Na co dzień większość z nas nie zwraca uwagi na to, co jemy i w jakich ilościach. Problemy takie jak zatwardzenia, ból brzucha, wzdęcia i zgaga sygnalizują, że z naszym układem trawiennym coś jest nie tak. W takiej sytuacji trzeba zareagować odpowiednią dietą, ale przed jej wprowadzeniem warto zrobić kilkudniowy detoks, który umożliwi oczyszczanie jelit ze złogów pokarmowych.


Dlaczego oczyszczanie jelit jest dobrym pomysłem?

Dlaczego oczyszczanie jelit jest doskonałym pomysłem? Przede wszystkim dieta oczyszczająca jelita pozwala oczyścić je z kamieni i złogów, które czasami w jelitach zalegają przez wiele miesięcy! Po diecie poczujesz się lżejsza, będziesz miała więcej energii, znikną problemy ze wzdęciami, a także z przesuszoną cerą oraz trądzikiem. Innymi objawami, które wskazują na to, że przyda ci się dieta na oczyszczenie jelita grubego, to częste bóle głowy, zapalenia śluzówki ust, senność i ciągłe zmęczenie bez wyraźnej przyczyny.


Błonnik – naturalne oczyszczanie jelit

Nie ma nic lepszego na oczyszczenie jelit niż błonnik! Można spożywać go w naturalnej postaci – znajduje się przede wszystkim w owocach, warzywach i pieczywie. Jeżeli interesuje cię jednak szybka dieta oczyszczająca jelita ze złogów, to wybierz błonnik witalny. Jest to mieszanka nasion i łupinek babki płesznika oraz babki jajowatej. Dodatkowo błonnik witalny reguluje poziom cukru we krwi, więc po diecie łatwiej jest zrezygnować ze słodkości i panować nad atakami głodu.


Pij dużo wody!

Podczas diety oczyszczającej należy pić naprawdę dużo wody niegazowej, najlepiej mineralnej. Szczególnie jeżeli przyjmujesz błonnik, w innym przypadku mogą pojawić się zatwardzenia! Błonnik potrzebuje wody, aby napęcznieć i aby swobodnie oczyszczać jelita. Zamiast wody możesz pić kompot z suszonych śliwek, który polecany jest podczas oczyszczania. Do wody dodawać możesz kilka plasterków świeżej cytryny, która doskonale oczyszcza organizm z toksyn. Soki owocowe są bardzo kaloryczne, ale bez większych problemów można spożywać duże ilości soku jabłkowego.


oczyszczanie jelit


Kefir dobry dla jelit

Wśród naturalnych produktów nabiałowych kefir ma doskonałe właściwości oczyszczające. Pomaga regulować naturalną florę bakteryjną, uzdrawia jelita, a dodatkowo dostarcza organizmowi szereg składników odżywczych. Jeżeli zależy ci na szybkim oczyszczeniu jelit, to wypij kilka szklanek dziennie. Niektórzy polecają raz na kilka miesięcy w ciągu jednego dnia pić tylko kefir, w ilości szklanki co godzinę. Jeśli zależy ci na długotrwałym utrzymaniu efektów oczyszczania organizmu, to codziennie rano pij szklankę świeżego kefiru. Kefir można wyhodować także w domu dzięki specjalnym ziarnom kefirowym. Codziennie zalewa się je świeżym mlekiem, a następnego dnia odcedza i pije powstały napój.


Oczyszczanie jelit a warzywa

Dieta oczyszczająca jelita to nie tylko kefir, to także warzywa. Wybieraj warzywa świeże, naturalne i takie, które nie powodują u ciebie wzdęć. W celu oczyszczenia organizmu jedz przez dzień lub dwa same sałatki i surówki warzywne, przygotowane bez dodatku oleju, sosów czy dużej ilości przypraw (szczególnie soli). Od razu poczujesz się lżejsza!


Co jeść, aby utrzymać jelita w dobrym stanie?

Nie wystarczy kilka dni intensywnego oczyszczania, więc także po detoksie warto zastanowić się nad swoją dietą. Eliminując duże ilości mięsa, białe pieczywo, używki oraz produkty wysokoprzetworzone, stwarza się idealne warunki dla mikroflory jelitowej, która utrzymuje nasze ciało w dobrym stanie.

Detoks jelit, czyli dieta oczyszczająca jelita Ocena: 3.5/5 Ilość głosów: 4