Suplement diety Olimp BCAA jest najczęściej polecany sportowcom sprawdzającym się w treningu siłowym, czyli osobom, które chcą rozbudować swoje mięśnie. Nie powinno się jednak ograniczać stosowania tego suplementu tylko do osób budujących masę mięśniową. Jest to bowiem produkt oparty na aminokwasach z grupy BCAA, które mają bardzo istotny wpływ na działanie mięśni u wszystkich trenujących osób.

 

Jak Olimp BCAA działa u osób budujących masę mięśniową?

 

Aminokwasy BCAA, na których oparty jest suplement diety Olimp BCAA, to aminokwasy bardzo specyficzne. Są to bowiem związki, których organizm nie jest w stanie samodzielnie produkować, przez co konieczne jest ich przyjmowanie z pożywieniem. Dla osoby niezbyt aktywnej te kwestie są całkowicie niezauważalne. Problem może pojawić się u osób o zwiększonej aktywności fizycznej, ponieważ aminokwasy BCAA istotnie wypływają na budowę tkanki mięśniowej.


Podstawowym budulcem mięśnia są oczywiście białka, ale białka składają się z aminokwasów. W przypadku mięśnia chodzi tutaj o bardzo konkretne białka. Osobom trenującym zależy najbardziej na osiągnięciu zadowalających efektów i rekompozycji sylwetki. Tym bardziej, że możliwe jest także zachodzenie procesów niszczących mięsień i jeśli budowa mięśnia za nimi nie nadąża, dojdzie do zmniejszenia się tkanki mięśniowej.


Z Olimp BCAA możliwe jest dostarczenie do organizmu aminokwasów, których organizm bardzo potrzebuje do efektywnej budowy mięśnia. Mogą one wpływać na rozbudowę beztłuszczowej masy mięśniowej, skuteczną regenerację oraz siłę i wytrzymałość mięśni. Właśnie dlatego warto rozważyć suplementację Olimp BCAA.


Czy Olimp BCAA pomaga redukować masę ciała?

 

Suplementy typu Olimp BCAA zazwyczaj nie są pierwszym wyborem osób, którym zależy na utracie tkanki tłuszczowej, zazwyczaj do tego celu wybierane są tzw. spalacze tłuszczu. Jest to błędne myślenie, ponieważ preparat Olimp BCAA może okazać się bardzo dobrym dodatkiem w okresie redukcji masy ciała. Jesteśmy wtedy zmuszeni do odbywania ciężkich i wyczerpujących dla naszego organizmu treningów. Zmniejszamy jednocześnie ilość kalorii w naszej diecie, aby zmusić nasze ciało do wykorzystywania tkanki tłuszczowej jako źródła energii. Problem polega na tym, że nasz organizm będzie się przed tym bronić i może dojść do sytuacji, w której zamiast sięgać po zapasy energii zmagazynowane w komórkach tłuszczowych, może posiłkować się naszymi mięśniami.


Taki stan rzeczy to rozkład białek mięśniowych do aminokwasów, które następnie są wykorzystywane jako paliwo do procesów metabolicznych. Sytuacja ta nie jest korzystna dla osób, którym zależy na zachowaniu jak największej ilości masy mięśniowej. Właśnie dlatego suplementy zawierające w swoim składzie aminokwasy rozgałęzione mogą okazać się bardzo pomocne, gdy staramy się zredukować tkankę tłuszczową, ponieważ nasilają procesy związane z syntezą nowych włókien mięśniowych, a także mogą posłużyć jako źródło energii dla mięśni pracujących podczas treningu. Przełoży się to na zmniejszenie zmęczenia wywołanego ciężką aktywnością fizyczną oraz zwiększenie tym samym procesów regeneracji organizmu po treningu. Ułatwi nam to walkę o wymarzoną sylwetkę.
Czy można stosować Olimp BCAA w innych rodzajach treningu?

 

Suplement diety Olimp BCAA przeznaczony jest głównie dla wszystkich intensywnie trenujące osób niezależnie od tego, w jakiej dyscyplinie się specjalizują. Związane jest to z funkcją osłonową, jaką aminokwasy BCAA pełnią dla mięśni. W przypadku osób trenujących siłowo ich znaczenie jest oczywiste, ale w innych rodzajach treningu również mogą pełnić istotną rolę. Wszystkie ćwiczenia, które powodują wysokie zmęczenie, mogą narażać organizm na rozpoczęcie procesu rozpadu mięśni. Organizm zawsze sięga po najłatwiej dostępne surowce konieczne do łatania uszkodzonych mięśni i zasilania ich w glikogen, czyli specjalną formę glukozy.


Stosowanie Olimp BCAA sprawia, że organizm jest w stanie znaleźć większość potrzebnych substancji bezpośrednio we krwi, a jest to pierwsze miejsce, w którym zawsze szuka. Jeśli tylko odpowiedni budulec i energia znajdują się we krwi, organizm nie będzie szukał dalej. Właśnie w ten sposób Olimp BCAA spełnia swoją rolę.


Jak przyjmować suplement Olimp BCAA?

 

Zaleca się stosowanie 1–2 porcji suplementu Olimp BCAA dziennie. Każda porcja to 10 g proszku. Pojedyncza dawka (25 jednostek) powinna zostać odmierzona specjalną miarką, która jest dołączona do suplementu diety. Proszek następnie rozpuszcza się w wodzie, a rozmieszanie go jest bardzo łatwe.


Schemat przyjmowania suplementu zależy od tego, czy danego dnia prowadzony jest trening, czy jest to dzień nietreningowy. W dni treningowe przyjmowanie Olimp BCAA powinno być bezpośrednio połączone z aktywnością fizyczną. Pierwsza porcja powinna być przyjęta przed treningiem, a druga porcja bezpośrednio po treningu. W dni bez treningu panuje większa dowolność, ale trzeba zachowywać zasadę przyjmowania jednej porcji rano, a drugiej wieczorem. Nie należy przekraczać dawek zalecanych przez producenta.


Jakie smaki oferuje Olimp BCAA?

 

Liczba wariantów smakowych suplementu Olimp BCAA jest naprawdę duża. Najczęściej można spotkać te klasyczne, np. smak truskawki, cytryny, gruszki, ananasa czy grejpfruta. Warto spróbować także tych bardziej nietypowych, takich jak blue mojito, fruit punch, cola, pomarańcza. W bogatej ofercie sklepów internetowych każdy znajdzie smak odpowiedni dla siebie.


Co o Olimp BCAA sądzą jego użytkownicy?

 

„Nie mam jakichś wielkich mięśni i bałam się, że kiedy zacznę odchudzanie, to będę słaba. Chłopak dał mi swój suplement Olimp BCAA i chociaż nie byłam przekonana, zaufałam mu. Widzę naprawdę zadowalające efekty. Kto by się spodziewał?” – Ola


„Nie jestem typowym kulturystą i nigdy nie chciałem brać jakichś suplementów. Nie wyobrażam sobie, że najpierw zrobiłaby się ze mnie kula, a potem dopiero brałbym się za rzeźbę. Olimp BCAA to rozwiązanie dla mnie idealne i korzystam z niego już od roku. Na pewno nie mam spektakularnych wyników, ale ten suplement traktuje jako idealne wsparcie diety i treningu” – Mirek

Olimp BCAA – wsparcie dla osób aktywnych fizycznie Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1