Zadbane dłonie i paznokcie są wizytówką każdej kobiety. Aby być zadbaną, nie musisz każdego ranka wykonywać szczegółowego i skomplikowanego makijażu, układać misternej fryzury, ani stroić się w wymyślne kreacje warte setki złotych. Być zadbaną oznacza wyglądać schludnie, czysto i elegancko. Aby osiągnąć ten efekt, nie musisz się ani malować, ani stroić, ani układać fryzur – najważniejsze, to zadbać o swoje włosy, skórę i paznokcie tak, by prezentowały się zawsze zdrowo i czysto. Jak zadbać o zniszczone paznokcie?


Domowe sposoby na zniszczone paznokcie

Zadbane paznokcie to największa ozdoba kobiety – nieważne, czy pomalowane kolorową czy bezbarwną emalią, czy tylko opiłowane i wypolerowane. Nasze dłonie pracują jednak ciężko każdego dnia – namaczamy je w wodzie z detergentami, używamy do zdrapywania różnych rzeczy, a także narażamy na gwałtowne zmiany temperatur (często są to różnice nawet kilkunastu stopni, zwłaszcza w zimie), przez co z czasem stają się cienkie, łamliwe, z tendencją do rozdwajania się, a także matowe.


Dodajmy do tego ulubione zabiegi na paznokcie, a więc tipsy czy akryle i nieszczęście w postaci zniszczonych i matowych paznokci gotowe. Kiedy tylko zauważysz pierwsze symptomy pogorszenia kondycji twoich paznokci – działaj natychmiast. Wszak nic bardziej nie dodaje kobiecie pewności siebie, jak zadbany wygląd. Najszybsze kroki podjąć możesz za pomocą domowych metod – są tanie, możesz zastosować je natychmiast, a także są bardzo skuteczne. Pierwszym krokiem jest zaprzestanie używania metalowego pilniczka i zastąpienie go papierowym bądź mineralnym – metalowy pilniczek przyczynia się bowiem do rozdwajania płytki. Następnie wcieraj przez kilka minut w płytkę oraz skórki wokół niej olejek rycynowy bądź z kiełków pszenicy, wykonując przy tym masaż. Już po niedługim czasie regularnego stosowania dostrzeżesz znacząca różnicę w kondycji swoich paznokci. Raz w tygodniu możesz nałożyć na paznokcie maseczkę domowej roboty – wykorzystaj w tym celu żółtko, oliwę z oliwek, a także kilka kropel cytryny.


zadbane paznokcie to nasza wizytówka


Wspaniałą metodą jest także stosowanie kąpieli w podgrzanej oliwie z oliwek – do miseczki wlej 1/4 szklanki podgrzanej oliwy, dodaj do niej kilka kropli witaminy A i E w płynie (do nabycia w aptece), a następnie w tak przygotowanej kąpieli zanurz paznokcie na kilkanaście minut. Stosuj ten zabieg co najmniej raz w tygodniu, przez trzy miesiące.


Jak sprawić, by paznokcie się nie niszczyły?

Istnieje także oczywiście cały szereg zabiegów dostępnych w gabinetach kosmetycznych, które mają na celu poprawę kondycji paznokci. Jednak są to metody dość drogie, dlatego – póki sytuacja nie jest tragiczna – przetestuj domowe metody, które niejednokrotnie potrafią zdziałać cuda. Pamiętaj także o kilku zasadach, dzięki którym płytka twoich paznokci będzie chroniona. Po pierwsze – przy kontakcie z detergentami używaj gumowych rękawic. Jeśli jednak nie lubisz bądź nie potrafisz w nich pracować, pamiętaj o tym, by na płytce znajdował się lakier bądź odżywka – warstwa taka stanowić będzie zabezpieczenie płytki paznokcia. Przed nałożeniem na płytkę kolorowego lakieru, a zwłaszcza o ciemnych i intensywnych barwach, nakładaj bezbarwny lakier bądź odżywkę. Stosuj także odżywki w formie lakieru jako samodzielną emalię.

Zniszczone paznokcie? Pożegnaj je na zawsze! Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1