Takie starania towarzyszą wielu osobom. Bo samotne walentynki to nie wypada? Bo smutno w tym dniu nie dostać prezentu? Bo wiele okazji i promocji dla zakochanych, a samemu skorzystać się nie da? Czy to naprawdę mogą być powody, dla których poszukuje się miłości? No cóż, jeszcze gdzieś tam zawsze odzywa się pragnienie drugiej osoby i bycia kochanym. A że wyjątkowo odzywa się wtedy, gdy wszyscy dookoła trąbią, jaka to miłość jest wspaniała – to już swoją drogą...


Samotne walentynki czy miłość na szybko?

Zanim zaczniemy szukać miłości, zastanówmy się nad motywem, który nas do tego zmusza. Czy potrzebujemy jej tylko walentynki, na dłuższy czas, czy może nawet na całe życie? To ważne, ponieważ jeżeli szukamy mężczyzny na przysłowiową chwilę, możemy szukać praktycznie wszędzie, gdyż nie będzie nam sprawiało problemu, że należy do marginesu społecznego, jest zbyt rozrywkowy lub jego wartości różnią się od naszych. Natomiast jeżeli szukamy go pod kątem przyszłego męża, musimy szukać w miejscach, do których chciałybyśmy, żeby chodził nasz mąż. Wtedy musimy też zamienić się w uważne obserwatorki i badać, jakim człowiekiem jest nasz potencjalny kandydat.


Same z pewnością dobrze wiecie, że jeżeli chcecie szybko kogoś poznać, to najlepszym miejscem do tego jest Internet, a konkretniej portale randkowe. Jednak poznawanie ludzi w ten sposób ma wiele wad. Po pierwsze dopóki nie spotkacie się, nie wiesz, jaki jest naprawdę. Poznawanie ludzi w wirtualnym świecie sprawia, że tworzymy pewne iluzje, wyobrażenia tego, jacy są inni. I kiedy nasze wyobrażenia skonfrontujemy z rzeczywistością, możemy się bardzo rozczarować. Po drugie w Internecie jest łatwo kłamać, nie tylko na temat swojego wieku, ale również stanu cywilnego, zainteresowań itd. Stąd takie znajomości mogą się okazać nawet niebezpieczne. Po trzecie – jeżeli poznamy mężczyznę na portalu randkowym i coś między nami zaiskrzy, nie mamy gwarancji, czy on dalej nie będzie szukał lepszej kandydatki na tym samym portalu. Zazwyczaj ludzie, którzy poznają się w ten sposób, nie usuwają swoich kont po zbudowaniu związku bądź zakładają je od nowa, gdy związek przechodzi choćby najmniejszy kryzys.


samotne walentynki


Pasja rodzi uczucie

O wiele zdrowszym i korzystniejszym sposobem poznawania ludzi jest poznawanie ich podczas wykonywania wspólnych pasji. To od razu rodzi jakąś więź. Swój urok mają znajomości zawarte na koncertach czy festiwalach, a także podczas różnego rodzaju eventów, na których jesteśmy ze względu na pasję. Oczywiście znajomości można zawrzeć również podczas wspólnego uprawiania sportów czy fascynujących warsztatów. Takie relacje zazwyczaj zaczynają się od zwykłego koleżeństwa i dopiero przez przyjaźń zamieniają się w związek. Toteż niektórzy zniechęcają się, że ten sposób poznawania miłości jest o wiele bardziej wymagający, a także czasochłonny.


Tym razem samotne walentynki?

Ale czy jest sens szukać kogoś na tu i teraz? Czy nie lepiej spędzić przyszłoroczne walentynki z prawdziwą miłością (która do tego czasu może wreszcie się znajdzie), aniżeli mieć byle kogo przez chwilę, by wręczyć sobie walentynkowe lizaki i przeżyć seks, którego do końca życia będzie się żałować? Czy jest sens szukać chłopaka na walentynki w pośpiechu, w jakim szukamy prezentów na święta, gdy te już się zbliżają? I przeglądać portale randkowe w sposób, w jaki przed świętami przeglądamy portale aukcyjne? O ile rzeczy można kupić, mając zdjęcie i opis, ewentualnie opinie innych klientów, to mężczyzna jest czymś nieco bardziej skomplikowanym. I fakt, że zamieścił pociągające zdjęcie i interesujący opis, to i tak mamy tylko mały procent szansy na to, że ostatecznie go pokochamy. Nie dajmy się zwieść komercyjnemu światu. Bo samotne  walentynki też mogą być okazją do świetnej zabawy. A już na pewno dobrą zabawę będziemy miały kilka dni później, widząc, jak związki zawarte w walentynki się rozpadają. A singiel wolny jest od tego bólu rozrywającego serce.

Jak zdążyć odnaleźć swoją miłość do walentynek? Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1