Kuracje oczyszczające są obecnie bardzo modne. Jedni decydują się na nie ze względów zdrowotnych, inni – z estetycznych. Nie należy traktować takich kuracji detoksykujących jedynie jako przemijającą modę. Kuracje oczyszczające znajdują solidne podstawy medyczne. Okazuje się bowiem, że dziś bardziej niż kiedykolwiek narażeni jesteśmy na działanie toksyn, metali ciężkich i innych zanieczyszczeń – i bardziej niż kiedykolwiek musimy wspomóc naturalne mechanizmy detoksykujące.

 

Oczyszczanie organizmu – zadbaj o wątrobę i nerki

 

Nasz organizm doskonale radzi sobie z powstającymi w procesach przemiany materii szkodliwymi metabolitami, jednak stała ekspozycja na toksyny środowiskowe, metabolity leków oraz wszechobecne syntetyczne dodatki do żywności czy kosmetyków powoduje kumulację zanieczyszczeń w organizmie. Gromadzą się we włosach, paznokciach, tkance tłuszczowej czy podskórnym płynie tkankowym. Oczywiste jest, że nadmiar toksyn w organizmie wywiera bardzo negatywny wpływ na zdrowie i wygląd. Konieczne jest zatem wykonanie detoksu. Jak przeprowadzić go skutecznie i bezpiecznie w domowym zaciszu?


Kluczową rolę w oczyszczaniu organizmu odgrywają dwa organy – wątroba i nerki. Rolą nerek jest przefiltrowywanie wszystkich zanieczyszczeń i usuwanie ich za pośrednictwem moczu. Z kolei wątroba odpowiada za neutralizację wielu toksyn i usuwanie ich metabolitów wraz z żółcią do światła przewodu pokarmowego, skąd usuwane są wraz z kałem. Nie bez znaczenia jest także pobudzanie przemiany materii i krążenia oraz wspomaganie procesów trawiennych. Ostatecznym efektem działania fizjologicznych mechanizmów oczyszczających jest zatem efektywne usuwanie toksyn rozpuszczalnych w wodzie lub w tłuszczu. Zaś pozbycie się depozytów tkanki tłuszczowej oraz nadmiaru wody podskórnej oznacza pozbycie się rezerwuarów toksyn, czyli miejsc, w których zanieczyszczenia gromadzą się najczęściej.Skuteczna terapia oczyszczająca organizm pobudza działanie nerek i wątroby, reguluje trawienie i pobudza przemianę materii. Taki efekt osiągnąć można, jeśli umiejętnie stosuje się skomponowane mieszanki ziołowe, które pobudzają potencjał detoksykacyjny organizmu, nie ingerując w negatywny sposób na jego funkcjonowanie. Zioła na oczyszczanie nie powinny zatem prowadzić do odwodnienia czy efektu przeczyszczającego, powinny usuwać nadmiar wody skumulowanej w organizmie bez jednoczesnej utraty cennych jonów. Jednocześnie same powinny stanowić źródło cennych minerałów, a także antyutleniaczy, których działanie sprowadza się do neutralizowania wolnych rodników powstałych podczas walki z toksynami. A najlepszym uzupełnieniem detoksu ziołowego jest dieta oczyszczająca organizm. I taką kompleksową kuracje oczyszczającą oferują renomowani producenci doskonałych mieszanek ziołowych, których oferta wzbogacona jest o indywidualnie skomponowaną dietę oczyszczającą.


Zioła, które najlepiej usuną toksyny z organizmu

 

Podczas poszukiwania najskuteczniejszych mieszanek ziołowych oczyszczających należy skoncentrować się przede wszystkim na ich jakości. Powinny być wolne od zanieczyszczeń, a także spreparowane w taki sposób, aby zachowywały jak najwięcej substancji czynnych, które wpływają na właściwości prozdrowotne. Konieczne jest ponadto poddanie ziół kontrolom jakości oraz testom laboratoryjnym. Zioła powinny być uprawiane na certyfikowanych i wolnych od zanieczyszczeń plantacjach.Za tak doskonałą jakość należy zapłacić odpowiednią cenę – doskonałej jakości mieszanki kupisz za minimum 120 zł. Za tę kwotę zyskujesz jednak pewność, że kuracja oczyszczająca jest najwyższej jakości.


