Współczesny styl życia nie sprzyja zdrowiu. Promienie UV, czynne lub bierne palenie papierosów, brak snu, niewłaściwe zabiegi, a także często uwarunkowania genetyczne stanowią czynniki, które niezbyt korzystnie wpływają na naszą skórę. Chcąc zniwelować nieuchronne objawy starzenia się skóry, trzeba ją poznać i zrozumieć. Pomóc może badanie skóry VISIA. Jak wiadomo, każdy człowiek jest inny, zarówno pod względem budowy ciała, jak i jakości i charakteru skóry. Konieczne jest więc optymalne zbadanie jej indywidualnych potrzeb. Badanie skóry VISIA pozwoli optymalnie zdiagnozować jej stan, wskazując jednocześnie indywidualny kierunek leczenia. 


Na czym polega badanie skóry VISIA?

Badanie skóry VISIA, czyli komputerowa analiza skóry, to rozwiązanie, które w obiektywny sposób określa stan i jakość skóry, wskazując jednocześnie płaszczyzny wymagające odpowiednich działań medycznych bądź kosmetycznych.


Warto dodać, że metoda ta wskazuje oznaki starzenia, których nie można zauważyć gołym okiem. Działanie to pozwala wdrożyć indywidualne leczenie w zakresie medycyny estetycznej, niwelując tym samym pojawiające się oznaki starzenia.


Jest to badanie nieinwazyjne i całkowicie bezbolesne, a polega ono na skanowaniu skóry twarzy od linii włosów do podbródka. Dzięki nowoczesnej technologii można zdiagnozować uszkodzenia słoneczne, strukturę skóry, jej pigmentację, wielkość porów, ewentualną obecność bakterii oraz pojawianie się zmarszczek.


Co daje VISIA?

Badanie skóry VISIA gwarantuje optymalny i czytelny obraz realnego wieku skóry, jej jakości oraz ewentualnych defektów. Są to informacje wiarygodne i niepodważalne, dlatego też lekarze traktują przedmiotowe badanie jako optymalną wskazówkę do dalszych działań w zakresie medycyny estetycznej, czyli właściwego doboru leczenia tudzież ewentualnych zabiegów. Należy podkreślić, że są to działania dostosowane do wieku kobiety.


Najczęściej stosowane są zabiegi zmierzające maksymalnego opóźnienia procesu przedwczesnego starzenia się skóry, jej optymalnego wygładzenia, nawilżenia oraz regeneracji. Warto dodać, że ważnym elementem na tej płaszczyźnie są indywidualne cechy oraz predyspozycje skóry danej kobiety.


badanie skóry visia będzie przydatne przy problematycznej cerze


Estetyka pod kontrolą

Marzeniem każdej kobiety jest jak najdłużej zachować młody, piękny wygląd.
Często możemy spotkać się ze stwierdzeniem, że twarz jest wizytówką kobiety. W rzeczy samej, jest w tym stwierdzeniu sporo racji, nawet najlepszy makijaż nie zniweluje oznak starzenia się skóry. Ponadto wiele z nich przez długi czas pozostaje skutecznie zakamuflowana, co dodatkowo utrudnia optymalne działania o charakterze estetycznym.


Decydując się na badanie skóry VISIA, możemy odkryć jej sekrety, podejmując jednocześnie właściwe działania lecznicze. Przedmiotowe badanie pozwala precyzyjnie ocenić stan i jakość skóry, a także kontrolować ryzyko pojawienia się nieestetycznych przebarwień. Uzyskane podczas badania wyniki umożliwiają wdrożenie odpowiedniej profilaktyki, a tym samym wstrzymanie procesu pojawiania się przebarwień. Ponadto badanie skóry VISIA umożliwia pomiar zmarszczek w obrębie twarzy, gładkości skóry, zagrożenia pojawieniem się trądziku, pękających naczyń lub rumienia.


Cenne wskazówki

Większość kobiet decyduje się na badanie skóry VISIA przede wszystkim ze względów estetycznych.
Warto jednak pamiętać, że działanie to jest także cennym narzędziem dla dermatologa, pozwalające lekarzowi prawidłowo rozpoznać problem i wdrożyć właściwe leczenie. Przedsięwzięcie to jest także korzystne dla kobiety, która może pozyskać cenną wiedzę dotycząca własnej skóry oraz tego, jakie kosmetyki i zabiegi są w jej przypadku należy stosować.

Badanie VISIA, czyli komputerowa analiza skóry Ocena: 2/5 Ilość głosów: 5
Komentarze(2)
  • ~KochamKosmetyki
   9 kwiecień 2019

   Ja miałam komputerową analizę skóry robioną Lumiscanem, bo z Visii już mało kto korzysta w swoich gabinetach i jestem bardzo zadowolona z zabiegu. Nie mogę porównywać Lumiscana do Visii bo to był mój pierwszy taki zabieg, ale urządzenie robi wrażenie. Dowiedziałam się o stanie nawilżenia cery, jaki mam typ cery, koloryt, obiektywny wiek. Jestem też świadoma swoich problemów skórnych i wspólnie z kosmetologiem podjęliśmy odpowiednią terapię :)

   • ~BędęPiękna
    23 maj 2019

    Miałam robioną analizę skóry Visia w Warszawie. Urządzenia robi wrażenie! Lekarz powiedział, że ma najnowszą udoskonaloną wersję tego urządzenia... Był tak zwanie "podjarany" jego możliwościami, co na swój sposób było śmieszne :) Nie wiem czy Lumiscan ma te same możliwości, ale Visia dogłębnie przeanalizowała moją skórę. Lekarz dobrał odpowiedni zabieg oraz pielęgnację. Fajne było to, że mogłam zobaczyć ile w rzeczywistości lat ma moja skóra (niestety, więcej niż metryka wskazuje), ale pokazano mi również jak moja twarz będzie się starzeć do 80 roku życia. Pierwszy raz spotkałam się z analizą skóry w gabinecie i powiem szczerze, że jest to fajne przeżycie i czuję, klinika robi wszystko, aby pomóc a nie zaszkodzić.
    Niby nic wielkiego, ale czuję się dopieszczona jako klient :)