Ile razy miałaś tak, że chciałaś coś zakomunikować swojemu (czy też nie swojemu) mężczyźnie, ale on totalnie nie potrafił tego przyjąć i zrozumieć? A może ty mówiłaś jedno, a on przez to rozumiał zupełnie coś innego? Np. chciałaś powiedzieć mu komplement, a on to odebrał jako obelgę? Albo co gorsza chciałaś się z nim pogodzić, a on zrozumiał to jako zaproszenie do dalszej wojny? No cóż, takie rzeczy się zdarzają, zwłaszcza gdy popatrzymy na to, że mężczyźni mają zupełnie inny tok rozumowania niż kobiety. Jednak istnieje kilka sposobów, które powinny zadziałać w tej trudnej komunikacji damsko-męskiej. Jak rozmawiać z facetem, by dotarło do niego to, co mówisz?


Jak rozmawiać z facetem – konkrety

Owijanie w bawełnę to nie jest najlepszy pomysł, by zakomunikować coś mężczyźnie. Nawet, jeśli chcesz przez to być bardziej uprzejma. Oni gubią się w wielu wątkach i w zdaniach wyjątkowo złożonych. Najlepiej komunikować według schematu: „chcę…”, „proszę, zrób…”, „denerwuje mnie…”. Bez żadnych określeń typu: „wiesz, tak sobie myślę, że właściwie już tyle się znamy, a między nami już było tylko rozmów i spotkań, że właściwie to chyba mogłabym cię już prosić o wyświadczenie malutkiej przysługi, którą byłaby pomoc w jednym z moich dosyć nielubianych przeze mnie domowych obowiązków, jakim jest odkurzanie”. To jasne, że w ten sposób chcesz być bardziej uprzejma, ale na mężczyzn czasem długie zdania działają odwrotnie niż na nas, tzn. najzwyczajniej w świecie ich złoszczą.


Flirt lub manipulacja?

Tutaj sprawa jest bardzo dyskusyjna. Bo jeżeli kobieta poprosi faceta, żeby coś zrobił, mając odsłonięte piersi, zalotne spojrzenie, czerwone szpilki i odsłonięte nogi – jest większa szansa, że on to wykona niż wtedy, gdyby była np. w dresie. Jednak czy stosowanie tego typu trików jest fair? Myślę, że sumienie każdej kobiety tu odpowie inaczej.


Z góry określone zasady

Niech twój facet wie, na czym stoi. Jesteś przesadnie zazdrosna na punkcie innych dziewczyn? To mu to powiedz. Nie tolerujesz oglądania pornografii w związku albo masz jakieś inne swojego rodzaju przewrażliwienia? Nie ma sensu zgadywać, czy to robi, czy nie albo wypytywać na jakieś zawiłe sposoby, robić podchody, dowiadywać się przez znajomych. Jak swój związek traktujesz na serio, to musi być oparty na szczerości. Zrób wszystko, by tak było – wtedy jest szansa, że druga strona będzie działała tak samo.


jak rozmawiać z facetem


Nie bądź przesadnie miła, ale nie bądź też czepialska

Jak rozmawiać z facetem? Mów wprost, czyli jeżeli coś ci się nie podoba w jego zachowaniu, po prostu to powiedz. Bez zbędnych ceremonii, po prostu najprościej, jak umiesz. Jednak nie czepiaj się go o wszystko, co tylko robi. Musisz zaakceptować jego odmienny charakter i pogodzić się z tym, że nie będzie spełniał wszystkich twoich zachcianek ani zachowywał się jak wymarzony ideał.


Cierpliwość oznacza sukces, czyli jak rozmawiać z facetem i nie zwariować

Niestety, ale nie wszystko mężczyźni rozumieją od razu. Czasem trzeba im coś długo i cierpliwie tłuc do głowy, by byli w stanie to pojąć. Tutaj twoim sprzymierzeńcem będzie cierpliwość. Chyba żaden facet nie lubi histerycznych kobiet, tak jak zbyt wybuchowych czy agresywnych. Ale tutaj już nawet nie chodzi o ich sympatię, ale że kiedy podnosisz głos czy wybuchasz irytacją, sama zmuszasz do podobnej rzeczy partnera w rozmowie. A kiedy potrafisz spokojnie i z opanowaniem przedstawiać swoje argumenty, gdyby twój przeciwnik nawet chwilowo uniósł się gniewem, pod wpływem twojego spokoju także wkrótce odzyska panowanie nad sobą. Jeżeli chcesz skutecznie rozmawiać z facetami – bądź cierpliwa! To brzmi jak banalna recepta na sukces. Jednak która z was próbowała kiedykolwiek rozmawiać z facetami – wie, że cierpliwość tylko w teorii brzmi tak banalnie…

Jak rozmawiać z facetami? Sprawdź nasze sposoby! Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1