Wszystkie osoby prowadzące aktywny tryb życia, a w szczególności uprawiające sporty siłowe i wytrzymałościowe takie jak kulturystyka czy bieganie, narażone są na problemy ze stawami. Wykonywanie powtarzalnych ruchów z dodatkowym obciążeniem prowadzi do nadwyrężenia ścięgien i więzadeł, a także uszkodzenia chrząstki stawowej. Problemy ze stawami mogą dosięgnąć każdego niezależnie od tego, na jakim poziomie zaawansowania się znajduje.


Suplementy na stawy – czy warto je stosować?


Istnieje wiele czynników, na które należy zwracać uwagę, aby ustrzec się kontuzji. Wśród nich znajdują się miedzy innymi prawidłowa technika wykonywania ćwiczeń, odpowiednia dieta czy zwyczajna rozwaga treningowa. Niestety nawet rygorystyczne przestrzeganie tych założeń może nie uchronić nas przed przykrym zjawiskiem kontuzji. Na szczęście z pomocą przychodzą suplementy sportowe, które pomagają odzyskać pełną sprawność stawów.


Stosowanie suplementów w sporcie jest niezwykle popularnym zjawiskiem. Kilkanaście lat temu bardzo często suplementy spotykały się z negatywnym odbiorem, lecz wynikało to wyłącznie z niewiedzy. Dzisiaj wielu osobom bardzo ciężko wyobrazić sobie prowadzenie treningów bez wsparcia ze strony suplementów. Producenci oferują odżywki białkowe, węglowodanowe czy witaminowe stanowiące uzupełnienie diety. Aby jeszcze lepiej przygotować się do wysiłku, można skorzystać z popularnych przedtrenigówek wzmacniających wydolność organizmu, natomiast jeśli komuś zależy na utracie wagi, wybór preparatów odchudzających jest niewyobrażalnie szeroki.


Obok wymienionych grup suplementów znajduje się również bardzo ważna kategoria będąca tematem tego artykułu, czyli produkty wzmacniające stawy.


Jaki preparat na stawy będzie najlepszy?


Dzisiejszy rynek suplementów oferuje całą gamę preparatów wspomagających odbudowę chrząstki stawowej, mineralizację kości czy polepszenie ilości i jakości płynu stawowego. Bardzo ważne jest także, aby produkt, na który się zdecydujesz, wzmacniał również więzadła i ścięgna, a w przypadku ich uszkodzenia wykazywał działanie regeneracyjne. Aby wybrać odpowiedni produkt, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jego skład. Właściwy dobór składników zestawionych w odpowiednich ilościach jest cechą, która charakteryzuje najlepsze preparaty przywracające zdrowie stawom. Podczas poszukiwań najlepszego produktu, warto również zwrócić uwagę, aby był on w postaci płynnej bądź rozpuszczalnej w wodzie, gdyż taka forma suplementu zapewnia największą przyswajalność składników aktywnych.


Wiesz już mniej więcej, na co zwracać uwagę podczas poszukiwań odpowiedniego preparatu. Ze względu na ogromny wybór suplementów powyższa wskazówka może jednak nie ułatwiać ci decyzji. Dalej nie wiesz, co wybrać? Spokojnie, już za chwilę będziesz bogatszy również o tę informację.

Analiza dostępnych produktów pod kątem ich składu oraz opinii użytkowników pozwoliła ustalić najlepsze suplementy na stawy. Na czołowe miejsca rankingu wysuwa się kilka produktów, z których najlepiej prezentuje się preparat firmy FitLabs o nazwie FLEXOGENIC. Jego obecność wśród suplementów poprawiających kondycję stawów jest co prawda krótka, ale zdążył już zjednać sobie opinie wielu osób, a także wzbudzić spore zainteresowanie potencjalnych użytkowników. A to wszystko za sprawą niezwykle rozbudowanego składu.FLEXOGENIC – co powinien zawierać idealny preparat na stawy?

 

Skoro już wspomniano o składzie, to zobaczmy, co dokładnie kryje w sobie preparat FLEXOGENIC. Patrząc na etykietę produktu, pierwsze, co rzuci się w oczy, to lista substancji, która jest naprawdę długa, bo zawiera ponad 15 pozycji. Kolejnym bardzo ważnym elementem jest zawartość poszczególnych składników. Odpowiednio duże ilości składników gwarantują realny wpływ na nasz organizm. Może się wydawać, że jest to oczywiste, lecz niestety wiele produktów na rynku zawiera w swoim składzie składniki w zbyt małych ilościach, by mogły wykazać jakiekolwiek działanie. Ostatnim, lecz nie mniej ważnym spostrzeżeniem na temat składu jest jego przemyślana konstrukcja, gdyż duża cześć substancji aktywuje siebie wzajemnie, zwiększając swoją moc.


