Nie musisz sięgać po apteczne specyfiki, by wyleczyć się z bólu głowy, który ma związek z nadużyciem alkoholu. Istnieją domowe sposoby na kaca, które szybko pomogą ci zapomnieć o mdłościach, światłowstręcie czy drżeniu rąk. Oczywiście takim sytuacjom najlepiej po prostu zapobiegać, ale zdarzają się sytuacje od nas niezależne. Co wtedy zrobić? Jak szybko pozbyć się kaca i wrócić do normalnego funkcjonowania?


Szybki sposób na kaca

Na początek sięgnij po sok z kiszonej kapusty. Pijąc alkohol, wypłukujesz z organizmu niezbędne witaminy i pierwiastki. Znajdują się one w soku z kapusty, zatem możesz dzięki niemu uzupełnić wszelkie niedobory. Sok z kapusty jest też idealnym probiotykiem, dlatego jego picie ma również pozytywny wpływ na jelita. Szybki sposób na kaca to także sok pomidorowy, który dostarczy nam wypłukanego przez alkohol potasu. Jeżeli zabraknie nam tego pierwiastka, możemy mieć problemy z kołataniem serca lub z drżeniem rąk. Gdy obserwujesz u siebie takie objawy, a dodatkowo dzień wcześniej wypiłaś więcej alkoholu, to sięgnij po sok pomidorowy.


Nie możesz też dopuścić do odwodnienia, dlatego koniecznie zaopatrz się w większą ilość wody i popijaj ją małymi łyczkami przez cały dzień. Najlepiej byłoby gdybyś nie zapominała o wodzie również w trakcie imprezy suto zakrapianej alkoholem. Istnieje wtedy duża szansa, że kac nie będzie cię dotyczył. W walce z kacem pomoże także mocna kawa, i chociaż z jej pomocą też można się odwodnić, to na pewno pomoże nam odzyskać siły i energię, a gdy dolejemy do niej dużo mleka, będzie tym bardziej korzystna dla naszego organizmu.


na kaca może być pomocna kawa


Sposoby na kaca – co jeszcze można zrobić?

Jeżeli chcesz pozbyć się kaca, powinnaś skorzystać z odpowiednio dobranej diety. Nie zajadaj się niczym ciężkim i tłustym, a na obiad zjedz na przykład gotowany ryż z kiszonymi ogórkami i chudym mięsem z piersi kurczaka. Powinnaś tez pić dużo koktajli owocowych. Łącz ze sobą ulubione owoce, możesz też dodać niektóre warzywa.


Farmakologiczny środek na kaca

Prócz domowych sposobów na kaca idealnie sprawdzi się także apteczna farmakologia. Wśród środków i tabletek na kaca znajduje się między innymi 2KC – jest to suplement diety, który powinno się zażywać jeszcze przed spożyciem alkoholu oraz w trakcie. Dostępne są również środki do zażycia po spożyciu alkoholu, które zmniejszają uczucie zmęczenia i znużenia oraz pomagają odzyskać równowagę.


Świetny, naturalny sposób na kaca to także miód, który ma w swoim składzie między innymi fruktozę oraz potas. Powinnaś dodawać go do szklanki wody i tak przygotowany płyn popijać przez cały dzień. Warto również posmarować nim kromkę chleba i zjeść na śniadanie. Na kaca pomoże też gorąca, delikatna zupa, która nie tylko cię rozgrzeje i zapobiegnie odwodnieniu, ale również wspomoże działanie rozstrojonego wciąż żołądka. Możesz zjeść chudy rosół albo pomidorówkę, ale wskazany będzie też na przykład barszcz.

Domowe sposoby na kaca. Sprawdź ich skuteczność Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1