Nie każda para jest taka sama, więc także nie każde małżeństwo jest takie samo. Poznaj typy małżeństw i sprawdź, który z nich reprezentujecie.


Typy małżeństw – ważna sprawa!

Poznanie waszego typu małżeństwa nie wydaje ci się ważne? Ale takie właśnie jest! Im lepiej poznasz siebie oraz swojego męża, tym lepiej będziecie potrafili się dogadać w niektórych sprawach. Sprawdźcie, jakimi osobami jesteście i jakie małżeństwo razem tworzycie! Na pewno będziecie zaskoczeni tym, jak wiele to o was mówi.


Idealnie zgrani

Jesteście parą idealną? Lubicie takie samo jedzenie, te same filmy i macie podobny humor? A na dodatek nie wyobrażacie sobie tego, żeby wyjść z domu bez waszej drugiej połówki? Wszyscy znajomi zgadzają się z tym, że jesteście jednością. Takie zachowanie jest naprawdę słodkie i rozczulające, ale na jak długo? Indywidualizm w związku to bardzo ważna sprawa, a kiedy macie podobne charaktery to często jest trudno dojrzeć potrzebę bycia z samym sobą. Idealnie zgrana para powinna od czasu do czasu pozwolić sobie na trochę luzu. Wybierzcie inne dania w restauracji, wyjdźcie na film osobno albo ze znajomymi. Takie zachowanie na pewno wzmocni waszą relację i sprawi, że jeszcze chętniej będziecie spędzać ze sobą wspólny czas!


typy małżeństw


Przeciwieństwa losu

Jakim typem małżeństwa jesteście? Jeżeli na to pytanie każde z was odpowiada inaczej, to prawdopodobnie jesteście zupełnymi przeciwieństwami! Przeciwieństwa się przyciągają, ale czy są w stanie ze sobą współgrać? Kiedy ty chcesz zjeść pizzę, twój mężczyzna ma ochotę na schabowego. Kiedy ty chcesz iść do teatru, on ciągnie cię do dyskoteki… Codzienne życie z zupełnie odmienną osobą może być trudne i często prowadzi to do kłótni. Ale na dobrą sprawę, ma to wiele plusów. Przede wszystkim nie możecie narzekać na nudę, bo zawsze jedna ze stron będzie miała jakiś inny pomysł. Każda dyskusja kończy się burzą mózgów – w końcu nawet o zakupie nowej lodówki macie zupełnie różne myśli i argumenty. Poza tym istnieje spore prawdopodobieństwo, że za dwadzieścia lat będziecie ze sobą dyskutować tak żywo, jak to robicie teraz. Z pewnego punktu widzenia odmienne charaktery zbliżają małżeństwo do siebie.


Ja tu rządzę!

Niektóre małżeństwa przybierają taki model, w którym to rządzi jedna strona. Taki układ nie jest jednak zdrowy. Jeżeli to ty rządzisz, to w krótkim czasie związek może się rozpaść. Większość kobiet ma tendencję do trzymania swojego mężczyzny “na smyczy”, więc ma on mocno ograniczone możliwości. Wyjście z kolegami? Nie może o tym marzyć! Impreza w osobnym gronie? Nie ma mowy! Samodzielne kupno jakiejś rzeczy? O ile zapyta żonę o pozwolenie. Taki układ nie jest zdrowy, także kiedy działa w drugą stronę. Jeżeli to mężczyzna ogranicza kobiecie swobodę, to na pewno nie będzie ona szczęśliwa. Dobre małżeństwo powinno być oparte na partnerstwie, a nie na rządzeniu tylko i wyłącznie przez jedną stronę. Jeżeli każdy będzie mógł coś wnieść do związku, to pożycie na pewno będzie pełniejsze, a sytuacje kryzysowe nie będą się w związku pojawiały prawie nigdy! Warto nad tym popracować, na pewno nie pożałujecie tej decyzji.

Sprawdź, jakim małżeństwem jesteście Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1