Coraz więcej osób zaczyna rozumieć, jak istotne jest znaczenie magnezu dla prawidłowego działania organizmu, zwłaszcza w przypadku osoby trenującej, której zapotrzebowanie na ten składnik może być zwiększone. Sportowcy zawodowi korzystają z niego na co dzień, a osoby trenujące amatorsko, bardziej lub mniej intensywnie, zaczynają się do niego przekonywać. Magnez jest pierwiastkiem chemicznym, który wpływa na układ nerwowy i stymuluje jego odpowiednią pracę, posiada również bezpośredni wpływ na działanie mięśni. Dostarczanie odpowiedniej ilości magnezu jest ważne, może w tym pomóc suplement firmy Olimp – MagMAX B6.

 

MagMAX B6 – łatwo wchłanialny cytrynian

 

Magnez posiada charakterystyczne właściwości. W suplementach diety ten pierwiastek bardzo często pojawia się w formie tlenku, niestety ma on bardzo niską aktywność biologiczną, co oznacza, że może być gorzej przyswajalny.


W suplemencie MagMAX B6 magnez występuje w postaci cytrynianu, który okazał się być wielką rewolucją w świecie suplementów diety. Taka forma magnezu jest zdecydowanie lepiej wchłanialna, co przekłada się na lepsze wykorzystanie tego składnika w organizmie.


MagMAX B6 – kontrola pracy mięśni

 

MagMAX B6 wpływa na prawidłową pracę mięśni. Osoby intensywnie trenujące na pewno spotykały się ze zjawiskiem niekontrolowanego skurczu mięśni. Problem ten może wynikać z nieodpowiedniego nawodnienia organizmu oraz niedoborów magnezu. W przypadku znacznego niedoboru w ustroju możliwe jest nawet, że takie skurcze będą miały miejsce nie w czasie treningu czy bezpośrednio po nim, ale nawet podczas snu.


Warto zaznaczyć, że niedobory magnezu mogą pojawiać się nie tylko na skutek intensywnego treningu. Niedobory magnezu mogą mieć miejsce także w przypadku osób leczących się na niektóre choroby, zwłaszcza na nadciśnienie tętnicze, u których zazwyczaj z racji wieku istnieją także problemy związane z wchłanianiem magnezu z pożywienia. Innym wskazaniem do przyjmowania magnezu jest ciąża, ale w takich przypadkach należy oczywiście zawsze skontaktować się najpierw z lekarzem i omówić z nim, jakie suplementy można w danym czasie przyjmować.MagMAX B6 – redukcja odczuwanego zmęczenia

 

Magnez oraz witaminy z grupy B, które także pojawiają się w suplemencie MagMAX B6, to związki odpowiadające za prawidłowe działanie układu nerwowego. Często osoby trenujące dotyka również zjawisko odczuwania nadmiernego zmęczenia.


Układ nerwowy człowieka reaguje na stymulację, która powoduje wysyłanie odpowiednich sygnałów do mózgu. Stymulacja chemiczna w przypadku treningu to działanie określonych substancji będących wynikiem przemiany materii. Jeśli tych substancji pojawia się więcej, organizm uznaje, że mięsień jest zmęczony. W wielu rodzajach treningu, zwłaszcza w treningu oporowym i szybkościowym, takie substancje produkowane są w wyjątkowo dużych ilościach, przez co organizm może odbierać błędne informacje mówiące o stanie zmęczenia. Ma to negatywny wpływ na jakość wykonanego treningu. Organizm chroni mięsień przed nadmiernym wyczerpaniem i uszkodzeniem.


Suplement MagMAX B6 wpływa na to, że zmęczenie jest odczuwane w sposób realny. Nie dochodzi do sytuacji, w której odczuwamy przedwczesne zmęczenie, dzięki temu w rzeczywistości możemy być nadal aktywni.

 

MagMAX B6 – lepsza przemiana materii

 

Witaminy z grupy B odgrywają ważną rolę w procesach przemiany materii, które odpowiadają za zapewnianie energii dla całego organizmu. Dzięki suplementowi MagMAX B6 możliwe jest poprawienie efektywności procesów związanych z wytwarzaniem energii, co w sposób bardzo korzystny wpływa na pracę mięśni i pozwala na lepszą ochronę organizmu przed procesami rozkładu mięśni.

 

MagMAX B6 – sposób przyjmowania

 

Suplement diety MagMAX B6 występuje w postaci niewielkich, łatwych do połknięcia tabletek. Zalecana przez producenta dzienna dawka to jedna tabletka, którą należy przyjąć zaraz po posiłku. Dobrze wytrenowani sportowcy, osoby trenujące sporty wytrzymałościowe oraz osoby, u których deficyt magnezu jest poważny, mogą przyjmować dwie tabletki dziennie.

MagMAX B6 – zadbaj o odpowiedni poziom magnezu Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1