Każdy, kto postanawia zmienić swój tryb życia i zacząć spędzać aktywnie czas, musi zacząć od kilku podstawowych kwestii. Na samym początku należy wybrać rodzaj aktywności fizycznej czy dyscyplinę sportu, jaką chcemy trenować. Następnie trzeba przyjrzeć się swoim przyzwyczajeniom żywieniowym i wreszcie wybrać odpowiedni suplement diety, który będzie naszym wsparciem w procesie budowania sylwetki. W każdym z tych trzech podstawowych założeń należałoby sięgnąć po poradę fachowca lub przynajmniej zapoznać się z bogatą literaturą. Najłatwiejsza sprawa to odpowiednio zbilansowana dieta – powinna dostarczać organizmowi wszystkich niezbędnych mikro- i makroskładników, dzięki którym nasze ciało może się prawidłowo rozwijać. Kolejny krok to rodzaj aktywności fizycznej – tutaj wszystko zależy od własnych predyspozycji oraz ilości czasu, jaki możemy poświęcić na trening. Ostatnia kwestia to poszerzenie diety o odpowiedni suplement, który będzie uzupełniał powyższe dwie kwestie. Poniżej przedstawiam krótką charakterystykę jednego z nich – Ostrovit WPC 80.eu.

 

Ostrovit WPC 80.eu – skład i działanie

 

Ostrovit WPC 80.eu to odżywka białkowa składająca się w 80% z protein pochodzących z koncentratu białka serwatkowego (WPC). Białko jest niezbędne w procesie budowy tkanek mięśniowych i jest bezcennym źródłem aminokwasów rozgałęzionych BCAA. Aminokwasy działają anabolicznie, czyli wspomagają wzrost suchej masy mięśniowej oraz antykatabolicznie – hamują rozpad tkanki mięśniowej i wpływają na trwałość efektów. Dodatkowo przyspieszają regenerację organizmu, co jest szczególnie ważne, jeśli właśnie postanowiliśmy rozpocząć regularne treningi. Wszystkie powyższe aspekty sprawiają, że omawiany suplement jest idealnym rozwiązaniem dla zawodników większości dyscyplin sportowych. Co ważne – nie ma tutaj większego znaczenia, czy uprawiamy sport amatorsko lub zawodowo. Skład Ostrovit WPC 80.eu idealnie uzupełnia dietę i dostarcza dodatkową porcję białka pochodzenia zwierzęcego.


 

Ostrovit WPC 80.eu – dawkowanie i ceny

 

W przypadku suplementu diety należy zawsze postępować zgodnie z zaleceniami producenta. Rekomendowana dzienne spożycie suplementu to 2–3 porcji po 30 g każda. Pierwsza dawka powinna być spożywana rano zaraz po przebudzenia, a dwie kolejne odpowiednio przed treningiem i po nim. Oczywiście dawkowanie jest uzależnione od indywidualnego zapotrzebowania i rodzaju aktywności fizycznej, która jest podejmowana, jednak zwiększenie dawki powinno być zawsze skonsultowane ze ze specjalistą ds. żywienia i suplementacji. Cena Ostrovit WPC 80.eu to wydatek około 50 złotych za 900 g preparatu. Produkt należy rozpuścić w 200 ml chudego mleka lub wody. Szeroka gama smaków pozwoli znaleźć każdemu coś, co odpowiada jego indywidualnym preferencjom.

Ostrovit WPC 80.eu – skuteczna odżywka białkowa Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1