Szczerość to podstawa związku – jasne, ale tylko do pewnego stopnia. Niezależnie od tego, czy jesteście ze sobą tydzień, trzy miesiące czy dziesięć lat, istnieją pewne tematy, które lepiej jest pozostawić w sferze tabu. Czego nie mówić mężczyźnie, żeby uniknąć niepotrzebnych kłótni? Dowiedz się, o czym nie powinnaś NIGDY mówić swojemu facetowi.


Byli partnerzy

Nawet, jeśli twój ukochany wypytuje cię o twoich eks, uwierz, że pewnych szczegółów po prostu lepiej mu zaoszczędzić. Jeśli randkowałaś wcześniej z wieloma mężczyznami, po przybliżeniu poszczególnych historii twój facet może się poczuć właśnie jak jeden z wielu. Bądź ostrożna w relacjach i nie pozwól, żeby nowy partner poczuł się niedoceniony, osłabiony albo porównywany do swoich poprzedników. Pod żadnym pozorem nie rób tego z premedytacją! To, jaki był twój eks, nie powinno mieć dla ciebie (ani dla niego) najmniejszego znaczenia. Po co mu ta wiedza? Co masz na celu, kiedy mówisz, że "mój były lepiej" robił to czy tamto? Jeśli zastanawiasz się, dlaczego nie mówić mężczyźnie o swoich byłych, postaw się na jego miejscu i zadaj sobie pytanie, czy ty czułabyś się w takiej sytuacji komfortowo.


To po pierwsze. Temat byłych parterów jest jednak nie mniej zakazany niż temat byłych partnerek. Buduj relację na szczerości, ale nie wyciągaj wszystkich informacji gwałtem i z wyrzutami. Nie nalegaj na zwierzenia, nie odstraszaj faceta natrętnymi pytaniami. Czemu miałby ci się przedwcześnie spowiadać z życia, które prowadził przed waszym spotkaniem?


Koledzy

Jeśli mowa o tym, czego nie mówić mężczyźnie, tematem zakazanym jest krytyka koloegów. Krytykując znajomych swojego faceta, tak naprawdę sama sobie szkodzisz. To jeszcze nigdy nie wyszło nikomu na dobre i nie wygląda na to, żeby coś miało się w tej materii zmienić. A co będzie, jeśli zamiast zaborczej partnerki wybierze lojalnych, sprawdzonych kumpli? Nie wtrącaj się w jego relacje, nie krytykuj czegoś, o czym nie masz pojęcia i nie stawiaj mu beznadziejnego ultimatum "ja albo oni". Czy ty zrezygnowałabyś ze swoich przyjaciółek tylko dlatego, że nie przypadły twojemu facetowi do gustu?


czego nie mówić mężczyźnie


"Musimy porozmawiać" / "Nie kochasz mnie"

Pierwsze wyrażenie powinno zostać wykreślone z kobiecych słowników. Dla ciebie są to słowa jak każde dla inne, dla niego – zwiastun kłótni, obwiniania się i wielu godzin spędzonych w nerwach. Czy naprawdę chcesz mu dokładać takiego stresu? Czym zawinił, żeby wpuszczać w jego głowę same czarne myśli? Jeszcze jedną irytującą zagrywką jest nadużywanie zwrotów w stylu "jakbyś mnie kochał, to...". Fakt, że facet nie chce ci kupić nowej torebki, albo zapomniał o którejś z okazji nie znaczy jeszcze, że nic do ciebie nie czuje. Zresztą, przecież dobrze o tym wiesz. Po co więc tak usilnie starasz mu się to wmówić?


Teściowa

Kolejny drażliwy temat, który skutecznie psuje dobre relacje między partnerami, to tradycyjne kłótnie o teściową. Jeśli masz zamiar powiedzieć coś wrednego o jego matce, lepiej połknij swoje słowa i zduś wszelkie "cenne" uwagi w zarodku. Taka krytyka mogłaby się udać tylko wtedy, gdyby twój facet był pokłócony ze swoją rodziną. Jeśli tak nie jest, doprowadzasz do sytuacji jak w przypadku kolegów. Po jednej stronie stawiasz siebie, a po drugiej kobietę, która dała mu życie. Innymi słowy, każesz mu wybierać.


Kiedy atmosfera pomiędzy tobą a przyszłą teściową jest wyjątkowo napięta, porozmawiaj bezpośrednio z nią, a nie biegaj ze swoimi uwagami do partnera. Powiedz jej wprost, co myślisz o jej zachowaniu, ale zrób to równie rzeczowo, co delikatnie. Jeśli urazisz jej dumę, możesz się spodziewać, że sama rozpocznie kampanię przeciwko tobie, a znając życie, zacznie właśnie od rozmowy z synem. Sama widzisz, że angażowanie w prywatne kłótnie osób trzecich nie jest najuczciwszym pomysłem.


Powroty do przeszłości

Kobiety są mistrzyniami w wypominaniu dawnych przykrości i kłótni. Po co? Tego nie wie nikt. Ani nie umacnia to waszej relacji, ani nie buduje niczego dobrego. Nie skupiaj się na przeszłości, ale na przyszłości! Jak byś się poczuła, gdyby twój facet codziennie wytykał ci minione błędy? Pewnie po trzech dniach miałabyś go serdecznie dosyć. Tymczasem kobiety potrafią to robić całymi tygodniami. Zduś swoje żale i pozwól wam ruszyć do przodu!

Czego lepiej nie mówić swojemu facetowi? Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1