Libido w istotny sposób wpływa na kontakty seksualne, pozwala optymalnie przeżywać doznania erotyczne i sprawia, że seks staje się przyjemnością. Oczywisty jest fakt, że seksualnosć kobieca różni się od męskiej, kobiety i mężczyźni mają inne oczekiwania seksualne, w inny sposób odbierają podniety seksualne i inaczej reagują na pieszczoty. Co powinien wiedzieć mężczyzna, który chce sprawdzić się jako kochanek idealny?


Seksualność kobieca i męska

Kontakty intymne odgrywają bardzo ważną rolę w życiu każdego człowieka. Pozwalają rozładować nagromadzone emocje, odreagować stres, a także poczuć się dowartościowaną lub dowartościowanym.
Seksualność kobieca znacznie różni się od męskiej. Wydawać się wręcz może, że kobieta jest zdecydowanie bardziej skomplikowana na tej płaszczyźnie, ma inne bardziej rozbudowane oczekiwania i priorytety.


Ważnym elementem udanego pożycia jest poziom libido. Każda kobieta ma inne potrzeby seksualne, jednej wystarczą sporadyczne kontakty seksualne, inna mogłaby się kochać codziennie. Wpływ na poziom kobiecego libido ma wiele czynników – aktywność zawodowa, stres, a także sposób zachowania i kreatywność partnera.


Niepokojący może okazać się fakt, jeśli młoda kobieta, posiadająca stałego partnera, ma ochotę na seks nie częściej niż raz w miesiącu, a nawet rzadziej. Jest to sytuacja, która wymaga szczegółowej i wnikliwej analizy oraz podjęcia odpowiednich działań.


Zupełnie inaczej kwestia ta wygląda w przypadku mężczyzn, którzy potrzebują niewiele, by uprawiać seks. W przeciwieństwie do kobiet mają oni niespożyte pokłady energii i zdecydowanie większe libido.


seksualność kobieca


Zrozumieć kobietę

Często można spotkać się ze stwierdzeniem, że naprawdę trudno zrozumieć kobietę. W rzeczy samej jest w tym stwierdzeniu sporo racji, w dużej mierze jest to zasługa złożonej psychiki, jaką kobieta została obdarzona przez naturę.


Seksualność kobieca zależy od wielu czynników – poza elementami biologicznymi i psychogennymi, istotną funkcję odgrywa wychowanie, wpojone zasady moralne, wiek oraz przebyte ciąże. Ważnym elementem jest także stopień bliskości oraz zaufanie względem partnera.


Istotny wpływ na kobiece libido mają hormony – duża ilość estrogenu automatycznie przekłada się na wzmożone pożądanie, a także zdolność przeżywania orgazmu, równie ważny jest testosteron, który powoduje wzmożoną reakcję na bodźce. Brak tych czynników sprawia, że kobieta nie ma ochoty na seks.
Ważnym elementem jest także faza cyklu – w pierwszej fazie oraz podczas owulacji można zauważyć zwiększoną ochotę na kontakty intymne, natomiast w przedostatniej fazie oraz podczas miesiączki ochota na seks radykalnie maleje.


Dla kobiety bardzo ważne jest także to, aby czuła się atrakcyjna i pożądana, mężczyzna powinien dawać kobiecie do zrozumienia – zarówno w sposób werbalny, jak i niewerbalny – że jest piękna i stanowi obiekt jego zainteresowań mentalnych oraz seksualnych.


Niekorzystnie na kobiece libido wpływa długotrwały stres i przemęczenie, przewlekłe choroby oraz styl życia, a w szczególności aktywność fizyczna. Kobiety, które regularnie trenują, uprawiają jogging lub jeżdżą na rowerze posiadają lepszą kondycję, mają też więcej energii i wigoru, co automatycznie przekłada się na chęć częstych i intensywnych kontaktów intymnych.

Co mężczyzna musi wiedzieć o kobiecym libido? Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1