Miesiąc miodowy to idealne dopełnienie pięknego ślubu i hucznego przyjęcia weselnego. W podróż poślubną można wybrać się niemal wszędzie, jednak istnieją takie zakątki świata, które zasługują na szczególną uwagę nowożeńców. Oto lista pięciu miejsc idealnych na romantyczny miodowy miesiąc.


Miesiąc miodowy we Włoszech

Włochy to niewątpliwie jeden z najbardziej romantycznych krajów na świecie. Trudno wskazać jedno miasto czy region, które można uznać za najlepszy cel podróży poślubnej. Na uwagę zasługuje zarówno Toskania ze wspaniałymi winnicami, jak i pełne wspaniałych zabytków Rzym albo Sycylia. Romantycznej podróży po Włoszech nie należy zatem kojarzyć wyłącznie z Wenecją, chociaż decydując się na miesiąc miodowy w Italii, warto pomyśleć o przeprawie gondolą po weneckich kanałach. Pobyt we Włoszech z pewnością umilą smaczne włoskie potrawy, które wbrew pozorom nie ograniczają się do pizzy i spaghetti.


A może by tak na Bali?

Bali to idealna propozycja dla miłośników wysp tropikalnych. Na tej malowniczej wyspie nie brakuje wielkich wulkanów, wspaniałych pół ryżowych ani pięknych plaż, które zapewniają doskonałe warunki do wypoczynku. Dodatkową zaletą wyspy jest jej wyjątkowa kultura, ponieważ mieszkają tutaj wyznawcy hinduizmu i buddyzmu, ale żywe są także miejscowe wierzenia animistyczne. Co bardzo ważne, pomimo ogromnej popularności Bali, na wyspie można odnaleźć odludne zakątki. Można zatem polecić ją osobom, które interesuje samotny miesiąc miodowy. Oczywiście, samotny w sensie bez towarzystwa setki turystów, a nie bez partnera.


Tajlandia – miesiąc miodowy ze snów

Tajlandia to kolejne miejsce, na które powinny zwrócić uwagę pary zainteresowane romantycznym wypoczynkiem na pięknej plaży. Podobnie jak w przypadku Bali, nie brakuje tutaj zarówno spokojnych zakątków, jak i miejsc pełnych turystów. Zwolennikom aktywnego wypoczynku można polecić w szczególności stolicę Tajlandii, czyli Bangkok. Nie sposób zaprzeczyć temu, że Tajlandia to kraj bardzo różnorodny. Można tutaj podziwiać nowoczesne drapacze chmur, jak również ruiny historycznych miast, takich jak Ayutthaya i Sukhotai. Oczywiście, nie brakuje tutaj również miejsc, w które zachwycają pięknem przyrody.


wasz wyjazd na miesiąc miodowy będzie niezapomniany


Indie – egzotycznie!

Indie to kolejny kraj, który przyciąga turystów z całego świata. To właśnie tutaj można podziwiać takie zabytki jak Taj Mahal czy Złota Świątynia, a także niepowtarzalne skarby przyrody, na przykład tygrysy bengalskie albo 600-metrowy wodospad Dudhsagar. Wyjątkową atmosferę tego kraju tworzą także miejscowe tradycje i wierzenia religijne. To wszystko sprawi, że w Indiach można przeczyć miesiąc miodowy jak w filmie.


Miesiąc miodowy w Polsce

Warto pamiętać o tym, że w Polsce także nie brakuje miejsc, w których można spędzić niezapomniany miesiąc miodowy. Oczywiście, ze względu na panujące u nas warunki klimatyczne, wybór konkretnego miasta czy regionu powinien być dostosowany do pory roku. Latem idealnym miejscem na podróż poślubną będą Mazury albo Kaszuby, natomiast zimą warto zdecydować się na romantyczny wyjazd do Zakopanego.

Nowożeńcy powinni pamiętać, że niezależnie od tego, czy decydują się na miesiąc miodowy w Las Vegas, we Włoszech czy na Hawajach, konieczne jest odpowiednie przygotowanie się do wyjazdu. Bardzo często konieczne jest na przykład wcześniejsze zarezerwowanie miejsc noclegowych. W przypadku wyjazdu zagranicznego warto także pomyśleć o odpowiednim ubezpieczeniu.

Gdzie spędzić miesiąc miodowy? Top 5 Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1