Zmęczenie organizmu zna doskonale każda z nas. To normalne, że gdy organizm pracuje więcej, niż jest na to fizycznie przygotowany, daje nam znać, że zaczyna brakować mu energii. Niestety coraz częściej mamy też do czynienia ze zmęczeniem chronicznym. Nieważne, ile pracujemy, jak wyglądają nasze kolejne dni – zawsze towarzyszy nam zmęczenie. A to może być sygnałem, że zaatakowała nas grzybica organizmu. 

 

Wyeliminuj kluczowe choroby

Jeśli od pewnego czasu towarzyszy ci ciągłe zmęczenie i nie wiążesz go z nadmierną aktywnością, przeprowadź podstawowe badania lekarskie. Ciągłe zmęczenie i senność to objawy, które towarzyszą takim chorobom jak cukrzyca, niewydolność nerek, nadczynność lub niedoczynność tarczycy, zespół przewlekłego zmęczenia, wirusowe zapalenie wątroby typu C, hipotonia, czy anemia. Aby wykluczyć te choroby, wystarczy wizyta u lekarza, zbadanie ciśnienia krwi, przeprowadzenie wywiadu oraz wykonanie badań morfologicznych. W kilka dni uzyskasz odpowiedź na pytanie, czy masz którąś z tych chorób. Gdy okaże się, że nie – przyjrzyj się swojemu organizmowi pod kątem grzybów.


Grzybica organizmu - co może ją wywołać?

Grzyby, podobnie jak bakterie, występują w organizmie każdej z nas. Rzecz w tym, by była ich optymalna ilość. Gdy zaczynają niebezpiecznie się namnażać, nasz organizm może sobie z nimi nie poradzić. Dlatego dobrze jest wiedzieć, jakie czynniki prowadzą do nadmiernego namnażania grzybów i ich się wystrzegać. Jeśli jesteś wciąż przemęczona, żyjesz w ciągłym stresie, przeszłaś terapię antybiotykową, twoja dieta bogata jest w cukry i żywność przetworzoną, znacznie zwiększasz ryzyko zachorowania na grzybicę. Podnosisz je również, nadużywając kawy, alkoholu czy nikotyny, a także pijąc gazowane napoje, spożywając produkty wędzone, czy przebywając w pomieszczeniach klimatyzowanych bądź wilgotnych.


Objawy, których nie powinnaś bagatelizować

Grzybica występująca na skórze czy też w miejscach intymnych daje wyraźne oznaki widoczne gołym okiem. Inaczej jest w przypadku, gdy grzyby zaatakują twój przewód pokarmowy. Tu gołym okiem ich nie zobaczysz. A objawy, które się pojawią, możesz łączyć z bardzo błahymi przyczynami. Jeśli jednak odczuwasz ciągłe zmęczenie, senność, brak koncentracji, wzdęcia, bóle głowy, mięśni i ścięgien, problemy z zasypianiem, rozbicie po przebudzeniu, a także zimne dłonie i stopy – to może być grzybica organizmu.


grzybica organizmu


Leczenie zacznij od diety

Jeśli chcesz skutecznie pozbyć się nadmiernej ilości grzybów z organizmu, musisz zacząć od wprowadzenia odpowiedniej diety. Grzyby namnażają się wewnątrz twojego organizmu dzięki dostarczanym wraz z pożywieniem substancjom. Tą kluczową w ich rozwoju jest cukier, więc to jego w pierwszej kolejności musisz wyeliminować. Następnie powinnaś wyrzucić z jadłospisu produkty mączne, zastępując je produktami z pełnego ziarna. Oczywiście odpadają też napoje gazowane oraz alkohol.


Zmiana stylu życia

Ponieważ czynników wspierających namnażanie grzybów jest znacznie więcej niż konkretne produkty spożywcze, również je powinnaś wyeliminować ze swojego życia. Po pierwsze musisz zmienić swój styl na bardziej aktywny. I nie chodzi tu już tylko o sam fakt wzmocnienia kondycji, ale też o to, że osoby aktywne fizycznie łatwiej radzą sobie ze stresem, skuteczniej go rozładowują, nie żyją w ciągłym napięciu i lepiej sypiają. A to wszystko pomaga walczyć z grzybicą organizmu. Po drugie zdecydowanie powinnaś rzucić palenie i ograniczyć przebywanie wśród osób palących. Zresztą ten czynnik wpłynie pozytywnie na wiele aspektów funkcjonowania twojego organizmu.


Odpowiednia dieta połączona z aktywnym trybem życia, wzmocniona przyjmowaniem od czasu do czasu probiotyków i piciem ziół przeciwgrzybiczych może zdziałać prawdziwe cuda. Najważniejsze jest zdać sobie sprawę z przyczyn ciągłego zmęczenia. Bo tylko walka z przyczyną, a nie z objawem, jest naprawdę skuteczna.

Grzybica organizmu – przyczyny, objawy, leczenie Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1