O czym zapominamy w związku, kiedy skupiamy się tylko na jednym?

Seks – ważna sprawa, bez niego rozpada się wiele związków, a dobry seks potrafi zacementować niejedno małżeństwo. Ale nie możemy też iść w drugą skrajność i opierać związku wyłącznie na nim. Dlaczego? Bo grozi to zapomnieniem o wielu ogromnie istotnych sprawach, które również liczą się w związku. 


Wspólne zainteresowania

Może połączyła was miłość do sportu lub poznaliście się na jednym z letnich festiwali? Może oboje uwielbiacie fantastykę albo amerykańskie komedie? Wykonujecie ten sam zawód albo macie artystyczne dusze? Uwielbiacie te same piosenki, a może do waszych wspólnych zainteresowań należą gry RPG? Jeżeli macie jakąkolwiek wspólna pasję, to dodatkowy powód, by związek uczynić szczęśliwszym. Czy więc warto zapominać o wspólnych pasjach na rzecz seksu, choćby nie wiadomo jak był fascynujący? Pierwszy miesiąc, w którym zaczniecie się kochać, może przyćmić wszystko pozostałe – ale przychodzi czas, żeby odkopać to, co was połączyło. Bo seks się kiedyś skończy... a pasje? Wcale nie muszą!


Wspólne wartości

Wyznajecie tę samą religię lub po prostu macie podobne poglądy na życie. Oboje nie akceptujecie kłamstwa, za to przeklinanie jest dla was zwykłym sposobem odreagowywania. Macie wspólne cele w życiu. Zależy wam na tym, co mówią o was ludzie bądź też nie zależy wcale. Oboje kochacie dzieci, a wszystkich niszczycieli natury najchętniej ukamienowalibyście od ręki? To piękne, jeżeli macie wspólne wartości i nie powinniście o nich zapominać. Nawet jeżeli istnieją w nich drobne różnice, są one czymś, czego nie możecie tak po prostu zaniedbać.


seks


Wspólne aktywności

Teatr, kino, koncerty, spacery, siłownia, wspólne spotkania ze znajomymi, odwiedziny rodziny, wyjścia na piwo i choćby zwykłe rozmowy przy herbacie w domu. Tego nie powinno braknąć w związku... choćby seks był najbardziej namiętny na świecie. Mogą być dni, które zechcecie w całości poświęcić na gry łóżkowe, ale w waszym życiu powinniście znaleźć też czas dla siebie, który spędzicie wspólnie, na aktywnościach innych niż seks.

 

Przyjaciele, rodzina, bliscy

Jeżeli każde z was zaniedbuje te osoby, od kiedy jesteście razem – to znak, że związek popada w chorobliwe uzależnienie. Seks jest naturalną potrzebą człowieka, ale podobnie jak w przypadku jedzenia – gdy cały świat kręci się wyłącznie koło niego, nie jest to już przyjemne życie. Kiedy twój partner chce wyłącznie uprawiać z tobą seks, duże prawdopodobieństwo, że nie interesujesz go jako osoba (kobieta pełna emocji, wartości i marzeń), ale jako zwykły obiekt potrafiący go doprowadzić do przyjemności. Jeżeli wasz związek opiera się wyłącznie na seksie – uważaj. W życiu zdarzają się czasem niefajne sytuacje, choroby czy po prostu okres przejściowy, w którym seks nie jest możliwy. Chyba nie chcesz, żeby wtedy wasz związek się rozpadł? Niech więc opiera się dodatkowo na innych filarach.

Nie samym seksem żyje człowiek Ocena: 5/5 Ilość głosów: 2