Kto powiedział, że samotna mama nie bywa na randkach? Że powinna przestać marzyć o miłości i skupić się wyłącznie na wychowaniu dzieci? Że nie powinna czuć się seksowna i atrakcyjna? Kobieta z przeszłością nie musi izolować się od świata. Podobnie jak każda przedstawicielka płci pięknej, ma prawo do budowania nowego związku oraz spotkań bez zobowiązań. Recept na randkę dla samotnej mamy jest sporo. Jedne mniej, inne bardziej absurdalne. Przykład? Akapity przypominające o zorganizowaniu dobrej opieki dla dziecka. Litości. Nawet zakochana mama stawia dobro swoich pociech na pierwszym miejscu i raczej nie opuści domu, jeśli nie jest pewna, że brzdące zostały w dobrych rękach. Samotne mamy są świetnie zorganizowane i odpowiedzialne, dlatego odpuszczamy sobie rzeczy oczywiste i moralizatorski ton. Idziesz na spotkanie z nowo poznanym mężczyzną? Przeczytaj nasz poradnik i baw się dobrze!


Kreacja

Ubranie nie powinno być przebraniem, czyli załóż to, w czym czujesz się komfortowo. Nie musisz kupować wystrzałowej sukienki, wciskać się w ciasną mini ani zakładać kosmicznych szpilek, jeśli tego nie lubisz. Ba! Nie każdy mężczyzna lubi takie stylizacje. Skomponuj zestaw podkreślający atuty twojej sylwetki. Nie odmładzaj się na siłę. Nie udawaj seksbomby. Pamiętaj tylko, aby ubiór rezonował z miejscem spotkania.


Ważne: zanim wyjdziesz – sprawdź, czy nic nie przylgnęło do ubrania, np. klocki lego, guma do żucia, sierść domowego pupila, rozpuszczona czekolada. Przy dzieciach wszystko jest możliwe.


Sekret

O ile mężczyzna powinien wiedzieć o twoich dzieciach, z rozmową z maluchami na temat nowego znajomego warto trochę poczekać. Po pierwsze: zdarza się, że latorośle manifestują niezadowolenie, wywołując objawy choroby kwadrans przed twoim wyjściem. Po drugie: nie wiesz jak dalej potoczą się losy znajomości. Gdy zyskasz pewność, w delikatny sposób opowiedz dzieciom o swoim przyjacielu. Pamiętaj tylko, aby z nowego mężczyzny nie zrobić nowego tatusia. Według specjalistów na początku partner powinien zajmować stanowisko kolegi. Chcąc taki efekt osiągnąć unikaj spotkań w domu. Wybieraj plener, restauracje i inne fajne miejsca na mieście.


samotna mama na randce


Pomoc

Przebieg randki trudno przewidzieć. Fantastyczny facet może okazać się kompletnym nudziarzem lub odwrotnie – ktoś, komu nie dawałaś wielkich szans, podbija twoje serce. Na wszelki wypadek (gdybyś np. potrzebowała pretekstu do ucieczki z kawiarni), ustal z przyjaciółką, że zadzwoni do ciebie po godzinie spotkania. W najlepszym wypadku nowy znajomy uzna, że jesteś rozchwytywana.


Rozmowa

Dialog to podstawa, ale nie stresuj się. Masz ochotę opowiadać o dzieciach, zrób to. W końcu są one częścią twojego życia. Jeśli potencjalny partner tego nie akceptuje, lepiej nie tracić na niego czasu. Staraj się jednak nie myśleć o sobie wyłącznie w kategoriach matki. Tematów do rozmów jest wiele, przy czym odradzamy opowiadanie o eksie i streszczanie historii miłosno-seksualnych. To przeszłość, której nie warto wskrzeszać podczas romantycznego spotkania.


Seks

Jeśli tylko masz ochotę pójść z nim do łóżka, zrób to. Ale... niech on zorganizuje miejsce. Możesz mieć prezerwatywę w torebce. Nie przejmuj się, kobiecie wypada. Nie myśl o stereotypach. Samotna mama może pożądać mężczyzny, nie ma w tym nic złego. I nieważne, czy jest to pierwsza, czy dziesiąta randka – liczy się to, co w danej chwili czujesz i czego oboje pragniecie.


Akceptacja

Bez względu na to, jaki finał miała randka, nie oczekuj zbyt wiele. Zrezygnuj ze snucia dalekosiężnych planów. Nie dzwoni? Nie szkodzi. Nie chwytaj pierwsza za telefon. To był miły wieczór, podczas którego sprawiłaś sobie ogromną przyjemność. I nie myśl o tym w kategorii: zostałam wykorzystana. Pomyśl raczej, że to ty wykorzystałaś jego. Dzwonił? Cudownie! Właśnie rozpoczynasz kolejny rozdział w swoim życiu. Nic tak nie odmładza i nie poprawia nastroju jak... zakochanie.

Mama na randce - bądź sobą i baw się dobrze! Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1