Rozwód to sytuacja, która większości osób kojarzy się z traumatycznym przeżyciem. Rozpad małżeństwa, bez względu na staż związku, zawsze wiąże się z poczuciem straty, rozgoryczeniem i bólem. Wiele osób zamyka się w sobie, stroni od świata i ludzi. Zdaniem Amerykanów, zdecydowanie lepszą alternatywą jest w tej kwestii divorce party, czyli rozwodowe imprezy, które poprzez zabawę i wszechobecną radość pozwalają odreagować i odnaleźć się w nowej sytuacji.


Divorce party na sportowo lub relaksacyjnie

Rozwód to trudne przeżycie, zwłaszcza dla osób, które przeżyły wspólnie wiele lat. Jednakże zamiast rozpamiętywać wspólnie przeżyte chwile, można odreagować towarzyszący procesom rozwodowym stres poprzez skorzystanie z alternatywnych sposobów rozrywki.


Możliwości na tej płaszczyźnie jest wiele – wykrawanie figurki panny młodej z weselnego tortu, rzucanie do tarczy, na której widnieje podobizna eks-małżonka, palenie aktu ślubu, zakopywanie obrączek w maleńkich trumienkach lub spuszczanie ich w toalecie – sposobów, by w nietypowy i oryginalny sposób zakończyć związek jest bardzo wiele, wśród propozycji nie brak oczywiście ekstremalnych rozwiązań, nie mniej jednak istnieją również alternatywy znacznie łagodniejsze, wręcz wyciszające.


Wiele kobiet decyduje się w tej sytuacji na weekend w SPA, warsztaty rękodzieła czy też ekstremalne metamorfozy pod okiem stylistek i wizażystek. Bardziej odważne kobiety, spragnione męskiego towarzystwa, często korzystają z usług striptizerów i chippendalesów – alternatywa często kojarzy się z powrotem do panieńskiej wolności. Z usług striptizerek chętnie korzystają także mężczyźni, którzy właśnie w ten sposób starają się świętować świeżo odzyskaną wolność.


divorce party


Divorce party i dźwięki Mendelsona

Marsz Mendelsona kojarzy się przede wszystkim z radością, jaką jest ślub i wesele. Dlaczego więc nie wykorzystać tej alternatywy jako elementu divorce party? Świeżo odzyskana wolność to także powód do radości. Alternatywę tę można wykorzystać jako element babskiej imprezy, nie jedynej oczywiście. Świętować można we własnym domu lub w klubie, wybór zależy przede wszystkim od możliwości finansowych oraz preferencji konkretnej kobiety.


W tym momencie należy podkreślić, że wiele kobiet neguje tego typu działania, wychodząc z założenia, że są one co najmniej niestosowane i przynoszą więcej szkody niż pożytku, zwłaszcza gdy owocem małżeństwa są dzieci.


Nie mniej oryginalni i kreatywni bywają mężczyźni, którzy także znajdują ciekawe sposoby, by odreagować związany z rozwodem stres. W zależności od preferencji danej osoby może to być skok na bungee, przejażdżka quadem w trudnych warunkach czy ćwiczenia survivalowe.

 

Sposób na biznes

Popularność imprez rozwodowych sprawia, że zaczęła się tworzyć nowa gałąź biznesu, obejmująca właśnie tego typu przedsięwzięcia. Warto podkreślić, że jest to rozwiązanie innowacyjne, a co za tym idzie, ilość osób poszukujących tego typu ofert jest większa niż firmy oferujące imprezy rozwodowe.
Wielu przedsiębiorców wprowadza tego typu rozwiązania jako dodatkowy element własnej oferty.


Sprzyjającym czynnikiem jest rosnąca liczba rozwodów oraz coraz większe zainteresowanie imprezami rozwodowymi.


Warto podkreślić, że wachlarz propozycji jest bardzo szeroki, ponadto przeważająca większość przedsiębiorców oferujących tego typu usługi jest otwarta na sugestie potencjalnych klientów.

Divorce party – zabawa dla rozwodników Ocena: 2.7/5 Ilość głosów: 3