Przemiana materii może być wybawieniem bądź zmorą. Są osoby, które nie muszą zwracać uwagi na kalorie i takie, które skrupulatnie liczą każdą kolejną, wiedząc, jak trudno będzie zgubić ich nadmiar. Tempo przemiany materii zależy od genetycznych uwarunkowań, jednak nie jest to jedyny czynnik mający wpływ na naszą przemianę materii. Zatem jak przyspieszyć metabolizm? Mamy dla ciebie kilka rad. 


Co przyspiesza metabolizm? Regularne posiłki!

Rozplanuj sobie dzień w taki sposób, by znaleźć czas na przygotowanie i skonsumowanie 4 czy 5 posiłków na dobę. Oczywiście istotny będzie tutaj fakt odpowiedniego doboru godzin, więc staraj się coś zjeść mniej więcej co 4 godziny. Dzięki temu organizm będzie wiedział, że nie musi spowalniać metabolizmu i robić sobie "zapasów", ponieważ o konkretnej godzinie otrzyma kolejny zastrzyk kalorii, który będzie mógł wykorzystać na wyprodukowanie energii.


Musisz też wiedzieć, że najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia jest śniadanie. Nie możesz o nim zapominać! Rano metabolizm jest najszybszy, natomiast w nocy znacznie spowalnia. Ostatni posiłek, czyli kolacja, powinna być zjedzona nie później niż trzy godziny przed snem.


Dieta przyspieszająca metabolizm

Ważne jest nie tylko to, jak i kiedy jemy, ale również co jemy. Istnieją konkretne produkty, które potrafią znacznie przyspieszyć przemianę materii. Należą do nich między innymi:

- imbir: nie wszyscy go lubią, a szkoda, bo nie dość że rozgrzewa, to naprawdę ułatwia trawienie, a co za tym idzie, również przyspiesza w znaczny sposób metabolizm;

- herbata, ale koniecznie zielona. Jeżeli będziesz ją piła regularnie, pobudzi wydzielanie kwasu żołądkowego, dzięki czemu twoja przemiana materii również się poprawi;

- chili: to prawdziwe wyzwanie dla osób, które nie lubią pikantnych potraw. Papryczka chili pobudza wydzielanie kwasów żołądkowych i przynosi takie same efekty jak w przypadku zielonej herbaty.


metabolizm przyspiesza np. sport


Odchudzasz się? Najgorsza jest dieta niskokaloryczna

Jeżeli chcesz zrzucić kilka kilogramów, nie decyduj się na drastyczne diety, w których dostarczasz organizmowi zbyt małej ilości kalorii. Organizm będzie chciał wtedy się zabezpieczyć i robiąc "zapasy”, spowolni metabolizm, a po diecie trudno będzie znów go przyspieszyć, zatem najprawdopodobniej czeka cię efekt jo-jo.


Jak przyspieszyć metabolizm? Korzystać z aktywności fizycznej!

Osoby, które mają pracę siedzącą, często narzekają również na problemy z metabolizmem. Pracujący fizycznie zwykle nawet o takich problemach nie słyszeli. Warto wprowadzić do swojego życia więcej ruchu. Nie musi to być regularne wyjście na basen albo trening siłowy. Ważne jest, żeby po prostu się ruszać. Czasami pójść pieszo, zamiast korzystać z auta i dla przyjemności zrobić sobie rowerową wycieczkę po lesie.


Jak przyspieszyć metabolizm? Korzystając z wszystkich naszych rad! Jeżeli nie będziesz zapominała o śniadaniu i zielonej herbacie, a przy okazji także o pozostałych posiłkach, dorzucisz do diety papryczkę chili, imbir i codziennie zadbasz o jakąś aktywność fizyczną, będziesz mogła przestać rozpaczliwie liczyć kalorie.

Jak przyspieszyć metabolizm? Nasze sposoby Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1