Białko to jeden z najważniejszych składników diety człowieka. Dlatego właśnie procesy wymagające bardzo dużych ilości białka, takie jak budowa tkanki mięśniowej, to procesy zachodzące w normalnych warunkach w sposób powolny. Przydatna jest wtedy odpowiednia suplementacja, by procesy te mogły zachodzić sprawniej i efektywniej. Niektórzy bywalcy siłowni potrzebują wsparcia w realizowaniu zamierzonych celów. Dlatego powstały suplementy diety takie jak Trec Whey 100, czyli koncentraty białkowe.

 

Optymalne wchłanianie Trec Whey 100

 

W koncentracie białkowym Trec Whey 100 znajdziemy ogromne ilości białka. Blisko 4/5 tego suplementu to właśnie białko, czyli budulec dla mięśni. Korzystanie z tego suplementu diety wpływa na trening wszystkich dyscyplin sportowych, w których podstawowe znaczenie ma odpowiednia muskulatura. Możliwe jest po prostu sprawniejsze budowanie mięśni, gdy to właśnie masa mięśniowa jest naszym podstawowym celem.


W suplemencie Trec Whey 100 znajdziemy tylko białko serwatkowe. Jest to ważne, ponieważ różne suplementy diety korzystają z różnych form białka, przez co ich skuteczność nie zawsze jest taka sama. Białka z serwatki stosowane są na szeroką skalę dopiero od niedawna, ponieważ wcześniej nie poznano dokładnie ich potencjału.


Za najważniejszą kwestię w przypadku białek z serwatki zazwyczaj uchodzi jego optymalne wchłanianie. Jest to tak istotne dlatego, że trawienie białka to dla organizmu dość duże wyzwanie, które urasta do rangi problemu w przypadku form białka, które nie są odpowiednio wchłaniane przez organizm.


Największym problemem są białka niestrawione, które następnie opuszczą układ pokarmowy i zostaną zmarnowane. Ten fakt powoduje, że przyjmowanie białka niskiej jakości lub po prostu białka źle dobranego będzie stanowiło problem dla całego organizmu i może skutkować ogólnie rozumianą niestrawnością. Trzeba też zauważyć, że białko zmarnowane w ten sposób nie zostanie wykorzystane do produkcji mięśnia.Zrównoważone dostarczanie białka z Trec Whey 100

 

Każda substancja może być trawiona, jeśli w organizmie znajduje się odpowiedni enzym ją rozkładający. Organizm radzi sobie z białkiem z serwatki dostarczanym przez Trec Whey 100 bardzo dobrze. Kwasy żołądkowe prowadzą najpierw do zbrylenia się białek, po czym inne enzymy przeznaczone do rozkładania białek zewnętrznych zaczynają rozkładać ich kolejne warstwy. Taka sytuacja okazuje się być wyjątkowo korzystna, ponieważ nie jest obciążeniem dla organizmu i sprawia, że białka uwalniane są stopniowo. Białko serwatkowe Trec Whey 100 stanowi wsparcie dla procesu rozbudowy mięśnia i regeneracji organizmu po ciężkim treningu siłowym.


Sposób przyjmowania Trec Whey 100

 

Trec Whey 100 to suplement diety występujący w formie proszku, który należy rozpuścić w wodzie. Każde opakowanie zawiera specjalną miarkę. Miarka pozwala odmierzyć 30 g produktu, co stanowi jedną porcję tego suplementu. Taka porcja produktu powinna zostać rozpuszczona w 200 mililitrach wody lub odtłuszczonego mleka i bardzo dokładnie rozmieszana, ponieważ pozostałe w zawiesinie grudki będą w środku suche, co może uniemożliwić ich odpowiednie strawienie w żołądku. Do połączenia proszku z płynem można użyć na przykład shakera.


Ilość porcji przyjmowanych w ciągu dnia zależy od indywidualnego zapotrzebowania. Według zaleceń producenta należy stosować do trzech porcji na dobę. Pierwsza porcja powinna być zawsze przyjmowana rano, a dwie kolejne zależą od treningu. W dniach bez treningu powinno się je rozkładać równomiernie na cały dzień –  jedna porcja pomiędzy posiłkami i kolejna przed snem. W dzień treningowy jedna porcja zawsze powinna być spożywana do 1,5 godziny po treningu, a ostatnia przed snem.


Opinie o Trec Whey 100

 

„Trec Whey 100 to dokładnie taki suplement, jakiego zawsze szukałem. Buduję mięśnie, ale po to, by mieć odpowiednią siłę na boisku. Trec Whey 100 pomaga mi budować mięśnie dokładnie tam, gdzie ich potrzebuję. No i ma świetny smak. Jest to jeden z niewielu suplementów tego typu, który da się kupić w neutralnym smaku. Białka z serwatki mają fajny, mleczny smak i naprawdę nie widzę potrzeby poprawiania go. Dlatego polecam wszystkim osobom trenującym stosowanie Trec Whey 100 jako wsparcia w walce o wymarzoną muskulaturę” – Bartek

Trec Whey 100 – dawkowanie, opinie, działanie Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1