Bywa tak, że pochłonięta nowo rozpoczętym związkiem zapominasz o najlepszych przyjaciółkach? Jesteś zakochana, a przyjaciele odchodzą na dalszy plan? Spokojnie, to jeszcze całkiem normalne. Gorzej, gdy twój związek trwa już kilka lat, a ty nadal sobie o nich nie przypomniałaś. Zabiegając u partnera, zaniedbałaś tych, za których niegdyś byłaś w stanie oddać życie? Jak to się dzieje? Wyjaśnijmy.


Tylko we dwoje...

Na początku związku jesteś oczarowana i wniebowzięta. W takim stanie wydaje ci się, że możesz wszystko, a koleżanki tylko nieustannie uzmysławiają ci, byś zeszła na ziemię. Nic dziwnego, że na tydzień, dwa, miesiąc czy dwa miesiące przyjaciele odchodzą na dalszy plan. Masz przecież jego, nieziemskiego przystojniaka, który może towarzyszyć ci we wszystkich zajęciach poza szkołą, studiami lub pracą. No, ale co dalej? Czy tak już będzie na zawsze? Czy przyjaciele nie są ci już potrzebni?


Przyjaciele a związek

Kiedy pierwsze emocje się uspokoją, możesz poczuć się zupełnie samotna. Nawet w najlepszym, najbardziej romantycznym związku potrzeba odskoczni, którą są spotkania z przyjaciółmi. Tak jak twój partner potrzebuje czasem wyjść na piwo z kolegami, tak ty potrzebujesz babskich plotek. Nie chodzi tylko o to, żebyś miała „deskę ratunku”, gdy związek nie wyjdzie (chociaż to też jest ważne), ale także żebyś mogła swoje myśli i sądy skonfrontować z kimś innym niż partner i spojrzeć na życie inaczej niż na co dzień. Przyjaciele to skarb, dbaj o nich.


przyjaciele


Co robić?

A gdy już utraciłaś znajomych? Teraz tylko kurczowo trzymasz się partnera, bojąc się, by nie odszedł. Nie chcesz poznawać nowych osób, masz obawy, że cię nie zaakceptują. Najchętniej w ogóle nie opuszczałabyś ukochanego. Myślisz, że to miłość. A może to chory związek, błędna relacja, w której zatraciłaś resztkę swojej niezależności? Co robić w takim razie? Zacznij dzwonić i pisać do dawnych znajomych. Może akurat któraś lub któryś z nich ma ochotę na spotkanie.


Twój partner nie powinien robić ci wyrzutów. Jeżeli cię naprawdę kocha, to pragnie twojego szczęścia, a pragnąc twojego dobra, nie może zabrać ci spotkań z ludźmi, które są dla ciebie po pierwsze szczęściem, a po drugie szansą na rozwój społeczny. Jeżeli twoje byłe przyjaciółki poczuły się „zdradzone” przez to, że urwałaś z nimi kontakt, przyznaj się do winy, przeproś i poproś o jeszcze jedną szansę. Każda normalna kobieta powinna doskonale zrozumieć, jak to jest być zaślepioną przez miłość. Bo jak inaczej nazwać relację z mężczyzną, podczas której tracisz bliskich, przyjaciół, pozbawiając się wszelkiego wsparcia, ludzkiej życzliwości?


Przyjaciele równie ważni jak partner

Jeśli jeszcze nie jesteś w tak tragicznej sytuacji, pamiętaj, że choć miłość słodka, to właśnie przyjaciółki będą cię ratować, gdy zostaniesz na lodzie. Nie musisz im poświęcać aż tyle czasu co twojemu partnerowi, ale nie zapominaj o nich całkowicie. Również rodzina, w której się wychowałaś, powinna być miejscem, w którym zawsze możesz poprosić o pomoc. Pamiętaj o tym, że nie jesteś na tym świecie sama – ani nie jesteście ze swoim partnerem tylko we dwoje. Żyją tutaj miliardy innych ludzi, a wśród nich inne, życzliwe tobie duszyczki. Nie zapominaj o nich! Bo nic tak nie cieszy jak dobre relacje. :)

Co zrobić, gdy przez związek tracisz przyjaciół? Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1