Najbardziej pożądane składniki herbat oczyszczających organizm to:

 

– fiołek trójbarwny o silnym działaniu moczopędnym i pobudzającym przemianę materii, wykazuje także działanie napotne i wzmacniające ściany naczyń krwionośnych;
– skrzyp polny pobudzający diurezę, ale z zachowaniem cennych elektrolitów. Skrzyp wpływa ponadto korzystnie na kondycję skóry, włosów i paznokci oraz łagodzi stany zapalne;
– mniszek lekarski działa moczopędnie i delikatnie przeczyszczająco, normalizuje poziom glukozy we krwi oraz chroni wątrobę przed uszkodzeniami;
– lubczyk pobudza pracę nerek, procesy trawienne oraz wykazuje delikatne działanie uspokajające;
– hibiskus pobudza pracę wątroby i nerek, wspomaga procesy trawienne oraz dostarcza cennych witamin i minerałów;
– owocnia fasoli normalizuje poziom glikemii, działa moczopędnie oraz doskonale redukuje obrzęki;
– kora cynamonowca pobudza przemianę materii, poprawia krążenie krwi, spala tkankę tłuszczową oraz pobudza trawienie;
– imbir to przyprawa o działaniu rozgrzewającym, pobudzającym przemianę materii i wspomagającym pracę wątroby;
– zielona herbata i yerba mate to rośliny pobudzające pracę nerek, krążenie oraz dostarczające cennych antyutleniaczy;
– siemię lniane doskonale wspomaga pracę układu pokarmowego, oczyszcza jelita oraz pobudza pracę układu moczowego.


Wymienione składniki mieszanek ziołowych oddziałują na wszystkie możliwe aspekty oczyszczania organizmu z toksyn, co zapewnia skuteczną kurację detoksykującą, która przyniesie zauważalne efekty w przeciągu kilku tygodni. Nie musisz zatem poddawać się wyczerpującym głodówkom, możesz za to usunąć toksyny z organizmu dużo prościej i bezpieczniej. A znakomite efekty kuracji wzmocnisz odpowiednią dietą ułożoną przez profesjonalnego dietetyka specjalnie dla ciebie.


Ziołowa kuracja oczyszczająca – koniecznie uzupełnij ją dietą


Dieta oczyszczająca organizm, podobnie jak kuracja ziołowa, pobudza diurezę, trawienie i pracę wątroby. Dostarcza cennych minerałów, witamin i antyoksydantów, a także ułatwia normalizację masy ciała. Usprawnia przemianę materii, wspomaga krążenie krwi, ułatwia pozbycie się tkanki tłuszczowej oraz zgromadzonej podskórnie wody. Dieta opracowana przez profesjonalnego dietetyka i skomponowana specjalnie dla ciebie zapewnia optymalną ilość kalorii i doskonale wzmacnia oczyszczające działanie kuracji ziołowej.


Spersonalizowana dieta oczyszczająca dostępna jest jako uzupełnienie tylko najlepszych kuracji oczyszczających. Samo stosowanie ziół z pewnością przyniesie zauważalne efekty, jednak najlepszą skutecznością i długotrwałym efektem można cieszyć się tylko wtedy, gdy połączone zostaną dwie najskuteczniejsze metody oczyszczania – ziołoterapia oraz dieta.


Takie kompleksowe podejście do oczyszczania zapewniają producenci najlepszych mieszanek oczyszczających, którzy dbają o twoje zdrowie, wygląd i ogólne samopoczucie. A wypracowanie zdrowych nawyków dietetycznych to świetna inwestycja na przyszłość, bowiem kontynuacja diety gwarantuje podtrzymanie świetnych efektów detoksu. Ostatecznie zgubisz zbędne kilogramy, poprawisz ogólne samopoczucie, a twoja skóra, włosy i paznokcie odzyskają piękny wygląd.

Zioła oczyszczające organizm – które wybrać? Ocena: 4.5/5 Ilość głosów: 2