Toksyny, czyli niebezpieczne dla organizmu związki, można znaleźć praktycznie wszędzie – także w wodzie i żywności. Usuwanie toksyn z organizmu to jedno z największych wyzwań zdrowotnych, nota bene bardzo ważne na płaszczyźnie szeroko rozumianego zdrowia. Wiele osób stosuje różnego rodzaju diety oczyszczające, mniej lub bardziej skuteczne. Warto jednak pamiętać, że istnieją również naturalne produkty, które wspomagają usuwanie toksyn z organizmu. Co jeść, by zachować zdrowie, doskonałą kondycję i samopoczucie?


Sama woda nie wystarczy

Często można spotkać się ze stwierdzeniem, że skutecznym na usuwanie toksyn z organizmu jest picie znacznych ilości niegazowanej wody mineralnej. Woda z całą pewnością stanowi ważny element codziennej diety, niemniej jednak należy pamiętać, że sama woda to za mało, by skutecznie wyeliminować nadmiar substancji toksycznych, zwłaszcza gdy mamy na myśli metale ciężkie.


Skoro nie można ich wyeliminować z codziennej diety, należy skutecznie je usunąć.
Bardzo ważną kwestią na tej płaszczyźnie jest odpowiednia dieta. Przede wszystkim należy wyeliminować nadmiar cukrów prostych i wprowadzić do codziennej diety optymalną ilość świeżych warzyw i owoców. Warzywa i owoce najlepiej spożywać w naturalnej, surowej postaci, dopuszczalne są także surówki, sałatki czy świeżo wyciskane soki. Ważne jest jednak to, aby unikać niezdrowych dodatków w postaci cukrów prostych, śmietanki czy majonezu.


Bardzo ważne są także kwasy omega-3, dlatego też warto zadbać o odpowiednią ilość ryb morskich oraz owoców morza. Należy także wprowadzić do własnej diety ciemne pieczywo oraz mąkę z pełnego przemiału. Są to proste i jednocześnie bardzo skuteczne sposoby, by pozbyć się metali ciężkich z organizmu, a tym samym zapewnić sobie zdrowie, energię i witalność na każdy dzień.


usuwanie toksyn z organizmu


Detoks jako alternatywa zdrowej diety

Może się jednak zdarzyć, że mimo regularnej i racjonalnej diety, dopełnionej aktywnością fizyczną, uczucie zmęczenia oraz podobne dolegliwości nie mijają.


Pierwszym krokiem jest oczywiście wykluczenie problemów zdrowotnych, jeśli badania potwierdzą, że dana osoba jest całkowicie zdrowa, możemy mieć pewność, że przyczyną dolegliwości są toksyny, które nadal pozostają w naszym organizmie.


W tej sytuacji niezbędny okazuje się detoks. Możliwości na tej płaszczyźnie jest bardzo wiele, należy jednak pamiętać, że każdy organizm powinien być odpowiednio przygotowany do detoksykacji. Warto więc odwiedzać regularnie saunę, korzystać z gorących kąpieli i zwracać uwagę na zbilansowaną i zróżnicowaną dietę.


Detoks może mieć różny charakter, wiele osób decyduje się na jednodniową głodówkę, ograniczając się wyłącznie do spożywania dużych ilości niegazowanej wody mineralnej, inni wprowadzają znaczne ilości cytryny lub koktajli owocowo-warzywnych.


W rzeczywistości każda alternatywa, która przynosi pożądane efekty, jest rozwiązaniem właściwym.


Warto jednak pamiętać, że najlepszym sposobem na zdrowie fizyczne i psychiczne jest spożywanie sporej ilości świeżych owoców i warzyw, pełnoziarnistego pieczywa oraz całkowite wyeliminowanie z diety cukrów prostych.

Naturalne sposoby na usunięcie toksyn Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1
Komentarze(1)
    • ~Kaśka
      21 marzec 2016

      http://terapiasokami.pl - tu dostałam super diete oczyszczającą - efekty były zniewalające. Tam sa tez artykuły o zdrowiu, polecam!!!