Suplementy przedtreningowe najczęściej zawierają w składzie związki, których głównym zadaniem jest oddziaływanie na pracę układu nerwowego. W efekcie zwiększają one koncentrację, odpowiadają za pobudzenie w trakcie treningu, a także niewątpliwie wpływają na wypracowywane rezultaty. Kolejną funkcją przedtreningówek jest zwiększenie ogólnej wydolności organizmu. Odpowiadają za to składniki takie jak kreatyna, beta-alanina, arginina. Przykładem suplementu, który doskonale sprawdza się przed treningiem, jest Hot Blood – produkt oferowany przez firmę Scitec Nutrition.

 

Hot Blood – aktywizacja organizmu

 

Przed ćwiczeniami fizycznymi niezwykle istotna jest odpowiednia aktywizacja organizmu. Dzięki stosowaniu Hot Blood zwiększa się skupienie, a także motywacja niezbędna do jak najlepszego wykonywania założonego planu. Jest to rozwiązanie doceniane przede wszystkim przez osoby, u których pojawia się tak zwane znużenie treningowe, czyli sytuacja, w której nie czerpią już tak dużej radości z trenowania. Przyjęcie Hot Blood powinno wyeliminować wszystkie problemy związane z brakiem chęci do ćwiczeń. Preparat przyczyni się do wzrostu odczuwanej energii, koncentracji i motywacji do ćwiczeń. Za efekt pobudzenia dzięki stosowaniu tego produktu w głównej mierze odpowiada kofeina. Stosowanie Hot Blood przed treningiem może znacząco wpłynąć na opóźnienie zmęczenia, dzięki czemu będziemy w stanie trenować dłużej i z większą intensywnością.Hot Blood – efekt pompy

 

Efekt pompy mięśniowej jest szczególnie ważny dla osób, których treningi ukierunkowane są na maksymalizację rozbudowy masy mięśniowej. Rodzajem takiego treningu jest przede wszystkim trening siłowy, w którym najważniejsza jest poprawa siły oraz wytrzymałości mięśniowej. Podczas tego typu aktywności mięśnie zużywają zasoby w szalenie szybkim tempie i kiedy tych zasobów zaczyna brakować, nie są w stanie efektywnie pracować.


W składzie Hot Blood pojawia się AAKG, który jest prekursorem tlenku azotu. NO powoduje między innymi rozszerzanie naczyń krwionośnych. W chwili, kiedy naczynia się rozszerzą, ułatwiony zostaje transport składników odżywczych i tlenu. Więcej zasobów, więcej energii i więcej tlenu to przepis na dłuższe i efektywniejsze działanie mięśni, co wpłynie pozytywnie na efekty treningu.


Hot Blood – zasady przyjmowania

 

Według zaleceń producenta Hot Blood należy przyjmować wyłącznie w dni treningowe. Porcję suplementu (20 g) należy rozpuścić w wodzie i przyjąć około pół godziny przed rozpoczęciem treningu. Należy pamiętać, by nie podawać tego suplementu dzieciom, kobietom w ciąży, matkom karmiącym, a także osobom leczącym się na choroby układu krążenia. Nie należy przekraczać liczby dawek zalecanych przez producenta. Suplementy diety są uzupełnieniem zbilansowanej diety i regularnej aktywności fizycznej.


Hot Blood – opinie

 

Bogna: „Hot Blood zaskoczył mnie bardzo pozytywnie. Dzięki zawartości kofeiny daje kopa, nie da się ukryć. Wpływa na jakość przeprowadzonego treningu”.


Jan: „Już od dawna miałem tak zwanego doła treningowego. Nigdy wcześniej nie korzystałem z żadnych boosterów, jednak zdecydowałem się spróbować Hot Blood, który polecił mi mój trener. Nie żałuję, ten suplement jest doskonałym uzupełnieniem diety i treningu”.


Hot Blood – booster przedtreningowy firmy Scitec Nutrition Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1