Są takie rzeczy, które stopniowo mogą zepsuć nawet najlepszy związek. Co ciekawe, każdemu zdarza się je robić przynajmniej raz. Jednak ze względu na dobro związku lepiej się od nich powstrzymywać. Jednym będzie łatwiej, drugim trudniej. A co to za rzeczy? Przekonajcie się sami! 


1. Nieustanne zerkanie w telefon w obecności partnera

Dawniej coś takiego uchodziło za szczyt nietaktu. Obecnie jest już na porządku dziennym, ale jednak nie jest zupełnie niewinne. Może niepotrzebnie rozbudzić podejrzliwość partnera (nawet jeżeli nie robisz nic takiego) oraz go irytować. Będąc z dana osobą i bez uzasadnienia co chwilę sprawdzając telefon, sprawiasz wrażenie, jakby ta osoba nie była dla ciebie ważna, jak ktoś czy coś w telefonie. Stąd przeglądania portali społecznościowych i wysyłania nieistotnych sms-ów lepiej unikać nie tylko podczas pierwszych randek, ale nawet w zaawansowanych związkach podczas spaceru, kolacji czy wycieczki ze swoim partnerem.


2. Obmawianie drugiej połówki

Na pewno zdarzyło ci się kiedyś pożalić przyjaciółce, że twój facet nie myje zębów lub nie kupił ci nic na urodziny. Obmowa rzeczą ludzką, a tym bardziej kobiecą. Jednak uważaj, żeby nie zadomowiło się to u ciebie na stałe. Jeżeli podczas każdego spotkania z przyjaciółką ostro obsmarowujesz swojego chłopaka, zastanów się – po co z nim w ogóle jesteś? A co, jeżeli danej przyjaciółce kiedyś na wspólnej imprezie się wymknie i powie w jego towarzystwie, co mówiłaś na jego temat? Zwłaszcza spraw intymnych nie powinnaś pod żadnym pozorem wyciągać poza wasz związek.


3. Porównywanie

To najlepszy sposób, aby szybko zakończyć związek, pozostawiając po sobie totalny niesmak. „Bo Bartek lepiej gotuje.”, „Chłopak Anki sprząta, nie to co ty”, „Mógłbyś zrobić sobie taką fryzurę jak Mariusz – to dopiero przystojniak” – to teksty, których pod żadnym pozorem nie powinnaś stosować w swoim związku, jeżeli nie chcesz go przykro zakończyć. Nie rozumiesz, jak porównywanie boli? Postaw siebie w odwrotnej sytuacji. Gdyby chłopak powiedział do ciebie: „Anka ma w sumie lepsze cycki od ciebie” – zabiłabyś, prawda? Więc nie mów drugiemu, co i tobie niemiłe.


związek


4. Zapominanie

O rocznicach, urodzinach, mikołajkach i innych świętach. Tym sposobem najlepiej na świecie pokazujesz, że nie zależy ci na drugiej osobie. A słaba pamięć? Owszem, może się zdarzyć… Ale w dobie dzisiejszej technologii naprawdę są na to sposoby – kalendarz gogle, przypominacze w telefonie i różne takie. Jeżeli mają ci one uratować związek, dlaczego by z nich nie skorzystać? Zapominanie co prawda częściej tyczy się mężczyzn. Nieśmiało więc możesz zaproponować chłopakowi skorzystanie z takiego kalendarza… albo jeżeli jest bardziej domyślny – podesłać ten artykuł. ;)


5. Kłamstwo

Każdemu zdarza się od czasu do czasu drobne kłamstewko – że już jadł lub wypił trzy, a nie cztery piwa. Jednak kiedy kłamstwa w związku zaczynają być na porządku dziennym, należałoby się zastanowić – jaki to ma sens? Po co jesteś z osobą, którą musisz lub chcesz okłamywać? W przeciwieństwie do rodziny – partnera życiowego sama wybierasz. Po co wybierać takiego, którego musisz okłamywać? A może problem jest w tobie, bo notorycznie okłamujesz każdego? Wtedy należałoby się zająć samą sobą. Bo nikt nie lubi kłamców, a kłamiący partner jest najczęściej przyczyną rozstań.

5 rzeczy, których lepiej unikać w związku Ocena: 3/5 Ilość głosów: 2