Białko jest jednym z najważniejszych składników odżywczych, jaki trzeba dostarczać organizmowi podczas intensywnego treningu. Szczególnie powinny na nie zwracać uwagę osoby, którym zależy na zwiększeniu masy, siły lub wytrzymałości. Najlepszym sposobem na jego dostarczenie, poza zrównoważoną dietą, jest stosowanie specjalnych suplementów, na przykład Scitec 100% Whey Isolate.

 

Skład i zastosowanie Scitec 100% Whey Isolate

 

Skład Scitec 100% Whey Isolate to aż 84 g białka serwatkowego w 100 g produktu. Dodatkowo składniki odżywcze uzupełniają węglowodany – 2,4 g, tłuszcze – <0,5 g oraz sól 0,48 g.
Tak bogaty skład został osiągnięty dzięki zastosowaniu procesów ultrafiltracji i mikrofiltracji, po pozwoliło na uzyskanie produktu wysokiej jakości. Co ważne, produkt zawiera niezbędne aminokwasy, których organizm nie jest w stanie samodzielnie zsyntezować, między innymi izoleucynę, leucynę i lizynę. Odżywka posiada wysoką wartość biologiczną na poziomie BV = 159, a jej kaloryczność wynosi 348 kcal/100 g produktu. Produkt składa się przede wszystkim z izolatu białka serwatkowego otrzymanego z mleka, L-glutaminy, aromatów, barwników i innych.


Dawkowanie i przechowywanie

 

Dawkowanie Scitec 100% Whey Isolate należy przede wszystkim dopasować do intensywności treningu, indywidualnego zapotrzebowania na białko i wagi ciała. Producent zaleca stosowanie jednej 25-gramowej porcji rozpuszczonej w 300 ml wody lub mleka. Napój należy wypić bezpośrednio po przygotowaniu.


Dla lepszych efektów odżywka powinna być stosowana bezpośrednio po treningu, wtedy szybko dostarcza się mięśniom niezbędnego budulca. Produkt jest dostępny w trzech gramaturach – 700 g, 2000 g oraz 4000 g. Należy go przechowywać w suchym i chłodnym miejscu, niedostępnym dla małych dzieci. Nie powinny stosować go kobiety w ciąży oraz karmiące matki. Suplement nie może być stosowany jako zamiennik zróżnicowanej diety, ma być tylko jej uzupełnieniem.Cena i dostępność Scitec 100% Whey Isolate

 

Scitec 100% Whey Isolate jest jedną z popularniejszych odżywek na rynku, jego dużą zaletą jest atrakcyjna cena. Preparat jest dostępny zarówno w tradycyjnych sklepach z odżywkami, jak i sklepach internetowych. Najmniejsze opakowanie kosztuje około 100 zł. Opakowanie o wadze 2000 gramów to wydatek około 250 zł. Najbardziej opłacalny jest zakup największego opakowania o wadze 4000 g. Jego cena to około 400 zł.


Opinie o Scitec 100% Whey Isolate

 

Dzięki wysokiej jakości i przystępnej cenie odżywka Scitec 100% Whey Isolate ma bardzo pochlebne opinie wśród osób, które ją stosują. Przede wszystkim jest bardzo ceniona za skuteczność – wysoka zawartość białka, jego kompletny aminogram i szybka wchłanialność powodują, że produkt daje szybkie i widoczne rezultaty. Przy codziennym zażywaniu duże znaczenie ma smak. Kilka różnych wersji smakowych, łatwa rozpuszczalność i brak trwałej piany po przygotowanu sprawiają, że w przypadku Scitec 100% Whey Isolate opinie są bardzo pozytywne.

Scitec 100% Whey Isolate – suplement białkowy o bogatym składzie Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1