Suplement diety BCAA Xtra to rozwiązanie polecane wszystkim osobom, dla których ważne jest rozbudowywanie mięśni oraz ich ochrona. Produkt ten skupia się na dostarczaniu substancji niezbędnych do budowy mięśni – aminokwasów rozgałęzionych. Suplementacja może okazać się skutecznym wsparciem w procesie rekompozycji sylwetki. Wpływa również na odpowiednią regenerację mięśni po wysiłku fizycznym.

 

BCAA Xtra – dlaczego warto go stosować?

 

Aminokwasy BCAA odgrywają w naszym ustroju istotną rolę. Organizm nie ma możliwości produkowania aminokwasów rozgałęzionych. Oznacza to, że tego typu związki muszą być dostarczane z pożywieniem lub z pomocą odpowiednich suplementów. Aminokwasy BCAA biorą udział w syntezie nowych włókien mięśniowych. Bez nich ten proces może być utrudniony. W wyniku zbyt małej ilości tych związków spada tempo budowy mięśni, a także ich naprawy. W przypadku suplementacji BCAA Xtra głównym celem jest utrzymanie odpowiedniego poziomu składników budulcowych. Ich odpowiednia podaż wpływa na szybszy proces rozbudowy sylwetki.


BCAA Xtra – zawartość glutaminy

 

W składzie suplementu diety BCAA Xtra pojawia się także glutamina. Jest to aminokwas, który nie należy go grupy BCAA i właśnie z tego powodu jego rola jest często niedoceniana. Osoby aktywne fizycznie wychodzą z założenia, że skoro organizm jest w stanie samodzielnie wyprodukować ten aminokwas, suplementowanie go nie ma sensu. Jest to jednak błędne założenie, ponieważ organizm faktycznie jest w stanie samodzielnie produkować glutaminę, ale nie zawsze są to wystarczające ilości. Zapotrzebowanie na glutaminę w przypadku sportowców może być zdecydowanie większe. W BCAA Xtra oprócz aminokwasów rozgałęzionych znajduje się także glutamina, co zapewnia lepsze efekty w drodze po wymarzoną sylwetkę.BCAA Xtra – ochrona przed rozpadem mięśni

 

Rozpad mięśni to zjawisko, które niweczy wysiłek wielu sportowców, a u osób bardziej wytrenowanych może zmniejszać osiągane efekty. Jest to bowiem zjawisko polegające na rozkładaniu tkanki mięśniowej w celu pozyskania z niej składników odżywczych, przede wszystkim białek, które w wyniku rozkładu do aminokwasów mogą być wykorzystane jako źródło energii dla pracujących mięśni.


Najczęściej z tym zjawiskiem mają do czynienia osoby intensywnie trenujące, które prowadzą trening długotrwały i wyczerpujący, a także osoby prowadzące trening oporowy, polegający często na wykorzystywaniu dużego obciążenia. W obu takich formach treningu dochodzi do zużycia ważnych substancji i często organizmowi zaczyna ich brakować. BCAA Xtra jest wstanie przeciwdziałać procesom rozpadu mięśni. Podanie suplementu, zwłaszcza zaraz po treningu, dostarcza do organizmu dużą ilość aminokwasów, co ułatwia mięśniom rozwój i regenerację.


Warto zaznaczyć, że chociaż BCAA Xtra to suplement diety o bardzo niskiej kaloryczności, część dostarczanych aminokwasów może być wykorzystywana właśnie jako źródło energii. Aminokwasy BCAA trafiają praktycznie bezpośrednio do mięśni, przez co są łatwo dostępną alternatywą dla glikogenu, który jest zużywany w czasie intensywnej aktywności.


BCAA Xtra – dawkowanie

 

Przyjmowanie suplementu BCAA Xtra jest bardzo proste. Według zaleceń producenta należy zażywać jedną porcję produktu w dzień nietreningowy i dwie porcje w dzień treningowy. W dzień bez treningu BCAA Xtra powinien być przyjmowany na czczo, a w dni treningowe jedną porcję należy przyjąć przed aktywnością fizyczną, a z drugiej porcji należy skorzystać po treningu.


Pojedyncza dawaka suplementu BCAA Xtra to 10 g proszku, które należy wymieszać z 250 ml wody. Suplement powinien być dobrze rozmieszany i spożyty zaraz po jego przygotowaniu. Nie należy przekraczać dawkowania określonego przez producenta.

BCAA Xtra – wsparcie budowy mięśni Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1