Kiedy sięgamy po suplementy?
Suplementy diety są powszechnie dostępne w aptekach, sklepach i drogeriach. Podlegają one innym regulacjom niż leki, więc nie muszą przechodzić aż tak restrykcyjnych testów przed wdrożeniem ich na rynek. Już ten fakt powinien trochę nas zaniepokoić – są to substancje zbadane, ale nie tak dokładnie jak leki i na dobrą sprawę mogą pojawić się po nich jakieś nieoczekiwane skutki uboczne. Wiele kobiet sięga po suplementy, ponieważ nie mają czasu na prowadzenie zrównoważonego i zdrowego trybu życia – przy tym zapominając, że także suplementy nie sprawią, że poczujemy się lepiej. Różne suplementy są dobre dla naszego organizmu, ale tylko pod warunkiem, że korzysta się z nich w przemyślany sposób i nie przekracza zalecanych dziennych dawek spożycia. Jeżeli jednak liczysz na to, że przy prowadzeniu diety opartej na słodyczach i fast-foodach zachowasz dzięki suplementom zdrowie, to się przeliczysz. Uzupełniają one braki, ale nie są odpowiedzią na każdy problem.
Niebezpieczne suplementy na odchudzanie
Odżywki i suplementy na odchudzanie podbiły rynek, a wzrost zainteresowania tymi produktami widzi się szczególnie w okresie wiosennym, kiedy to większość kobiet zaczyna przygotowywać się do sezonu letniego i chce zachwycać doskonałym plażowym ciałem. Faktycznie istnieją suplementy, które wspomagają odchudzanie, ale wiele kobiet nie przestrzega instrukcji zawartych na opakowaniach i przyjmują one ich stanowczo za dużo. Takie zachowanie skończyć może się poważnymi problemami z trawieniem i metabolizmem. Większość suplementów działa bowiem na zasadzie przyśpieszenia trawienia lub metabolizmu, a po zakończeniu ich spożywania może zdarzyć się, że organizm nie radzi sobie sam.
Suplementy na masę – niebezpieczna bigoreksja
Ładne mięśnie to marzenie wielu kobiet oraz mężczyzn. Takie osoby często sięgają po suplementy na masę, które pomagają w budowaniu tkanki mięśniowej. W dążeniu do idealnej sylwetki łatwo jednak przedobrzyć i wpaść w bigoreksję. Ta choroba jest przeciwnością anoreksji i charakteryzuje się tym, że chora na nią osoba chce być coraz bardziej umięśniona. W tym celu często sięga po niezliczoną ilość suplementów, które zmieszane razem w różnych proporcjach powodują poważne problemy zdrowotne.
Suplementy czy naturalne ich źródła?
Lepiej sięgnąć po suplementy, czy wybierać ich naturalne źródła? Oczywiście to drugie rozwiązanie jest dużo lepsze, ale nie zawsze możliwe. Przykładem może być przyjmowanie żelaza, największa jego ilość znajduje się w czerwonym mięsie, ale nie każdy przecież je takie produkty. Innym dobrym źródłem żelaza jest szpinak, ale żeby skorzystać w pełni z jego dobroczynnych właściwości, trzeba go zjeść sporo. Innym przykładem jest beta-karoten: jedna tabletka dostarcza tyle beta-karotenu, co dwa kilogramy surowego warzywa. Suplementy są więc dobrym rozwiązaniem, ale tylko wtedy, kiedy korzysta się z nich rozsądnie, szczególnie ze względu na to, że witaminy zawarte w suplementach można dużo łatwiej przedawkować niż witaminy zawarte w owocach i warzywach.
jeżeli się odchudzasz bardzo pomocne staje się zastosowanie suplementu diety figurena slim który podkręca metabolizm i pozwala szybko schudnąć z nadwagi.