Przez Internet można opłacić rachunki, wziąć kredyt, kupić ubrania i buty, a także zakochać się. Portale randkowe wyrastają jak grzyby po deszczu. Korzysta z nich mnóstwo osób, które w realnym życiu nie mają czasu lub możliwości, aby poznać kogoś wartościowego. Okazuje się, że wiele takich wirtualnych znajomości skończyło się przed ołtarzem. Jednak zdarza się i tak, że internetowa miłość okazuje się wielkim niewypałem.


Jakie zalety ma internetowa miłość?

Szukanie miłości przez internet to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie lubią wychodzić z domu lub po prostu nie mają na to czasu. Wystarczy tylko włączyć komputer i już można przebierać i wybierać wśród ogromnej liczby osób, które także szukają miłości. Podczas spotkań online można dokładnie poznać daną osobę oraz ocenić, czy spotkanie w realu ma jakikolwiek sens. Niejednokrotnie właśnie poprzez sieć można znaleźć swoją drugą połowę, a nawet pokrewną duszę. Oczywiście nie każda znajomość przerodzi się w miłość, ale nawiązane w ten sposób przyjaźnie często bywają zaskakująco trwałe. Partnerzy, którzy poznają się przez Internet, nie są otumanieni namiętnością, ponieważ nie ma między nimi fizycznej bliskości. Daje to możliwość poznania swoich poglądów, uczuć i przemyśleń na różnorodne tematy. Nie ma tu także mowy o zauroczeniu wyglądem, które, jak wiadomo, bardzo szybko mija. Oczywiście internetowi randkowicze dzielą się swoimi zdjęciami, ale jest to tylko namiastka wizerunku, która niekoniecznie znajduje odzwierciedlenie w rzeczywistości.


internetowa miłość


Na co trzeba uważać?

Szukając miłości w sieci, trzeba bardzo uważać, ponieważ wiąże się to z pewnym ryzykiem. Nie każdy szuka w internecie miłości i chociaż tak właśnie pisze, to w rzeczywistości może okazać się, że chodzi wyłącznie o jednorazowy seks. Z tego właśnie względu warto stosować zasadę ograniczonego zaufania i przede wszystkim nie obiecywać sobie zbyt wiele po takiej znajomości. Każde wyznanie miłości przez internet trzeba traktować z dużym przymrużeniem oka. Dopiero spotkanie w realu pozwala ocenić, czy faktycznie dana osoba jest taka, jak pokazała się w świecie wirtualnym. Może okazać się, że pomiędzy partnerami nie ma żadnej chemii i związek po prostu nie ma szansy zaistnieć w realnym życiu. Niestety szukanie miłości przez internet wiąże się z pewnym ryzykiem, ponieważ i tutaj trafić można na oszustów, a nawet na niebezpiecznych dewiantów. Właśnie dlatego umawiając się na spotkanie z osobą, której się praktycznie nie zna, warto poinformować o tym fakcie kogoś bliskiego, mówiąc mu o tym, gdzie i o której odbędzie się spotkanie.


Czy istnieje internetowa miłość?

Wystarczy przeczytać opowiadania osób, króre przeżyły internetową miłość, aby zyskać pewność, że w sieci można znaleźć partnera na całe życie. Oczywiście nie da się uniknąć rozczarowań, zwłaszcza jeśli ktoś pokłada w takiej formie szukania miłości zbyt duże oczekiwania. Niemniej warto próbować, ponieważ miłość przez internet istnieje, a stworzone w ten sposób związki często są znacznie trwalsze od tych, w których partnerzy poznali się drogą tradycyjną.

Miłość z Internetu. Czy ma szansę przetrwać? Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1