Szczęście to typowy przykład czegoś, czego szukamy na zewnątrz. Dobrze wiemy, że szczęście dają nam nowe ubrania, podróże, inni ludzie, niesamowite wydarzenia, rozrywka... Ale nie mamy pojęcia, że ono tkwi głównie w nas i choćbyśmy nie miały w ogóle tamtych rzeczy, to wciąż możemy być szczęśliwe. 


Szczęście - gdzie go szukać?

Współczesny człowiek goni za szczęściem, które oznaczają dla niego pieniądze i status społeczny. Według tej teorii im więcej się posiada, tym człowiek powinien być szczęśliwszy. Jednak czy tak jest zawsze? Czy każdy bogaty i wpływowy człowiek jest naprawdę szczęśliwy? To dlaczego tak wielu bogatych ludzi wpada w depresję? Szczęście to coś więcej niż pieniądze i to, co można za nie kupić. Szczęście to również dobre relacje z innymi ludźmi, ale przede wszystkim coś, co mamy w środku. To, czy będziemy szczęśliwe, nie zależy od losu, ale od nas samych. Aby czuć się szczęśliwą, należy zacząć od pozytywnego myślenia i doceniania rzeczy najdrobniejszych. Dobrze w tym celu zapewnić sobie pół godziny dziennie w ustronnym, przyjemnym miejscu, w którym usiądziemy lub położymy się w wygodnej pozycji i zastanowimy się nad wszystkim, co nas spotkało dobrego w danym dniu.


szczęście


Od zakochania do szczęścia jeden krok

Zazwyczaj człowiek zakochany jest człowiekiem szczęśliwym. Wtedy nie trzeba się wcale wysilać, bo motyle w brzuchu, odwzajemniona miłość itd. oznaczają pełne szczęście. Niestety stan zakochania nie trwa wiecznie. Nawet kiedy utworzysz trwały, szczęśliwy związek z druga osobą – pojawiają się problemy. I nie możesz czuć się szczęśliwą jedynie wtedy, gdy relacje układają się dobrze albo powróci zauroczenie. Co zrobisz, gdy twój partner wyjedzie na delegację lub ty będziesz musiała go na jakiś czas opuścić? Będziesz płakać i smucić się przez ten czas? Kiedy nauczysz się odnajdywać szczęście w samej sobie, a nie w innych ludziach, nic nie będzie już mu zagrażać. A po rozstaniu, którego nikomu nie życzę, ale różnie w życiu bywa, szybciej się pozbierasz.


Szczęście w sukcesach – ok. A w porażkach?

Człowiek, który odniesie sukces, spotka go w życiu coś miłego, jest naturalnie szczęśliwy. A co, jeżeli spotyka nas porażka? Aby być szczęśliwym człowiekiem, nie należy porażek traktować osobiście i winić siebie za nie, a bardziej traktować je jako cenną lekcję życia, z której można wyciągnąć bardzo wiele wniosków. Takie podejście do rzeczy sprawia, że porażka nie będzie w stanie odebrać nam szczęścia. A może nawet nam je dostarczy? Bo przecież wartościowa lekcja może być także powodem do radości. Choroby, rozstania, a nawet czyjąś śmierć jest bardzo trudno zaakceptować. Nikt nie musi w takich chwilach nazywać się szczęśliwym człowiekiem. Jednak ważne, aby po czasie postawić granice swojej żałobie i nie pozwolić, aby jedno negatywne wydarzenie odbiło się na całej przyszłości, która pomimo tego wydarzenia może być szczęśliwa.


A szczęścia nie trzeba innym życzyć, ale trzeba nim innych zarażać. :)

Szczęście. Dlaczego szukamy na zewnątrz tego, co tkwi w nas? Ocena: 4/5 Ilość głosów: 2