązaniem, które przynosi najbardziej widoczne efekty, jest chirurgiczny lift twarzy. 


Metody mało inwazyjne i ich charakter

Bez względu na to, ile wysiłku włożymy w codzienne zabiegi kosmetyczne, nie jesteśmy w stanie zatrzymać upływu czasu. "Worki" pod oczami czy tzw. nawisy w okolicach ust i podbródka to naturalne efekty starzenia się skóry. Chcąc zniwelować pojawiające się problemy i zachować młody wygląd, warto skorzystać z dostępnych zabiegów kosmetycznych i medycznych.


W przypadku pojawienia się pierwszych oznak starzenia, czyli zmarszczek mimicznych, warto pomyśleć o kosmetykach przeciwzmarszczkowych oraz profesjonalnym masażu twarzy – działania te pozwolą powstrzymać pierwsze oznaki starzenia się skóry.


Optymalną alternatywą jest także peeling, mezoterapia oraz ujędrnianie tkanki podskórnej za pomocą rozwiązań laserowych. Niekiedy konieczne staje się dostarczanie skórze odpowiednich czynników budulcowych w postaci kwasu hialuronowego.


Skutecznym rozwiązaniem jest również bezoperacyjny lift twarzy, w którym zamiast klasycznego nacinania, stosuje się odpowiednie nici naciągające skórę.


Należy pamiętać, że każda alternatywa pozwala opóźnić procesy starzenia, niestety nie ma możliwości, by całkowicie je zatrzymać.


mlody wygląd


Na czym polega lift chirurgiczny?

W ostatnim czasie sporym zainteresowaniem na płaszczyźnie medycyny estetycznej okazuje się lift chirurgiczny, który nie tylko znacząco poprawia urodę, ale pozwala przywrócić skórze młody wygląd. Jest to zabieg medyczny, który należy przeprowadzać w pełnej narkozie lub znieczuleniu miejscowym z sedacją. Wybór konkretnej alternatywy zależy od indywidualnych potrzeb oraz predyspozycji zdrowotnych pacjenta.


Warto podkreślić, że lift chirurgiczny może mieć różny charakter, zarówno pod względem głębokości, jak i rozległości. Zabieg ten często jest łączony z liposukcją, czyli odsysaniem nadmiaru tłuszczu z okolicy podżuchwowej lub karku i przeniesienie go w okolice policzków lub tuż nad kością jarzmową, dzięki czemu w prosty sposób można wypełnić miejsca pozbawione tkanki tłuszczowej.


Należy jednak pamiętać, że lift chirurgiczny to zabieg inwazyjny, którego efektem mogą być mniej lub bardziej poważne powikłania. W skrajnych przypadkach może pojawić się porażenie nerwów, martwica skóry, wypadanie włosów, przemieszczenie się płatka ucha lub jego nienaturalny wygląd. Należy także pamiętać, że lift chirurgiczny wymaga co najmniej dwumiesięcznej rekonwalescencji.


Lift chirurgiczny jest zabiegiem, który wymaga odpowiedniego przygotowania oraz całkowitego wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań medycznych. Należy także pamiętać, że uzyskane efekty są czasowe, bowiem skóra ulega zmianie pod wpływem naturalnych procesów biologicznych. W praktyce oznacza to, że zachowanie efektownego wyglądu wiąże się z kolejnymi zabiegami.


Decyzja o zastosowaniu liftu chirurgicznego powinna być szczegółowo przeanalizowana i przemyślana. Warto także rozważyć alternatywne rozwiązania z zakresu dermatologii estetycznej, które są równie efektowne i jednocześnie mniej inwazyjne.

W jaki sposób odjąć sobie lat? Sposoby na młody wygląd Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1