Po długiej i nieprzyjemnej zimie pomału dociera do nas upragniona wiosna. Wraz z pierwszymi cieplejszymi dniami warto pomyśleć o gruntownych porządkach. Odnowienia wymaga jednak nie tylko nasze mieszkanie, ale przede wszystkim organizm. Co zrobić, by oczyszczanie organizmu było skuteczne i bezpieczne?


Domowe sposoby na oczyszczanie organizmu

Zimą zwykle nie odżywiamy się prawidłowo. Najczęściej nasze menu składa się z tłustych potraw i dużej ilości słodyczy. Pierwszą zasadą odtruwania organizmu jest rezygnacja ze szkodliwych substancji. Musisz pamiętać o tym, że odkładające się toksyny mają ogromny wpływ na twoje samopoczucie. Jeśli ciągle czujesz się zmęczona i przygnębiona lub nękają cię bóle głowy i zaburzenia koncentracji, postaw na detoksykację. Zrezygnuj ze spożywania posiłków z dużą ilością tłuszczów nasyconych, cukrów i barwników. Powinnaś jeść regularnie produkty niskoprzetworzone. Postaw też na dużą ilość warzyw i owoców. Zwróć uwagę na tzw. „odtruwacze” – czyli jabłka, cytrynę, natkę pietruszki, marchew i czosnek.


Oczyszczanie organizmu po rzuceniu palenia

Za nadmierną ilość toksyn w organizmie często odpowiadają także używki. Powinnaś spróbować odstawić nikotynę. Jeśli twój partner pali, staraj się przekonać go do rzucenia nałogu. Bierne palenie jest jeszcze bardziej szkodliwe niż bycie aktywnym palaczem. Pamiętaj także o tym, że na wygląd skóry i włosów, a także na ogólne samopoczucie źle wpływa alkohol. Nadmierne picie trunków doprowadza do wypłukania z organizmu potrzebnych mikroelementów oraz odwodnienia. Negatywne skutki dla organizmu przynosi również sól. Nie pij także zbyt dużo kawy. O wiele lepszym rozwiązaniem jest popijanie zielonej herbaty, która oczyszcza organizm i ma wiele właściwości prozdrowotnych.


oczyszczanie organizmu


Zioła na oczyszczenie organizmu

Świetnym sposobem na oczyszczenie organizmu jest stosowanie mieszanek ziołowych. Można je przygotować samodzielnie. Zwykle do receptur stosuje się koniczynę, korzeń mniszka lekarskiego, fiołek trójbarwny, dziurawiec zwyczajny, jeżówkę, karczochy, korę brzozy lub pokrzywę. Zioła zwykle się ze sobą miesza, chociaż możesz ich z powodzeniem używać także pojedynczo. Medycyna ludowa od dawna stosuje rośliny do rozmaitych terapii, ponieważ wykazują one doskonałe właściwości moczopędne, przeciwzapalne i przeczyszczające. To właśnie te cechy sprawiają, że zioła mogą świetnie oczyścić organizm. Dodatkowo rośliny mają wiele związków wpływających na prawidłowe działanie poszczególnych organów.


Oczyszczanie organizmu za pomocą gimnastyki

Toksyny z organizmu musisz po prostu wydalić. Z tego powodu powinnaś usprawnić swój metabolizm. Jednym z najlepszych sposobów na przyspieszenie przemiany materii jest regularna aktywność fizyczna. Wprowadź do planu tygodnia kilka godzin sportu. Nie jest ważne, na jaką aktywność się zdecydujesz. Równie dobrze możesz biegać, jak i np. jeździć na rowerze. Między jednym a drugim treningiem ustal 1–2 dni przerwy, co pozwoli na regenerację mięśni. Dzięki regularnemu ruchowi stracisz nadmiar kilogramów i usprawnisz trawienie. Poza tym toksyny będą uwalniały się także z potem. Pamiętaj o odpowiednim nawodnieniu w trakcie treningów. Sport znacznie poprawi także twoje samopoczucie i pewność siebie! Pomoże też w walce ze stresem.

Wielkie wiosenne oczyszczanie organizmu Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1