Młodszy facet? Kiedyś było nie do pomyślenia, aby kobieta wiązała się z dużo młodszym od siebie mężczyzną. Mężczyzna był głową rodziny i utrzymywał dom, a kobieta – poddaną mu istotą i ciężko było, by młodszy rządził starszą. Ale dzisiaj, gdy partnerzy w związkach traktują się na równi, zostaje jedynie kwestia, czy nie będzie nam smutno się starzeć, kiedy nasz partner będzie wciąż w sile wieku?


Pytanie, czy warto próbować

Czy warto brnąć w związek z dużo młodszym od siebie mężczyzną? Wiadomo, miłość nie patrzy na wiek, ale owocny związek może dać tylko miłość połączona z rozsądkiem. Dobrze więc zadać sobie kilka podstawowych pytań.


Czy ten partner dorasta do ciebie intelektualnie? Związek z mężczyzną o wiele mniej inteligentnym od kobiety po pewnym czasie może być dla niej powodem do irytacji.
Czy ten facet potrafi być odpowiedzialny? Odpowiedzialny nikt się nie rodzi, tę cechę nabiera się wraz z życiowym doświadczeniem, toteż zastanów się, czy jeżeli twój partner jest dużo młodszy, to czy w ogóle już wie, co to odpowiedzialność.

Kolejny dylemat: czy kocha cię na tyle, że kiedy będziesz się już starzeć, a on będzie jeszcze w pełni sił, nie wybierze młodszej kobiety?


Czy nie będzie powodem do twojego użalania się nad wiekiem?
Czy jest zdolny pracować i utrzymywać rodzinę, czy też wymaga, abyś to ty go utrzymywała?
Czy nie traktuje cię jak matki? Wielu mężczyzn, którzy nie mieli matki, lub mieli z nią złą relację, poszukuje w przyszłości kobiety, która zastąpi im to, czego od matki nie dostali. Gorzej, że taki mężczyzna wymaga nieustannej opieki. A kiedy dasz mu wolną rękę i pozostawisz samemu sobie, będzie miał ci to za złe. Nie chcesz chyba wiązać się z dzieckiem?


Czy on nie traktuje cię jako przelotnej kochanki, doświadczonej seksualnie, która nauczy go kilka sztuczek, i którą po wszystkim zostawi? Może to podle zabrzmi, ale niektórzy mężczyźni tak już mają. Za młodu bardziej interesują ich starsze koleżanki, ale kiedy nauczą się już od nich wszystkiego, nie zamierzają spędzać z nimi reszty życia, lecz wyrywają „młode”, pokazując, jak to są już bardzo doświadczeni.


młodszy facet


Czy wasz związek nie jest toksyczny? To pytanie, które należy sobie zadać przy każdym związku, nie tylko przy tym z młodszym mężczyzną, ale tutaj warto zastanowić się szczególnie. Czy zbytnio siebie nie ograniczacie, ufacie sobie, pozwalacie sobie wzajemnie na rozwój własnych zainteresowań, spotkania z bliskimi? Czy potraficie być wobec siebie szczerzy, dawać sobie wolność, ale kiedy trzeba – wzajemnie się wspierać?


Młodszy facet? To może się udać!

Jeżeli jednak żadne z tych pytań nie nasunęło ci niepokojących odpowiedzi, może w tym związku wiek nie stoi na przeszkodzie? Jeżeli trafiłaś na inteligentnego, odpowiedzialnego i sympatycznego mężczyznę, a cały problem tkwi w tym, że jest kilka czy kilkanaście lat młodszy, może nie warto z niego rezygnować… Porozmawiajcie szczerze na temat, czy różny wiek nie przeszkadza wam w budowaniu tej relacji. Jeżeli nie, życzę wam samych sukcesów! A na pocieszenie powiem ci, że na stare lata będziesz mogła prowadzić wciąż aktywne życie seksualne, kiedy twoje koleżanki, mające starszych facetów, będą musiały o tym zapomnieć. ;)

Młodszy facet. Czy warto wiązać się z młodszym mężczyzną? Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1