Powróćmy w tym miejscu do długiej listy składników suplementu FLEXOGENIC, gdyż jest to niewątpliwie jego największy atut. W swojej strukturze zawiera on między innymi hydrolizat kolagenu, siarczan glukozaminy, siarczan chondroityny, MSM, kwas hialuronowy, lecytynę słonecznikową oraz liczne witaminy. W związku z tym, że jest tego naprawdę sporo, najlepszym rozwiązaniem będzie poszczególne opisanie każdego ze składników, co zbuduje dokładny obraz wielopłaszczyznowego działania preparatu.


Pierwszą substancją na liście jest hydrolizat kolagenu. Nie bez przyczyny jest on wymieniony na początku, gdyż kolagen jest podstawowym składnikiem tkanki łącznej. Buduje on strukturę skóry, kości, ścięgien, więzadeł oraz chrząstek. Jego podstawowym zadaniem jest utrzymanie prawidłowej wytrzymałości wymienionych elementów. Przyjmowanie hydrolizatu kolagenu zapewnia prawidłowe zabezpieczenie stawów przed urazami, wspomaga odbudowę pourazową, a także niweluje powstałe stany zapalne. Celem zwiększenia możliwości produkcyjnych kolagenu zestawiany jest on z witaminą C, której odpowiednia dawka znajduje się w preparacie FLEXOGENIC.


Kolejną po kolagenie substancją, która ma ogromne znaczenie dla zdrowia stawów, jest siarczan glukozaminy. Glukozamina jest głównym składnikiem chrząstki stawowej, czyli najbardziej narażonej na uszkodzenia części stawu. Siarczan glukozaminy jest najlepiej przyswajalną formą tej substancji. Przyspiesza on regenerację chrząstek, mineralizację kości oraz redukuje bóle pojawiające się podczas urazu. Co prawda, organizm jest w stanie sam wyprodukować glukozaminę z glukozy oraz glutaminy, lecz z wiekiem ta produkcja spada i musi być wspierana suplementacją z zewnątrz.


Regeneracyjne działanie preparatu FLEXOGENIC jest wzmocnione przez siarczan chondroityny, który doskonale współgra w tym aspekcie z glukozaminą. Chondroityna pełni kluczową rolę w utrzymaniu stabilności struktury tkanki chrzęstnej, a także zapewnia stawom odpowiednią amortyzację. Podobnie jak glukozamina i kolagen, łagodzi bóle wywołane uszkodzeniami oraz łagodzi stany zapalne. Jej stosowanie jest niezwykle popularne wśród biegaczy oraz osób podnoszących ciężary na siłowni.

Oprócz kości i tkanek chrzęstnych w stawach występują również więzadła, ścięgna i maź stawowa, którym skuteczne wsparcie zapewnia solidna dawka kwasu hialuronowego. Ze względu na swoje właściwości wiązania wody zapewnia odpowiednie nawilżenie stawom, czym chroni je przed uszkodzeniami. Najcenniejszym działaniem kwasu hialuronowego jest jego pozytywny wpływ na maź stawową, co zapewnia odpowiednie smarowanie oraz amortyzację ruchomym elementom.


Preparat FLEXOGENIC wzbogacony został również o witaminy z grupy B, które dbają prawidłowe funkcjonowanie organizmu zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym, a także witaminę E będącą nieocenionym sprzymierzeńcem w procesach regeneracyjnych za sprawą zdolności ochrony czerwonych krwinek.


Kto powinien stosować preparat FLEXOGENIC?


Działanie produktu FLEXOGENIC jest wielowymiarowe, dzięki czemu kompleksowo chroni stawy. Regularnie przyjmowanie zapewnia odpowiednią ilość i konsystencję mazi stawowej, która chroni chrząstkę stawową, wzmacnia tkanki trzymające ruchome elementy, a także odżywia je i nawilża. Stosowanie preparatu FLEXOGENIC zalecane jest wszystkim osobom, które uprawiają sport i chcą zabezpieczyć swoje stawy przed uszkodzeniami. Oprócz mocy profilaktycznej produkt firmy FitLabs wykazuje również właściwości regeneracyjne, dzięki czemu jest także doskonałym wsparciem w trakcie rekonwalescencji dla wszystkich osób, które niestety doznały już kontuzji. FLEXOGENIC jest także odpowiedni dla osób z nadwagą, które również powinny zadbać o prawidłową ochronę stawów.

FLEXOGENIC – zapobiegać zamiast leczyć, czyli profilaktyka problemów ze stawami Ocena: 5/5 Ilość głosów: 4
Komentarze(1)
    • ~Aneta
      30 styczeń 2018

      stosuje kilka dni, wcześniej brałam flexita i nawet animala flexa, ale tutaj działanie czuję niemal natychmiast, bardzo się cieszę i jestem szczęśliwa