Odwieczne pytanie, które nurtuje nie tylko nas same, ale i płeć przeciwną. Tych bardziej niegrzecznych chłopców to nawet satysfakcjonuje. Z kolei tych porządnych, ułożonych – ogromnie drażni. Dziewczyna bandyty to zaszczyt, coś ekstremalnego, na co nie każda może sobie pozwolić. Niegrzeczny chłopiec może zapewnić jej fascynujące przygody. A dziewczyna księgowego, który nawet nie umie się porządnie bić... co w tym fascynującego?


Waleczność i odwaga w cenie

Zacznijmy od tego, że pochodzimy od księżniczek, które były obiektem walki wielu książąt. Który był bardziej dzielny, waleczny i najbanalniej mówiąc, niegrzeczny – ten zdobywał rękę księżniczki, a wraz z nią cały majątek. Tak więc opłacało się książętom być bardziej wojowniczymi niż ułożonymi. Księżniczka zaś nie miała po co wzdychać do kogoś przeciętnego, kto nie wygrałby walki o nią. I to nam zostało. Im facet silniejszy, bardziej agresywny, a zarazem odważniejszy, tym więcej dziewczyn do niego wzdycha. Bo wydaje im się, że będą przy nim zawsze bezpieczne. Przecież o to w tym wszystkim chodzi. O bezpieczeństwo.


Poczucie bezpieczeństwa

Każda z nas chce mieć faceta, przy którym nic jej nie grozi. Który jednocześnie też będzie chronił własne dzieci, gdy się ich doczeka. Ale czy faktycznie „niegrzeczny chłopiec”, traktujący innych jak wrogów, silny, odważny, ale i agresywny i bez powodu wybuchający złością – będzie tak dobrze chronił swoje dzieci i żonę? Tutaj zaczyna się problem. Polega on na tym, że niestety nie zawsze siła i odwaga idą w parze z odpowiedzialnością i szacunkiem do innych (w tym do kobiet).


niegrzeczny chłopiec


Niebezpieczny, niegrzeczny chłopiec

Stąd tak wiele kobiet pada dziś ofiarą przemocy w domu. Wybrały sobie mężów, którzy byli dzielnymi bojownikami, potrafili się każdemu postawić...niestety po ślubie zaczęli się stawiać i swoim żonom, bo straciły dla nich wymiar księżniczki, o które trzeba się starać. To przykre, ale prawdziwe. Jeżeli chłopak jest wykształcony, ułożony, z planami na życie, szanujący innych, dążący do rozwiązywania sporów drogą pokojową – wydaje się nam, kobietom, po prostu nudny i nieciekawy. Tymczasem on mógłby nas otaczać szacunkiem i zrozumieniem. Ale my o wiele bardziej od szacunku wolimy bezpieczeństwo. Oczywiście jakby się dobrze przyjrzeć, ci pozornie ułożeni faceci potrafią również zapewnić bezpieczeństwo. Jednak nam najbardziej wzrasta poczucie wartości, kiedy możemy być kobietą prawdziwego „bandziora”, który podporządkował sobie wielu ludzi, wszyscy się go boją, jest wpływowy, a wybrał właśnie nas. Niestety długoterminowy związek z kimś, kto lubi podporządkowywać sobie ludzi, nie wróży nic dobrego.


Czy niegrzeczny chłopiec to właściwy wybór?

Co możemy zrobić, aby podejmować właściwsze wybory? Żeby zrozumieć, że nie zawsze „niegrzeczny chłopiec” okaże się dla nas „grzecznym”? Przede wszystkim pokochać same siebie. Zrozumieć, że same sobie zapewniamy tak bezpieczeństwo, jak i dobre samopoczucie i nie potrzebujemy otaczać się wpływowymi ludźmi, by wiedzieć, że jesteśmy ważne dla innych. „Niegrzeczni chłopcy” choć pozornie nas dowartościują, ostatecznie zmieszają nas z błotem, zostawiając za sobą całą masę ran. Zanim więc zaangażujemy się w związek z chłopakiem z mafii, bandytą, przestępcą, a nawet ze zwykłym nieliczącym się z innymi koksem – zastanówmy się, czy przy takim kimś będziemy bezpieczne. Czy ktoś taki będzie w stanie zaakceptować naszą złość wobec niego. Czy taki związek nie wiąże się z ukrywaniem swoich uczuć i ciągłym lękiem. Tak... życiem w lęku wraz z niegrzecznym chłopcem, który miał być grzeczny tylko dla nas.

Dlaczego lubimy niegrzecznych chłopców, grzecznych tylko dla nas? Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1