Czy to Dzień Kobiet, czy też urodziny, rocznica… która z nas nie chciałaby któregoś z tych prezentów, danego tak po prostu, od serca? Niestety mężczyźni bywają mało domyślni. Ale może akurat link do artykułu podesłany „ukradkiem” sprawi, że wasz facet zdecyduje się na któryś z tych prezentów, tym bardziej że nie wymaga to wydawania pieniędzy?


List

Dawniej pisanie ich nie było rzeczą niezwykłą. Obecnie, kiedy istnieją meile, sms-y, komunikatory internetowe – kto pisze listy? Tymczasem dostać taki namacalny dowód miłości to prawdziwy skarb. Oczywiście żeby napisać piękny list, trzeba się wysilić bardziej niż na napisanie sms-a, ale również o ile rozkoszniej czyta się listy? To takie romantyczne – dostać od chłopaka list przepełniony czułymi słowami.


Muzyka

Muzyka to coś, co porusza nas do głębi. Co dopiero, jeżeli ukochana osoba nagra jakiś utwór specjalnie dla nas? Jeżeli utwór jest jej autorstwa – punktuje tym bardziej. Ale czasem wystarczy cover wykonany z miłością, wysłany ukochanej na pocztę elektroniczną lub zgrany na płytkę. No cóż, skoro można zakochać się w muzyce, dlaczego nie można by było odświeżyć miłości przez wysłanie drugiej osobie pięknej, wykonanej przez siebie piosenki?


Portret

Oczywiście nie każdy umie malować. Ale której z nas nie ucieszyłby własny portret, namalowany przez ukochanego? Z pewnością nie obraziłybyśmy się gdybyśmy zostały na nim lekko wyidealizowane, a wiele z nas ucieszyłoby się nawet i z karykatury. Żeby namalować czyjś portret, trzeba poświęcić dużo czasu i długo wpatrywać się w daną osobę lub jej zdjęcie. Taki prezent świadczyłby więc o tym, że naprawdę podobamy się swojemu mężczyźnie.


Wiersz

Naprawdę nie trzeba urodzić się poetą, by napisać wiersz, czyli po prostu przelać swoje uczucia na papier, w bardziej literackiej i lirycznej formie. Oczywiście bycie zasypywaną poetyckimi wypocinami na co dzień, zwłaszcza jeżeli to nie jest nic szczególnego, nie musi być dla nas atrakcyjne. Ale jeden wiersz od mężczyzny, który wcale niekoniecznie jest związany z poezją? No cóż, to robi wrażenie.


romantyczny prezent


Rzeźba

I znów nie trzeba być rzeźbiarzem, by rzeźbić. Czy to z kamienia, czy nawet ze zwykłego szarego mydła. Taka rzeźba – figurka, wykonana całkowicie dla nas, z miłości, choćby wcale nie przypominała tego, co pierwotnie miała przedstawiać, na pewno będzie bliska naszemu sercu, zajmując honorowe miejsce w naszym pokoju.


Kolacja

Ale nie taka w restauracji, za którą wystarczy zapłacić. Kolacja, która wymaga wielu godzin przygotowań, obmyślania strategii, stania przy garach i dekorowania stołu. Mężczyzna, który potrafi przygotować coś takiego, zdecydowanie punktuje w naszych oczach. Zrobienie samemu wykwintnej kolacji dla kogoś wymaga bowiem nie tylko jako takich umiejętności kulinarnych, ale i poczucia estetyki, kreatywności, a w końcu i miłości.


Podróż niespodzianka

Nie chodzi o daleką podróż, połączona z nocowaniem w hotelu i nie wiadomo jakimi atrakcjami. W zupełności wystarczy zabranie nas w jakieś piękne miejsce, którego jeszcze nie widziałyśmy albo byłyśmy tam bardzo dawno temu. Trik z zawiązaniem oczu i odwiązaniem ich na miejscu, jaki często stosuje się w komediach romantycznych, również by nas cieszył. Góry, lasy, rzeki, jeziora, plaże, łąki… panowie naprawdę mają wiele opcji. ;)


Voucher

Voucher na usługi oferowane przez ukochanego, ale takie, których nie mamy na co dzień. Czy to kompleksowy masaż całego ciała, pokaz tańca erotycznego w męskim wykonaniu, czy nawet prowadzenie jego samochodu (jeżeli zazwyczaj nie pozwala nam nim kierować). Pomysłów może być wiele. Taki prezent nic nie kosztuje, a jakże dobrze można się przy tym bawić!


Wieczór usług

Doskonałym prezentem dla kobiety może być też wieczór, podczas którego jest traktowana jak księżniczka: nosi się ją na rękach, nakrywane jest dla niej do stołu i spełniane są jej wszelkie zachcianki. Oczywiście to dla mężczyzny duże poświęcenie, bo kiedy kobieta zażyczy sobie truskawek, to by nie psuć zabawy, pasowałoby je skądś wytrzasnąć. Jednak taki wieczór może się zapisać jako pozytywne wspomnienie nawet na całe życie…no i będzie co opowiadać wnukom! ;)

 

Kreatywne robótki

Czy to będzie nasz pomnik zbity z kilku desek, czy breloczek na klucze własnoręcznie odlany albo też kolczyki stworzone z „garażowych” dodatków. Wszystko, co wymyśli on i zrobi specjalnie dla nas, nabiera ogromnej wartości. Koleżanki, kupując najdroższe torebki, mogą przypadkiem kupić takie same. A ty, chodząc z torebką uszytą przez męża, z kawałków wykładziny i starych zasłon (oczywiście w miarę gustownie), będziesz najoryginalniejsza. Bo kreatywność jest zawsze w cenie. A co dopiero u mężczyzn… No i kto powiedział, że kobiety chcą dostawać same kosztowne prezenty?

10 najpiękniejszych prezentów dla kobiety, których nie kupisz Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1
Komentarze(1)
    • ~Dorota
      23 marzec 2017

      Z tych wszystkich opcji wybrałabym voucher, bo to teraz jest na czasie i sporo frajdy takie przygody dostarczają. Dostałam kiedyś na prezent od chłopaka lot w aerotunelu w wielkopolsce i wspomnienia i zdjęcia z tego mam do dzisiaj. No ale gdyby facet ułożył dla mnie piosenkę czy wiersz i by mi ja zaśpiewał to też by było coś fajnego i romantycznego zarazem.