Coraz więcej osób zauważa, że suplementy diety są doskonałym uzupełnieniem prawidłowego odżywiania i regularnie podejmowanej aktywności fizycznej. Na rynku tego typu produktów dużą popularnością cieszą się propozycje od firmy IHS Technology. Jedną z nich jest Iron Pump –przedtreningowy suplementem diety, który wspiera sportowca w trakcie podejmowania intensywnego treningu. Zapewnia efekt pompy mięśniowej, pozwala na większe skupienie i koncentrację, a także wpływa na lepszą wydolność organizmu.

 

Iron Pump – kto powinien zwrócić uwagę na ten booster?

 

Z suplementu Iron Pump mogą korzystać wszystkie osoby aktywne fizycznie, najczęściej sięgają po niego osoby budujące masę mięśniową, które znajdują się w końcowych fazach swoich planów treningowych. Związane jest to między innymi ze zjawiskiem stagnacji, która bardzo często dopada nawet zaawansowanych sportowców. Mowa tutaj o niechęci do podejmowania dalszych treningów czy poczuciu postępującego znużenia. Stagnacja treningowa jest elementem zniechęcającym do dalszej realizacji postawionych sobie celów. Składniki zawarte w Iron Pump zwiększają skupienie i koncentrację oraz skutecznie wpływają na wydolność organizmu. Dzięki niemu przeprowadzenie nawet najcięższego treningu wydaje się zdecydowanie łatwiejsze.


Wpływ boostera Iron Pump na syntezę tlenku azotu

 

Każdy sportowiec nastawiony na efektywne budowanie mięśni musi być skupiony na odpowiednim bilansie azotowym. W suplemencie diety Iron Pump znajdziemy składniki, które skutecznie stymulują naturalną syntezę tlenku azotu. NO jest substancją bardzo nietrwałą, jednak pełni bardzo ważne funkcje w organizmie człowieka, a w szczególności osoby trenującej. Powoduje rozszerzanie naczyń krwionośnych, co w istotnie poprawia ich przepustowość. W praktyce oznacza to, że mięsień jest w stanie otrzymywać większe ilości substancji odżywczych oraz tlenu, przemiana materii w mięśniach może następować szybciej, a jej szkodliwe produkty mogą być skuteczniej usuwane. Stosowanie Iron Pump może wywoływać tak zwany efekt pompy mięśniowej, co sprawia, że trening może być efektywniejszy.Iron Pump – stymulacja ośrodkowego układu nerwowego

 

Sportowcy zazwyczaj nie zastanawiają się nad wpływem treningu na ośrodkowy układ nerwowy. Wychodzą z założenia, że ich zadaniem jest stymulowanie odpowiedniego działania mięśni, a nie mózgu. Jest to błąd, ponieważ układ nerwowy nadzoruje pracę całego organizmu i to on decyduje o tym, w jaki sposób pracują mięśnie. W suplemencie przedtreningowym Iron Pump znajdują się stymulanty takie jak chociażby kofeina, dzięki której możliwe jest pobudzenie organizmu. Kofeina wykazuje również działanie, które jest bardzo pomocne dla każdej osoby trenującej – opóźnia pojawienie się uczucia znużenia, co przełoży się na wykonywanie dłuższego i intensywniejszego treningu. Odgrywa to szczególną rolę w przypadku stosowania restrykcji kalorycznych.


Iron Pump – zasady suplementacji

 

Jak wszystkie suplementy przedtreningowe booster Iron Pump powinien być stosowany około 30 minut przed rozpoczęciem aktywności fizycznej. Jedną porcję proszku należy rozpuścić w 250 ml wody i dokładnie wymieszać. Z suplementu diety Iron Pump nie powinny korzystać osoby, które mają poważne problemy zdrowotne, szczególnie osoby chore na serce lub mające nadciśnienie. W ich przypadku ewentualną suplementację należy skonsultować ze specjalistą. Nie powinny go także stosować matki karmiące, kobiety w ciąży oraz osoby niepełnoletnie. Należy również mieć na uwadze, że suplement jest wyłącznie uzupełnieniem zbilansowanej diety i odpowiedniego treningu.

Iron Pump – przełam rutynę treningową! Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1