Rozdwajające się, łamliwe i zniszczone paznokcie, przebarwienia, zadzierające się skórki – to najczęstsze problemy z paznokciami. Poznaj najlepsze sposoby na piękne i zdrowe paznokcie.


Co najbardziej niszczy paznokcie?

Nasze paznokcie codziennie narażone są na wiele uszkodzeń. Niełatwo o ich połamanie podczas wykonywania prac domowych - prania, zmywania czy sprzątania. Aby temu zapobiec, pamiętaj o nakładaniu grubych, gumowych rękawic, dzięki czemu paznokcie i skóra dłoni zyskają ochronę. Warto też, abyś robiła przerwy w malowaniu paznokci. Zbyt częste używanie zmywacza do paznokci uszkadza płytkę i powoduje szybsze wysuszanie paznokci.


Bądź uważna podczas wykonywania manicure, a jeśli nie potrafisz go zrobić poprawnie, oddaj się w ręce profesjonalistki. Najczęstszym błędem jest piłowanie paznokci zwykłym, ziarnistym, metalowym pilniczkiem. Dużo lepiej sprawdzi się pilnik szklany lub papierowy. Pamiętaj, aby piłować je zawsze w jedną stronę, a nie jak robi większość kobiet, w jedną i w drugą. Takie piłowanie sprzyja bowiem rozdwajaniu się płytki. Nigdy nie piłuj wilgotnych paznokci. Kolejność powinna być następująca: najpierw piłowanie, potem namaczanie i usuwanie skórek. Do skracania paznokci nie używaj nożyczek, ponieważ uszkadzają brzeg paznokcia.


Niektórzy twierdzą, że tzw. manicure hybrydowy to skuteczna droga do zniszczenia sobie paznokci. Nie jest to prawdą. Najczęściej zniszczenia powoduje nieudolne usuwanie hybryd lub stosowanie nieodpowiednich lakierów. Dlatego odwiedzaj sprawdzoną kosmetyczkę, która zna się na swoim fachu i nie próbuj sama pozbywać się lakieru, chyba że masz odpowiedni sprzęt i znasz się na tym.


sposób na zniszczone paznokcie


Najlepsze zabiegi na zniszczone paznokcie

Poniżej prezentujemy trzy rewelacyjne zabiegi, idealne na zniszczone paznokcie, które możesz wykonać w salonie kosmetycznym.


Manicure japoński P. Shine

Jest to zabieg polegający na energicznym wcieraniu w płytkę paznokcia specjalnej pasty oraz naniesieniu na nią warstwy pudru. Podczas zabiegu kosmetyczka najpierw robi ci klasyczny manicure, następnie poleruje paznokcie z użyciem pasty, kolejno poleruje z zastosowaniem pudru, a na koniec aplikuje produkty pielęgnacyjne na dłonie. Taki zabieg pobudza krążenie krwi, przyśpiesza wzrost paznokcia, zapobiega rozdwajaniu się płytki i skutecznie ją wzmacnia.

 

Manicure spa

A co powiesz na spa dla paznokci? Zafunduj im relaksujący zabieg, składający się z klasycznego lub francuskiego manicure, kąpieli parafinowej i delikatnego masażu dłoni. Zabieg wzmacnia łamliwe paznokcie i odżywia je. Dodatkowo zadbasz o skórę dłoni, która stanie się gładka i miękka.


Manicure na ciepło

Jest to zabieg pielęgnacyjny, który znakomicie regeneruje zniszczone paznokcie. Odżywisz płytkę paznokcia oraz skórę wokół niego. Skórki staną się elastyczne, miękkie, nawilżone a paznokcie lśniące i cudownie zadbane. Podczas zabiegu kosmetyczka wykona ci masaż za pomocą witaminowego, ciepłego kremu, co dodatkowo uelastyczni i odpręży skórę.


Domowe sposoby na zniszczone paznokcie

Mniejszym kosztem możesz ratować stan swoich paznokci także w domu. Doskonale sprawdzi się olejek rycynowy, który jest niedrogi, a potrafi świetnie odżywić paznokcie. Wcieraj go regularnie w płytkę, a zobaczysz jak pięknie będą wyglądały twoje paznokcie.


Możesz tez zakupić w aptece witaminę A+E w kapsułkach, przekłuć igłą i wcierać w płytkę. Wspaniale odżywisz i przyśpieszysz wzrost paznokci.


Jeśli twoje paznokcie są przebarwione na skutek częstego malowania ciemnymi lakierami, możesz je w prosty sposób rozjaśnić. Co wieczór wcieraj w nie plasterek cytryny a następnie mocno nakremuj. Po kilku dniach zauważysz znaczącą różnicę.


Większość kobiet, aby cieszyć się pięknymi paznokciami, musi poświęcić im sporo czasu. Jednak efekt jest wart zabiegów. Nic tak nie ozdabia kobiecej dłoni jak piękne, zdrowe i lśniące paznokcie.

Najlepsze zabiegi na zniszczone paznokcie Ocena: 3.7/5 Ilość głosów: 7