Whey Gold Standard jest suplementem diety opartym na białku serwatkowym. Oznacza to, że każda porcja tego produktu dostarcza do organizmu proteiny, które są niezbędne sportowcowi do optymalnego rozwoju. Nie są to przypadkowe białka, a specjalnie wyizolowane, skondensowane oraz podane w wygodnej dla organizmu formie. Są uznawane za optymalny wybór dla każdego sportowca.

 

Whey Gold Standard – łatwo wchłaniane białko

 

Białko serwatkowe ma dwie główne zalety, które sprawiają, że jest to jeden z najlepszych suplementów białkowych dla osób intensywnie trenujących. Pierwsza kwestia odnosi się do tego, jak organizm radzi sobie z tego rodzaju białkiem. W pierwszej kolejności białko musi zostać przez organizm odpowiednio wchłonięte. Wyrażane jest to za pomocą tak zwanej wartości biologicznej, która mówi nam, ile białka jest realnie wykorzystywane, a ile jest przez organizm z różnych względów marnowane. Jedna porcja Whey Gold Standard dostarcza organizmowi aż 24 gramy czystego białka, co jest wynikiem bardzo zadowalającym.


Samo przyjęcie białka nie jest wystarczające, ponieważ białka to szalenie skomplikowany składnik, w którym każda, najdrobniejsza nawet zmiana zupełnie modyfikuje ich działanie biologiczne. Dlatego organizm każde przyjęte białko musi rozłożyć w procesie trawienia na aminokwasy, aby zostały one wykorzystane do jego celów. W przypadku białka serwatki nie ma najmniejszych problemów z jego trawieniem oraz wchłanianiem, organizm robi to sprawnie, dzięki czemu może ono posłużyć nam w rozbudowie masy mięśniowej.


Whey Gold Standard – powolne uwalnianie białek

 

Druga kwestia dotyczy tego, w jaki sposób białka trafiają do organizmu. Zawarte w suplemencie diety Whey Gold Standard białka serwatki w procesie trawienia są najpierw zbrylane, ponieważ organizmowi brakuje specjalnych enzymów do ich natychmiastowego rozłożenia. Następnie są krok po kroku rozkładane w sposób równomierny i na tyle powolny, by porcja białek została w pełni spożytkowana akurat wtedy, kiedy tego potrzebujemy.Whey Gold Standard – elementy wspomagające

 

Chociaż Whey Gold Standard to suplement diety oparty przede wszystkim na najwyższej jakości białkach, jednak same białka nie są wystarczające do skutecznego budowania mięśni. Dlatego w składzie Whey Gold Standard znajduje się także duża ilość aminokwasów. Są to elementy, które budują białka.


Szczególne znaczenie maja tutaj aminokwasy z grupy BCAA, które są aminokwasami egzogennymi. Oznacza to, że są one substancjami, które organizm musi przyjmować z pożywieniem, ponieważ sam nie jest w stanie ich wyprodukować. Mają one istotny udział w budowaniu mięśni, przez co ich odpowiednia ilość ma niebagatelne znaczenie dla każdego sportowca. Marginalne użycie w normalnych warunkach sprawia, że zapas tych aminokwasów jest zwykle niewielki, przez co rozpoczęcie intensywnego treningu może prowadzić do ich szybkiego wyczerpania i drastycznego spowolnienia efektów treningu.


Whey Gold Standard – przyjmowanie

 

Whey Gold Standard jest suplementem w formie proszku, który należy rozmieszać z wodą. Producent zaleca stosowanie 1–3 porcji dziennie, zarówno w dni treningowe, jak i w dni bez treningu. W dni bez treningu należy stosować suplement przed śniadaniem, w okolicach południa oraz przed pójściem spać. W dni treningowe należy przyjąć pierwszą porcję godzinę przed treningiem, drugą zaraz po jego zakończeniu, a trzecią przed snem.


Whey Gold Standard – smaki i przygotowanie

 

Suplement diety Whey Gold Standard najlepiej jest łączyć z chłodną wodą. Należy bardzo dokładnie rozmieszać proszek, by nie było w nim grudek. Można to zrobić na przykład w shakerze. Warto powstrzymać się od używania alternatywnych płynów, gdyż ich składniki, zwłaszcza tłuszcze, mogą negatywnie wpływać na wchłanianie się suplementu. Suplement występuje w wielu wariantach smakowych. Najczęściej wybierany jest smak czekoladowy, ale oprócz niego są też takie smaki jak kawa czy krem bananowy. Sama czekolada dostępna jest w kilku wariantach.

Whey Gold Standard – białko łatwo przyswajane przez organizm Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1