OstroVit WPC 80 to suplement białkowy dla sportowców, którzy pragną rozwijać swój organizm w celu poprawienia jego rzeźby bądź przystosowania do wykonywanej przez nich dyscypliny sportowej. Suplementu diety OstroVit WPC 80 nie należy mylić z tak zwanymi gainerami, czyli suplementami przeznaczonymi do bardzo szybkiego budowania masy. OstroVit WPC 80 pomaga przy budowaniu przede wszystkim suchej masy mięśniowej.


OstroVit WPC 80 – białkowe wsparcie

 

Głównym składnikiem dominującym w składzie suplementu OstroVit WPC 80 jest białko. Białka to element budulcowy naszego organizmu. Dla sportowca oczywiście najważniejsze jest to, że białko jest podstawowym elementem budującym mięśnie, więc jego odpowiednie ilości są niezbędne do efektywnego naprawiania mięśni i budowania nowej tkanki mięśniowej.


Przyjmowanie suplementu diety OstroVit WPC 80 jest wskazane praktycznie podczas każdego rodzaju treningu, a zwłaszcza wtedy, kiedy osoba trenująca jest zainteresowana przyspieszonym rozwijaniem tkanki mięśniowej. Oznacza to w pierwszej kolejności wszystkie dyscypliny siłowe, ale trzeba mieć na uwadze także to, że w dyscyplinach szybkościowych i wytrzymałościowych, a nawet w dyscyplinach technicznych ważny jest odpowiedni układ mięśni, ich rozbudowa oraz odpowiednie kształtowanie. Z suplementem OstroVit WPC 80 nie trzeba się bać o powstanie nadmiernych ilości tkanki tłuszczowej, ponieważ skład OstroVit WPC 80 został odpowiednio dobrany.Należy podkreślić, że w składzie OstroVit WPC 80 znajdują się białka pochodzenia zwierzęcego. Białka wchłaniane są w sposób łatwy i efektywny, więc organizm potrzebuje znacznie mniej energii na wykonanie tego procesu.


Anabolizm i katabolizm z OstroVit WPC 80

 

W skład suplementu OstroVit WPC 80 wchodzi przede wszystkim koncentrat białka serwatkowego, który służy do budowania tkanki mięśniowej. Proces budowy białek mięśnia i tym samym struktur mięśnia – anabolizm, przebiega zdecydowanie skuteczniej w sytuacji, kiedy w krwiobiegu znajdują się odpowiednie ilości aminokwasów.


Przeciwnym do anabolizmu procesem jest katabolizm. Polega na rozkładaniu przez organizm elementów mięśni. Kiedy w organizmie zaczyna brakować aminokwasów do naprawiania uszkadzanych w czasie treningu mięśni, organizm zaczyna poszukiwać budulca tam, gdzie najłatwiej go znaleźć. W sytuacji, w której w krwiobiegu brakuje nam niezbędnych składników odżywczych, organizm jest zdolny do wykorzystania białek mięśniowych, aby zamienić je na energię.


Sposób przyjmowania suplementu OstroVit WPC 80

 

OstroVit WPC 80 kupuje się w postaci proszku. Odpowiednim płynem do rozrobienia suplementu jest woda, ale można skorzystać także z mleka, jeśli jest to mleko odtłuszczone. Nie należy eksperymentować z innymi płynami, ponieważ różne składniki takich płynów mogą mieć negatywny wpływ na działanie składników zwartych w suplemencie OstroVit WPC 80.


Porcję suplementu należy rozpuszczać w 200–250 ml płynu. Porcja może być powiększona lub pomniejszona w zależności od poziomu wytrenowania. Decyzję odnośnie do takich zmian należy podejmować tylko po konsultacji z dietetykiem lub trenerem personalnym. Dziennie należy przyjmować od 1 do 3 porcji białek w zależności od poziomu wytrenowania.

OstroVit WPC 80 – dla sportowców stawiających na budowanie mięśni Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1