Uwielbia go każda z nas. Masaż, bo o nim mowa, to doskonały sposób na odprężenie. Redukuje stres, relaksuje, dodaje energii, pobudza zmysły. Ale nie tylko. Jest też doskonałym lekarstwem na różne dolegliwości naszego ciała.


Z wielowiekową historią w tle

Masaż to technika lecznicza stosowana od wieków w niemalże wszystkich zakątkach świata. Już starożytni doskonale wiedzieli, że ten rodzaj terapii pomaga nie tylko w walce z problemami natury psychicznej, ale też z problemami fizycznymi. Jego kolebką stały się starożytne Indie i Chiny, a wypracowane tam techniki do dziś z powodzeniem stosowane są na całym świecie. Wykorzystuje się je do łagodzenia objawów i leczenia różnych jednostek chorobowych.


Gdy doskwiera ci ból – zafunduj sobie masaż

Ból, bez względu na to, gdzie jest zlokalizowany, potrafi skutecznie odebrać nam radość życia. A przecież zasługujemy na to, by czerpać z niego pełnymi garściami. Kiedy więc pojawia się i zaczyna nas męczyć, warto skorzystać z opcji, jaką jest właśnie masaż. Nie tylko skutecznie usuwa ból, ale też przyspiesza proces zdrowienia. Masaż klasyczny, zaliczany do leczniczego, w swej istocie opiera się na pobudzeniu krążenia i przemiany materii. Mięśnie stają się rozluźnione, a do chorych tkanek zaczyna dopływać coraz więcej krwi wraz z tlenem i substancjami odżywczymi, które wspomagają regenerację i odbudowę uszkodzonych struktur.


Co leczy się masażem?

Jeśli chodzi o ciało, masaż klasyczny stosowany jest w leczeniu chorób skóry, chorób układu krążenia, mięśni, układu nerwowego czy w chorobach narządów ruchu. Niewydolność krążenia, żylaki, ogólne obniżone ciśnienie krwi, rozedma płuc, nieżyt oskrzeli, zapalenia nerwów, lumbago, bezsenność, choroby zwyrodnieniowe, stany pourazowe, zaburzenia ukrwienia skóry, skrzywienia, płaskostopie czy zmiany przeciążeniowe – to zaledwie kropla w morzu wskazań do masażu. Poza tym warto wiedzieć, że masaż nie jest zarezerwowany tylko dla dorosłych. Jeśli jesteś mamą, lub zamierzasz nią zostać, powinnaś poznać również masaż Shantala, czyli starożytną technikę masażu dzieci i niemowląt.


masażem można wiele wyleczyć


Oczyszczanie ciała masażem

Jeśli kochasz swoje ciało, nie czekaj, aż zaczniesz odczuwać ból. Masaż możesz zastosować zawsze. A tym, który z pewnością cię zainteresuje, jest masaż limfatyczny. Jego zadaniem jest wsparcie układu limfatycznego, odpowiedzialnego za oczyszczanie organizmu z toksyn, a także za ochronę przed odkładaniem się tkanki tłuszczowej. Gdy układ zaczyna szwankować, na naszym ciele zaczyna pojawiać się cellulit. Ten sam, który jest koszmarem wielu kobiet. Tymczasem masaż limfatyczny wspomaga usuwanie komórek tłuszczowych, a tym samym zapobiega rozrastaniu się pomarańczowej skórki. Doskonałym sposobem na walkę z cellulitem jest również masaż bańką chińską, który bez problemu wykonasz sama w domu.


Wyszczuplenie sylwetki

Jeśli marzysz o pięknej sylwetce, obok diety i ćwiczeń zastosuj również masaż wyszczuplający. Doskonale sprawdza się w wyszczuplaniu bioder, ud oraz pośladków – czyli tych miejsc, z których wiele z nas ma problem zrzucić zalegającą warstwę tłuszczu. Odpowiednio wykonany masaż nie tylko przyspiesza spalanie tłuszczu, ale też pomaga pozbyć się nadmiaru zgromadzonej w organizmie wody. Poza tym skóra po schudnięciu nie staje wiotka, ale jest elastyczna i cudownie gładka.

 

Masaż lekarstwem dla duszy

Piękna kobieta to taka, która dbając o swoje ciało, dba również o kondycję psychiczną. A tu niezwykle pomocny może okazać się masaż relaksacyjny. Ten rodzaj masażu koi przede wszystkim napięcie w naszym organizmie. Niweluje uczucie zmęczenia, pomaga się wyciszyć, redukuje uczucie sztywności i napięcia mięśni, poprawia krążenie i dotlenia organizm. Podczas tego masażu ma się wrażenie, jakby z każdym ruchem rąk masażysty cały stres spływał z naszego ciała, pozostawiając je cudownie lekkim.


Masaż to nie tylko przyjemność. To także skuteczna metoda lecznicza. Dlatego jeśli tylko masz ochotę, pozwól sobie na niego. Wykonany przez specjalistę, pomoże ci na nowo odkrywać radość życia.

Masaż – lekarstwo dla duszy i ciała Ocena: 5/5 Ilość głosów: 2