Na rynku znajduje się bardzo duża liczba przeróżnych suplementów diety. Poniżej znajduje się kilka informacji o jednym z najbardziej popularnych z nich – MASS UP.


MASS UP – co to?

 

MASS UP to nowoczesna odżywka białkowo-węglowodanowa, która jest szczególnie polecana osobom, które szybko chcą zwiększyć masę mięśniową. Jest wskazana dla tych, którzy charakteryzują się ektomorficznym typem sylwetki i mają problem z szybką przemianą materii. W składzie preparatu oprócz koncentratu białka serwatkowego bogatego w aminokwasy rozgałęzione takie jak L-leucyna, L-izoleucyna i L-walina i potężnej dawki węglowodanów zapewniających 393 kcal w jednorazowej dawce suplementu znajdują się także kreatyna i tauryna gwarantujące szybszy i efektywniejszy wzrost suchej masy mięśniowej. Mają również działanie antykataboliczne, czyli przeciwdziałają rozpadowi mięśni. Bogaty profil aminokwasowy MASS UP pozwala również na dostarczenie organizmowi niezbędnych składników odżywczych oraz mikro- i makroelementów. Suplement wpływa także na odpowiednią regenerację.


MASS UP – dawkowanie

 

Dawkowanie MASS UP powinno wynosić do 3 dawek dziennie po 100 g produktu każda. Suplement należy rozmieszać w 200 ml mleka lub wody i spożywać pomiędzy posiłkami. W dni z zaplanowaną aktywnością fizyczną należy spożyć ostatnią porcję preparatu po treningu, a w dni wolne od ćwiczeń można ograniczyć spożywanie suplementu do jednej dawki dziennie. Nie należy samodzielnie zwiększać ilości dziennej dawki do spożycia – w sytuacji większego zapotrzebowania należy skonsultować się z lekarzem. Ze względu na swoją kaloryczność produkt nie powinien być stosowany przez kobiety w ciąży i matki karmiące, a także przez dzieci i młodzież. MASS UP powinien być zawsze stosowany w połączeniu z odpowiednio zbilansowaną dietą oraz planem treningowym – tylko w takim zestawieniu będzie można optymalnie wykorzystać odżywcze właściwości suplementu.MASS UP – opinie

 

Na forach internetowych poświęconych kształtowaniu sylwetki oraz na specjalistycznych stronach WWW można znaleźć wiele opinii o pozytywnych skutkach stosowania MASS UP. Powszechne jest zdanie o szybkim wpływie na wzrost masy ciała oraz o wspomaganiu siły i wytrzymałości tkanki mięśniowej. Podkreśla się właściwości regeneracyjne odżywki, a także olbrzymią dawkę energii niezbędnej zwłaszcza podczas intensywnego treningu siłowego. Suplement pomaga też przeciwdziałać zmęczeniu i jest często stosowany zarówno przez osoby trenujące już od dłuższego czasu, jak i zawodowych sportowców. Szczególnie podkreślana jest obecność w składzie MASS UP kreatyny i tauryny, które doskonale poprawiają wzrost i wydolność mięśni, a nie występują we wszystkich dostępnych na rynku suplementach.


MASS UP – cena i sklep

 

MASS UP jest dostępny w większości dużych sklepów z odżywkami dla sportowców, a także na specjalistycznych stronach WWW poświęconych aktywności fizycznej. Najlepsze ceny można znaleźć oczywiście w sklepach internetowych. Najbardziej opłaca się kupowanie większych opakowań produktu lub wielopaków. Cena opakowania o gramaturze 1200 g, które wystarcza na tydzień stosowania produktu (1 porcja w dzień wolny, 3 porcje w dzień treningowy), to koszt około 23 złotych. Jednak przy zakupie MASS UP w opakowaniu o gramaturze 5000 g za około 80 złotych jednostkowa cena porcji dziennej wyniesie zaledwie około 80 groszy.

MASS UP – nowoczesny suplement dla sportowców Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1