Ból głowy zazwyczaj pojawia się niespodziewanie i potrafi zepsuć cały dzień. Środki przeciwbólowe są tanie i ogólnodostępne, ale ich spożywanie nie jest najlepszym rozwiązaniem.


Unikaj tabletek przeciwbólowych

Tabletki przeciwbólowe są dostępne w każdej aptece i w większości sklepów. Zakup takich produktów nie jest problematyczny, można je kupić w każdym momencie, więc sięgnięcie po nie nikomu nie sprawia kłopotów. Łatwa dostępność często sprawia, że spożywamy ich zbyt dużo. Nadmiar środków przeciwbólowych może prowadzić do powstawania nadżerek żołądka, a leki nie są nigdy obojętne dla naszego organizmu. Kiedy ból jest umiarkowany i możesz sobie pozwolić na zwalczenie go domowymi sposobami, to na pewno dobrze jest je wybrać.


Ból z tyłu głowy… czyli różne rodzaje bólu

Ból głowy nie zawsze bierze się z tego samego powodu. Jedno jest pewne - żadnego bólu nie można ignorować, bo nigdy nie bierze się on bez przyczyny. Warto podczas określania przyczyny bólu głowy, zastanowić się nad naszym stylem życia oraz środowiskiem. Zimą, często pojawiają się mocne bóle głowy, które mogą sygnalizować przeziębienie, grypę, zapalenie gardła, ale także po prostu wychłodzenie organizmu. Jeżeli nie masz żadnych innych objawów, to prawdopodobnie jest ci po prostu zimno lub nie nosisz czapki. Założenie nakrycia głowy przynosi szybką ulgę. Latem pojawiają się za to bóle głowy, które związane są z odwodnieniem organizmu. Kiedy przebywasz dużo na słońcu i nie pijesz wystarczająco dużo, ból głowy masz jak w banku. Ból głowy może pojawiać się także z powodu przejedzenia, głodu, problemów z zatokami lub węzłami chłonnymi.


ból głowy


Ból głowy w ciąży

Ciąża to specjalny czas dla każdej kobiety, ale nie zawsze przebiega ona bez problemów. Często pojawiające się bóle głowy powinny zostać skonsultowane z lekarzem prowadzącym ciążę, ale sporadyczne bóle bywają czymś normalnym. W trakcie ciąży ból zazwyczaj pojawia się w wyniku przyjmowania nieprawidłowej postawy. Obciążony kręgosłup działa na cały organizm i powoduje bóle u podstawy czaszki, które są bardzo uciążliwe.


Ból głowy - domowe sposoby


Rumianek

Jednym z najlepszym sposobów na ból głowy jest rumianek. Ma on właściwości przeciwzapalne i delikatne przeciwbólowe. Pozwala się rozluźnić i zwalczyć nawet silny ból głowy. Przygotowany napar powinien być ciepły, należy pić go małymi łyczkami. W trakcie bólu głowy warto przekąsić coś, co pozwoli na szybsze zregenerowanie się. Warto wybierać lekkie posiłki, takie jak sałatki. Zamiast herbaty z rumianku możesz pić także chłodną wodę, rób to małymi łyczkami i przez godzinę wypij około litr wody.


Masaż na ból głowy

Ból głowy można zmniejszyć poprzez masaż ramion, karku oraz bolącego miejsca. Najlepiej, kiedy masaż wykona inna osoba, dzięki temu będzie on przyjemniejszy. W masażu dobrze wykorzystać ciepłe olejki. Jeżeli nie masz możliwości wykonania sobie masażu, to bardzo pomocne są ciepłe okłady. Ręcznik zamocz w gorącej wodzie, wyciśnij dokładnie i nałóż na kark. Zamiast gorącej wody możesz położyć go na kaloryfer.


Wycisz się

Na ból głowy najskuteczniejsze jest wyciszenie się. Wyłącz telefon, telewizor, połóż się w zaciemnionym pokoju. Doskonałym sposobem na ból głowy jest krótki spacer, po którym będziesz mogła zażyć regenerującego snu.

Ból głowy - skuteczne domowe sposoby Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1
Komentarze(2)
  • ~Mięta
   19 czerwiec 2016

   Mnie pomaga chwila relaksu – kompres na głowę, cichy kąt i możliwość zamknięcia oczu. Takie działanie bardzo pomaga. Nie można też zapomnieć o regularnym piciu wody, najlepiej niegazowanej i przestrzeganiu pór posiłków. Poza tym spacery, sen, a nawet gimnastyka może pomóc zapobiec bólowi głowy.

   • ~karamia
    11 grudzień 2016

    Mnie najczęściej boli głowa, jak pojawiają się stresy w pracy. Raczej nie mam wtedy możliwości, żeby leżeć z kompresem na głowie w ciemnym pokoju, więc po prostu biorę pyralginę sprint i po niej ból słabnie