Ciągłe telefony – zazdrość w akcji?
Telefonowanie do ukochanej osoby jest czymś normalnym, ale telefony co pół godziny zazwyczaj wynikają z zazdrości. Twój partner po prostu chce zawsze wiedzieć, co robisz, z kim jesteś i kiedy wrócisz do domu. Takie zachowanie jest bardzo frustrujące.
Wizyty w pracy
Chorobliwa zazdrość mężczyzny często wiąże się z odwiedzaniem partnerki w pracy. Początkowo takie zachowanie może być uważane za słodkie, a mężczyzna jest określany jako troskliwy, jednak szybko wychodzi na jaw, że jego celem jest tylko sprawdzenie, czy kobieta przypadkiem nie ma romansu. W skrajnych przypadkach facet jest gotowy stać cały dzień nad swoją ukochaną!
Wspólna aktywność
Wspólne zainteresowania są bardzo dobrym sposobem na wzmocnienie związku, ale co za dużo, to nie zdrowo! Joga w gronie koleżanek, samotne bieganie czy malowanie obrazów są bardzo dobre dla naszego samopoczucia i pozwalają na uporządkowanie myśli. Chorobliwa zazdrość w związku często objawia się tym, że partner chce uczestniczyć w każdym aspekcie naszego życia.
Sprawdzanie rozmów i smsów – to już chorobliwa zazdrość?
“Z kim rozmawiałaś?” - z pozoru niezbyt znaczące pytanie może być oznaką zazdrości. Brak prywatności, kontrolowanie rozmów oraz czytanie twoich smsów oznaczają, że czas poważnie porozmawiać na ten temat!
Kontrolowanie twoich wydatków
Chorobliwie zazdrości mężczyźni często bardzo skrupulatnie kontrolują wydatki swoich partnerek, dzięki czemu mają jeszcze lepszy wgląd w ich życie. Oszczędzanie i ograniczanie wydatków na głupoty na pewno jest dobre, ale dokładne sprawdzanie twojego konta i portfela zakrawa na przemoc ekonomiczną!
"Dla kogo tak się stroisz?" zazdrość w złośliwym wydaniu
Każda kobieta chce wyglądać ładnie! Pomalowane paznokcie, brak odrostów, makijaż podkreślający urodę i ładne ciuchy niekoniecznie mają na celu poderwanie kogoś, a większość z nas po prostu w ten sposób czuje się lepiej. Ciągłe sugerowanie, że stroisz się dla innych mężczyzn jest objawem chorobliwej zazdrości. Taki mężczyzna nie potrafi docenić tego, że chcesz być elegancką kobietą, z której będzie dumny.
Ograniczenie kontaktu ze znajomymi
Chorobliwa zazdrość męża lub chłopaka bardzo często wiąże się z ograniczeniem twoich kontaktów ze znajomymi. Dla chorobliwe zazdrosnego faceta każdy mężczyzna w otoczeniu jest potencjalnym kochankiem, z kolei twoje koleżanki mogłyby za bardzo przypominać ci o tym, jak cudowne było życie podczas czasów panieńskich.
Podejrzewanie o zdradę
Ten punkt wiąże się z poprzednim - każda osoba w twoim otoczeniu jest potencjalnym kochankiem i ciągłe musisz żyć w oskarżeniu o zdradę. Rozmowa z listonoszem? Na pewno z nim spałaś! Uśmiechnęłaś się do kasjera w banku? Na pewno chciałabyś się z nim umówić! Takie podejście jest niszczące dla obydwu stron.
Nigdy ci nie wierzy – bolesna zazdrość
Jeżeli facet nigdy ci nie wierzy i musi samodzielnie zweryfikować czy mówisz prawdę, to prawdopodobnie jest o ciebie chorobliwie zazdrosny. Związek powinien opierać się na szczerości i zaufaniu, a nie na ciągłych oskarżeniach o kłamstwo.
Zazdrość o twoich eks
Byli faceci to przeszłość, ale chorobliwa zazdrość partnera zazwyczaj nie pozwala mu zapomnieć o tym, że kiedyś byłaś z kimś innym. Staje się on opryskliwy w stosunku do ciebie i nie chce uwierzyć, że już od dawna nie kochasz swojego byłego.
Poradzenie sobie z chorobliwą zazdrością jest ciężkie, ale nie niemożliwe. Ważne jest jednak, aby to partner chciał także coś w tej kwestii zmienić. Czasami konieczna okazuje się wizyta u psychologa lub w poradni małżeńskiej.