Masz problem z pożółkłymi paznokciami? Nie musisz się już ich wstydzić. Jest wiele domowych i tanich sposobów na przywrócenie paznokciom ich naturalnego odcienia. Poniżej prezentujemy kilka sprawdzonych metod na wybielanie paznokci. Ponadto paznokcie bardzo często przebarwione są od stosowanych lakierów. Na szczęście już nie musisz ukrywać swoich paznokci – wystarczy, że zastosujesz jedną z poniższych metod ich wybielania.


Wybielanie paznokci – kąpiel wybielająca

Często po zmyciu lakieru zaskakuje nas żółty odcień paznokci. Dzieje się tak przede wszystkim w przypadku malowania paznokci na ciemne kolory. Dlatego ważne jest zabezpieczanie płytki odpowiednią bazą pod lakier. Jeśli o tym zapominasz i po zmyciu lakieru twoje paznokcie są przebarwione, wypróbuj wybielającą kąpiel.


Potrzebne składniki:
• 4 łyżki sody oczyszczonej;
• 2 łyżki wody utlenionej;
• ½ szklanki ciepłej wody.


Ciepłą, a najlepiej bardzo ciepłą (ale nie gorącą) wodę wlewamy do miseczki. Dodajemy wodę utlenioną i sodę oczyszczoną, wszystko dokładnie mieszamy. Delikatnie polerujemy paznokcie i zanurzamy je w kąpieli na 5 minut.


Inny przepis na wybielającą kąpiel można wypróbować na przykład przed ważnym spotkaniem. Czasem żółte paznokcie są oznaką złej diety lub wynikiem palenia papierosów, a jeśli nie masz już czasu na ich pomalowanie, ta kąpiel powinna szybko pomóc.


Potrzebne składniki:
• ½ szklanki ciepłej, przegotowanej wody;
• 1 łyżka soli kuchennej;
• 1 łyżka kwasu cytrynowego.


Wodę wlewamy do miseczki, dodajemy sól i kwas cytrynowy. Wszystko dokładnie mieszamy i w tak przygotowanej kąpieli zanurzamy paznokcie. Trzymamy je do momentu, aż woda stanie się zimna. Taka kąpiel nie tylko wybiela paznokcie, ale również zmiękcza skórki.


wybielanie paznokci


Wybielanie paznokci – wybielająca pasta

Jeśli nie lubisz moczyć paznokci, możesz też wypróbować wybielającą pastę do przebarwionych paznokci – wystarczy je wyszorować.


Składniki:
• 1 łyżeczka wody utlenionej;
• 3 łyżeczki sody oczyszczonej;
• szczoteczka do paznokci lub do zębów.


Mieszamy wodę utlenioną z sodą do momentu uzyskania gęstej pasty. Delikatnie polerujemy paznokcie, nanosimy pastę za pomocą szczoteczki i zostawiamy na 5 minut. Po upływie tego czasu zmywamy pastę wodą.


Możesz też wypróbować inną popularną metodę – wybielanie paznokci za pomocą zwykłej pasty do zębów. Wystarczy, że miękką szczoteczką nałożysz dowolną pastę wybielającą na paznokcie i będziesz je energicznie szorować przez 1-2 minuty. Jeśli twoje paznokcie są bardzo przebarwione, będziesz musiała powtórzyć tę czynność kilka razy. Najlepiej sprawdzają się pasty wybielające z dodatkiem sody oczyszczonej.


Inne domowe sposoby

Kolejnym sposobem na wybielanie paznokci jest zastosowanie środku do czyszczenia protez. Jeśli masz taki w domu, możesz się przekonać o jego skuteczności. Rozpuść kilka tabletek w miseczce z ciepłą wodą i zanurz w niej dłonie na 5 minut. To powinno rozjaśnić paznokcie.


Innym, bardzo łatwym sposobem jest zastosowanie cytryny. Aby z jej pomocą wybielić paznokcie, potrzebujesz jedynie dwóch plasterków tego żółtego owocu. Zanurz w ich miąższu najpierw końcówki paznokci. Potem wbij mocno w plasterki całe paznokcie – trzymaj je tak przez 5 minut. Następnie umyj ręce – jeśli efekt cię nie zadowala, powtórz czynność kilka razy.


Poza cytryną, można także wykorzystać znajdujący się niemal w każdej kuchni kwasek cytrynowy. Wystarczy, że płytki paznokcia lekko zwilżysz wodą, posypiesz szczyptą kwasku cytrynowego i zaczniesz je energicznie szorować przez kilkadziesiąt sekund. Spłucz wodą resztki kwasku, wklep w dłonie i paznokcie krem nawilżający.


Jak zapobiegać przebarwieniom płytki?

Jeśli w przyszłości chciałabyś uniknąć przebarwień płytki paznokci, nie możesz zapominać o odpowiedniej bazie pod lakier. Taka baza to nie tylko gwarancja zabezpieczenia płytki przed zażółceniem, ale również przedłużenie trwałości lakieru, dzięki czemu dłużej będziesz mogła cieszyć się kolorowymi paznokciami. Jeśli palisz papierosy, zastanów się, czy nie warto je ograniczyć lub całkowicie z nich zrezygnować.

Wybielanie paznokci – domowe i łatwe sposoby Ocena: 5/5 Ilość głosów: 2