Kiedy jesteśmy zakochani, chcemy mieć pewność, że nasze uczucia są odwzajemnione. Niestety, niektórzy wolą nie śpieszyć się z takimi wyznaniami, co nie oznacza, że nie zdążyli się zakochać. Zdarza się także, że mają wątpliwości co do tego, czy słowa "kocham cię" zostały wypowiedziane szczerze. Warto zatem zastanowić się, jak rozpoznać stan zakochania. Jak zachowuje się zakochany mężczyzna?


Zakochany mężczyzna okazuje zainteresowanie

Pierwszą oznaką zakochania u mężczyzny, podobnie zresztą jak i u kobiety, jest zainteresowanie drugą osobą. Jeżeli naprawdę nam na kimś zależy, to chcemy wiedzieć o nim jak najwięcej. Zakochany mężczyzna chce wiedzieć, czym się interesujemy, jak lubimy spędzać czas i co sprawia nam największą przyjemność. Interesują go nasze marzenia i poglądy na życie, a także upodobania smakowe. Jeżeli ktoś ciągle mówi o sobie i nie wykazuje zainteresowania naszym życiem, to lepiej nie robić sobie nadziei, że wkrótce usłyszymy od niego miłosne wyznanie.


Chce poznać naszych przyjaciół

Poznanie rodziny partnera dla wielu osób jest dość stresującym wydarzeniem, dlatego nie wszyscy się do tego śpieszą. Inaczej wygląda sytuacja w przypadku przyjaciół ukochanej osoby. Jeżeli ktoś jest dla nas ważny, to chcemy poznać ludzi, z którymi spędza czas. Zakochany mężczyzna nie będzie szukał wymówek przed spotkaniem z naszymi przyjaciółmi. O zakochaniu może świadczyć także postawa wobec bliskich nam osób. Jeżeli na kimś nam zależy, to staramy się nawiązać dobry kontakt z jego przyjaciółmi, nawet jeżeli początkowo nie odczuwamy względem nich sympatii.


zakochany mężczyzna


Zakochany mężczyzna troszczy się i wspiera

Oznaki zakochania obejmują także troskę o ukochaną osobę. Jeżeli ktoś opiekuje się nami, gdy jesteśmy chorzy albo szuka sposobów na to, żeby poprawić nam nastrój, kiedy mamy zły dzień, to możemy mieć pewność, że człowiek ten jest zakochany. Jeśli nasze złe samopoczucie nie skłania go do żadnego działania, to lepiej nie robić sobie niepotrzebnych nadziei na wielką miłość.


Zakochane osoby wspierają się nawzajem w realizacji swoich planów i marzeń. Wsparcie może polegać między innymi na dodawaniu otuchy przed egzaminem albo rozmową o pracę, mobilizowaniu do realizacji marzeń, a nawet na powtarzaniu pozornie banalnych słów "dasz radę". Od zakochanego w nas człowieka nigdy nie usłyszymy, że nasze marzenia są głupie i nie mamy szans zrealizować swoich planów. Jeżeli ktoś wypowiada takie słowa, to warto zastanowić się nad tym, czy związek z nim wyjdzie nam na dobre.


Uwzględnia w swoich planach

Zakochani ludzie chcą spędzać ze sobą jak najwięcej czasu i robią wspólne na plany na przyszłość. Oczywiście, nie wszyscy po kilku miesiącach znajomości zaczynają planować ślub i wesele, ale mogą pojawić się plany dotyczące wspólnego spędzania wolnego czasu. Jeżeli ktoś nie uwzględnia nas w swoich planach na weekend albo na wakacje, to możemy podejrzewać, że związek z nami nie jest dla niego jednym z priorytetów. Warto jednak zachować rozsądek i pamiętać o tym, że związek nie oznacza spędzania razem każdej wolnej chwili.


Oznaki zakochania u mężczyzn i u kobiet są takie same. Jeżeli jesteśmy w związku, ale zachowanie partnera odbiega od przedstawionych powyżej norm, to warto liczyć się z tym, że nasze uczucie może nie być odwzajemnione. Jeśli dostrzegamy przedstawione powyżej oznaki zakochania, to prawdopodobnie już nie długo usłyszymy wyczekiwane "kocham cię".

Jak poznać, że partner jest zakochany? Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1